RPH KARTINI SAHAMAT

Friday, August 29, 2014


RPH MINGGU KE 35

Hari/Tarikh                          : 25.8.2014/Isnin.

Tingkatan                             : 6AK5

Masa                                     : 70 minit

Mata Pelajaran                   : Seni Visual 3

Unit Pembelajaran             : Projek Kajian Seni Visual 970/3.

Aktiviti                                  : Penghasilan Karya Akhir(Cetakan Lino di atas kertas.)

Objektif                                :pelajar dapat  melakukan aktiviti mencetak dengan

                                                Menekan aspek ketepatan dan kekemasan.

Prosedur                              : 1.calon yang telah siap cetakan warna pertama menyambung ke

                                                   Aktiviti mengukir kepingan lino.

                                                 

BBM                                      : kepingan lino,kertas lukisan,pisau ukir dan NT Cutter.

Refleksi                                 : pelajar mengukir kepingan lino dengan cermat dan kemas.

 

************************************************************************************

 

Hari/Tarikh                          : 25.8.2014/Isnin

Tingkatan                            : 6RK5

Masa                                     : 70 minit

Mata Pelajaran                  : Seni Visual 1

Unit Pembelajaran            : 3.PENDEKATAN SEJARAH DAN KRITIKAN SENI VISUAL.

                                                3.1) Pendekatan Sejarah Seni  Visual.

Objektif                               : Calon seharusnya dapat:-

                                                Menggunakan pendekatan sejarah seni visual untuk membuat apresiasi

                                                Dan kritikan.

 

Aktiviti Pembelajaran       : Seni Zaman Neo-Klasik,Romanitsme dan Realisme.

Prosedur                             : 1.Pembentang oleh pelajar.(Kumpulan)

                                                2.sesi soal jawab.

                                                3.mencatat isi-isi penting.

BBM                                     : Kamus Dewan Bahasa dan Pustaka,buku rujukan Seni Visual STPM.

Refleksi                                : pelajar dapat mengenali cirri-ciri perbezaan dan tokoh senimanzaman

                                                tersebut.

************************************************************************************

 

Hari/tarikh                          : Selasa/26.8.2014

Tingkatan                            : 4K6

Masa                                    : 70 minit

Mata Pelajaran                  : PSV

Unit Pembelajaran            : Lukisan.

Objektif                               : Murid-murid dapat memahami cara membuat kadar banding

                                                Yang betul untuk wajah figura.

Aktiviti Pembelajaran       : Latihan-Potret.

Prosedur                             : 1.pelajar menyambung melukis bahagian mata, hidung dan mulut.

                                                2.tunjuk cara melukis bahagian rambut oleh guru.

BBM                                     : gambar wajah tokoh dari majalah,buku rujukan PSV SPM.

Refleksi                                : lakaran masih belum siap sepenuhnya.pelajar memperbaiki

                                                Setiap bahagian yang kurang tepat.

                                                 

************************************************************************************

Hari/Tarikh                          : 26.8.2014/Selasa.

Tingkatan                             : 6AK5

Masa                                     : 70 minit

Mata Pelajaran                    : Seni Visual 3

Unit Pembelajaran             : Projek Kajian Seni Visual 970/3.

Aktiviti                                  : Penghasilan Karya Akhir(Cetakan Lino di atas kertas.)

Objektif                                :pelajar dapat  melakukan aktiviti mencetak dengan

                                                Menekan aspek ketepatan dan kekemasan.

Prosedur                             : 1.calon yang telah siap cetakan warna pertama menyambung ke

                                                   Aktiviti mengukir kepingan lino.

                                                 

BBM                                     : kepingan lino,kertas lukisan,pisau ukir dan NT Cutter.

Refleksi                                : pelajar mengukir kepingan lino dengan cermat dan kemas.

                                                  Proses mengukir mengambil masa yang lama.

 

************************************************************************************

Hari/Tarikh                          : 26.8.2014/Selasa.

Tingkatan                             : 6RK5

Masa                                     : 70 minit

Mata Pelajaran                   : Seni Visual 1

Unit Pembelajaran             : 3.PENDEKATAN SEJARAH DAN KRITIKAN SENI VISUAL.

                                                 3.1) Pendekatan Sejarah Seni  Visual.

Objektif                                : Calon seharusnya dapat:-

                                                 Menggunakan pendekatan sejarah seni visual untuk membuat apresiasi

                                                 Dan kritikan.

 

Aktiviti Pembelajaran       : Seni Gerakan Impresionisme dan Post-Impresionisme .

Prosedur                              : 1.Pembentang oleh pelajar.(Kumpulan)

                                                 2.sesi soal jawab.

                                                 3.mencatat isi-isi penting.

BBM                                      : Kamus Dewan Bahasa dan Pustaka,buku rujukan Seni Visual STPM.

Refleksi                                 : pelajar dapat mengenali  tokoh seniman pelopor gerakan

                                                  tersebut.

************************************************************************************

Hari/tarikh                          : Rabu/27.8.2014

Tingkatan                            : 4K6

Masa                                    : 70 minit

Mata Pelajaran                  : PSV

Unit Pembelajaran            : Lukisan.

Objektif                               : Murid-murid dapat memahami cara membuat kadar banding

                                                Yang betul untuk wajah figura.

Aktiviti Pembelajaran       : Latihan-Potret.

Prosedur                             : 1.pelajar menyambung melukis bahagian mata, hidung dan mulut.

                                                2.guru membimbing dari satu meja ke satu meja.

BBM                                     : gambar wajah tokoh dari majalah,buku rujukan PSV SPM.

Refleksi                                : lakaran masih belum siap sepenuhnya.pelajar memperbaiki

                                                 Setiap bahagian yang kurang tepat.

                                                 

************************************************************************************

Hari/Tarikh                          : 27.8.2014/Rabu.

Tingkatan                            : 6RK5

Masa                                    : 70 minit

Mata Pelajaran                  : Seni Visual 1

Unit Pembelajaran            : 3.PENDEKATAN SEJARAH DAN KRITIKAN SENI VISUAL.

                                                3.1) Pendekatan Sejarah Seni  Visual.

Objektif                               : Calon seharusnya dapat:-

                                                Menggunakan pendekatan sejarah seni visual untuk membuat apresiasi

                                                Dan kritikan.

 

Aktiviti Pembelajaran      : Seni Gerakan Fauvisme,Ekspresionisme dan Kiubisme.

Prosedur                            : 1.Pembentang oleh pelajar.(Kumpulan)

                                               2.sesi soal jawab.

                                               3.mencatat isi-isi penting.

BBM                                    : Kamus Dewan Bahasa dan Pustaka,buku rujukan Seni Visual STPM.

Refleksi                               : pelajar dapat mengenali  tokoh seniman pelopor gerakan

                                               Tersebut serta telah memberi contoh karya gerakan tersebut.

************************************************************************************

Hari/Tarikh                          : 28.8.2014/Khamis.

Tingkatan                            : 6AK5

Masa                                     : 70 minit

Mata Pelajaran                   : Seni Visual 3

Unit Pembelajaran             : Projek Kajian Seni Visual 970/3.

Aktiviti                                  : Penghasilan Karya Akhir(Cetakan Lino di atas kertas.)

Objektif                                :pelajar dapat  melakukan aktiviti mencetak dengan

                                                Menekan aspek ketepatan dan kekemasan.

Prosedur                              : 1.calon yang telah siap mengukir menyambung mencetak

                                                    Warna ke 2.

                                                 

BBM                                      : kepingan lino,kertas lukisan,pisau ukir dan NT Cutter.

Refleksi                                 : pelajar berjaya mencetak warna kedua dengan tepat.

                                                 Calon meneruskan cetakan warna ke 2 bagi memenuhi

                                                 Jumlah yang sepatutnya untuk dihantar.

                                               

 

************************************************************************************

Hari/tarikh                          : Khamis/28.8.2014

Tingkatan                            : 4K6

Masa                                    : 70 minit

Mata Pelajaran                  : PSV

Unit Pembelajaran            : Lukisan.

Objektif                               : Murid-murid dapat memahami cara membuat kadar banding

                                                 Yang betul untuk wajah figura.

Aktiviti Pembelajaran       : Latihan-Potret.

Prosedur                             : 1.pelajar menyambung melukis bahagian mata, hidung ,mulut

                                                   Dan rambut.

                                                2.guru membimbing dari satu meja ke satu meja.

BBM                                     : gambar wajah tokoh dari majalah,buku rujukan PSV SPM.

Refleksi                                : pelajar menambah baik lukisan potret masing-masing

                                                 Dengan menambah nilai cahaya cerah dan gelap.

                                                 

************************************************************************************

Hari/Tarikh                          : 28.8.2014/Khamis

Tingkatan                             : 6RK5

Masa                                     : 70 minit

Mata Pelajaran                   : Seni Visual 1

Unit Pembelajaran            : 3.PENDEKATAN SEJARAH DAN KRITIKAN SENI VISUAL.

                                               3.1) Pendekatan Sejarah Seni  Visual.

Objektif                               : Calon seharusnya dapat:-

                                                Menggunakan pendekatan sejarah seni visual untuk membuat apresiasi

                                                 Dan kritikan.

 

Aktiviti Pembelajaran      : Seni Gerakan Futurisme,Dadaisme, dan Surelalisme.

Prosedur                             : 1.Pembentang oleh pelajar.(Kumpulan)

                                                2.sesi soal jawab.

                                                3.mencatat isi-isi penting.

BBM                                    : Kamus Dewan Bahasa dan Pustaka,buku rujukan Seni Visual STPM.

Refleksi                               : pelajar dapat mengenali  tokoh seniman pelopor gerakan

                                                Tersebut serta telah memberi contoh karya gerakan tersebut.

*************************************************************************************

Hari/Tarikh                          : 29.8.2014/Khamis.

Tingkatan                            : 6AK5

Masa                                    : 70 minit

Mata Pelajaran                   : Seni Visual 3

Unit Pembelajaran            : Projek Kajian Seni Visual 970/3.

Aktiviti                                  : Penghasilan Karya Akhir(Cetakan Lino di atas kertas.)

Objektif                                :pelajar dapat  melakukan aktiviti mencetak dengan

                                                Menekan aspek ketepatan dan kekemasan.

Prosedur                             : 1.calon yang telah siap mengukir menyambung mencetak

                                                  Warna ke 2.

                                                 

BBM                                    : kepingan lino,kertas lukisan,pisau ukir dan NT Cutter.

Refleksi                               : pelajar berjaya mencetak warna kedua dengan tepat.

                                               Calon meneruskan cetakan warna ke 2 bagi memenuhi

                                               Jumlah yang sepatutnya untuk dihantar.

                                               

 

No comments:

Post a Comment