RPH KARTINI SAHAMAT

Wednesday, August 27, 2014


RPH MINGGU KE 33.

Hari/Tarikh                          : 11.8.2014/Isnin

Tingkatan                             : 6AK5

Masa                                     : 70 minit

Mata Pelajaran                   : Seni Visual 3

Unit Pembelajaran             : Projek Kajian Seni Visual 970/3.

Aktiviti                                  : Penghasilan Karya: lakaran perkembangan idea-kajian warna

Objektif                                :pelajar dapat mengaitkan tema kajian dengan imej dan warna.

Prosedur                              : 1.penerangan guru-kaitan warna dan tema kajian

                                                2.perbincangan dengan guru –kesesuaian tema dengan pemilihan

                                                     Warna.

                                                3.pelajar  mewarna  lakaran berdasarkan kajian warna yang

                                                    Telah diperbincangkan.

                                                 

BBM                                      : drawing book,internet, buku color harmony,

Refleksi                                 : 9 orang pelajar yang telah menyiapkan kajian warna.masih ada

                                                  2 calon yang masih belum cukup jumlah kajian warna.

 

*************************************************************************************

Hari/Tarikh                          : 11.8.2014/Isnin

Tingkatan                             : 6RK5

Masa                                     : 70 minit

Mata Pelajaran                   : Seni Visual 1

Unit Pembelajaran             : 3.PENDEKATAN SEJARAH DAN KRITIKAN SENI VISUAL.

                                                 3.1) Pendekatan Sejarah Seni  Visual.

Objektif                                : Calon seharusnya dapat:-

                                                 Menggunakan pendekatan sejarah seni visual untuk membuat apresiasi

                                                 Dan kritikan.

 

Aktiviti Pembelajaran       : Sejarah Seni Visual.

Prosedur                             : 1.Penerangan oleh guru.

                                                2.sesi soal jawab.

                                                3.mencatat isi-isi penting.

BBM                                     : Kamus Dewan Bahasa dan Pustaka,buku rujukan Seni Visual STPM.

Refleksi                                : pelajar baru terdedah dengan sejarah seni terutama zaman pra

                                                Sejarah.

*************************************************************************************

Hari/Tarikh                          : 12.8.2014/Selasa

Tingkatan                             : 6AK5

Masa                                     : 70 minit

Mata Pelajaran                    : Seni Visual 3

Unit Pembelajaran             : Projek Kajian Seni Visual 970/3.

Aktiviti                                  : Penghasilan Karya: lakaran perkembangan idea-kajian warna

Objektif                                :pelajar dapat mengaitkan tema kajian dengan imej dan warna.

Prosedur                              : 1.penerangan guru-kaitan warna dan tema kajian

                                                 2.perbincangan dengan guru –kesesuaian tema dengan pemilihan

                                                     Warna.

                                                 3.pelajar  mewarna  lakaran berdasarkan kajian warna yang

                                                     Telah diperbincangkan.

                                                 

BBM                                      : drawing book,internet, buku color harmony,

Refleksi                                 : 10 orang pelajar yang telah menyiapkan kajian warna.masih ada

                                                  seorang calon yang masih belum cukup jumlah kajian warna.

 

*************************************************************************************

Hari/Tarikh                          : 12.8.2014/Selasa

Tingkatan                             : 6RK5

Masa                                     : 70 minit

Mata Pelajaran                   : Seni Visual 1

Unit Pembelajaran             : 3.PENDEKATAN SEJARAH DAN KRITIKAN SENI VISUAL.

                                                 3.1) Pendekatan Sejarah Seni  Visual.

Objektif                                : Calon seharusnya dapat:-

                                                 Menggunakan pendekatan sejarah seni visual untuk membuat apresiasi

                                                 Dan kritikan.

 

Aktiviti Pembelajaran       : Seni Visual Pra Sejarah

Prosedur                              : 1.Pembentang oleh pelajar.(Kumpulan)

                                                 2.sesi soal jawab.

                                                 3.mencatat isi-isi penting.

BBM                                      : Kamus Dewan Bahasa dan Pustaka,buku rujukan Seni Visual STPM.

Refleksi                                 : kumpulan pemebentang dapat memberi contoh hasil seni

         zaman pra sejarah.

*************************************************************************************

 

Hari/Tarikh                          : 12.8.2014/Selasa

Tingkatan                             : 6AK5

Masa                                     : 70 minit

Mata Pelajaran                   : Seni Visual 3

Unit Pembelajaran             : Projek Kajian Seni Visual 970/3.

Aktiviti                                  : Penghasilan Karya: lakaran perkembangan idea-kajian warna

Objektif                                :pelajar dapat mengaitkan tema kajian dengan imej dan warna.

Prosedur                              : 1.calon menghasilkan lukisan akhir mengikut saiz sebenar

                                                    Cetakan lino di dalam kertas soalan.

                                                 

BBM                                      : kepingan lino,kertas lukisan.

Refleksi                                 : lukisan sebenar pelajar menekankan ketelitian dan kekemasan.

 

*************************************************************************************

Hari/tarikh                          : Selasa/12.8.2014

Tingkatan                            : 4K6

Masa                                     : 70 minit

Mata Pelajaran                   : PSV

Unit Pembelajaran             : Reka Bentuk Persekitaran.

Objektif                                : Murid-murid mengetahui dan memahami elemen reka bentuk landskap

        seperti  elemen semulajadi dan buatan manusia.

Aktiviti Pembelajaran        : Seni Reka Bentuk Landskap.

Prosedur                              : 1.penerangan tajuk pembelajaran oleh guru.

                                                 2.pelajar mencatat isi-isi penting.

BBM                                      : majalah Laman,buku rujukan PSV SPM.

Refleksi                                 : pelajar memahami   elemen-elemen reka bentuk landskap.

************************************************************************************

Hari/Tarikh                          : 13.8.2014/Rabu

Tingkatan                             : 6RK5

Masa                                     : 70 minit

Mata Pelajaran                   : Seni Visual 1

Unit Pembelajaran             : 3.PENDEKATAN SEJARAH DAN KRITIKAN SENI VISUAL.

                                                3.1) Pendekatan Sejarah Seni  Visual.

Objektif                                : Calon seharusnya dapat:-

                                                 Menggunakan pendekatan sejarah seni visual untuk membuat apresiasi

                                                 Dan kritikan.

 

Aktiviti Pembelajaran       : Seni Visual Zaman Pertengahan

Prosedur                             : 1.Pembentang oleh pelajar.(Kumpulan)

                                                2.sesi soal jawab.

                                                3.mencatat isi-isi penting.

BBM                                     : Kamus Dewan Bahasa dan Pustaka,buku rujukan Seni Visual STPM.

Refleksi                                : kumpulan pembentang telah memberi maklumat pengaruh agama

                                                Terhadap seni visual.

*************************************************************************************

Hari/tarikh                          : Rabu/13.8.2014

Tingkatan                            : 4K6

Masa                                    : 70 minit

Mata Pelajaran                   : PSV

Unit Pembelajaran            : Reka Bentuk Persekitaran.

Objektif                               : Murid-murid mengetahui dan memahami elemen reka bentuk landskap

       seperti  elemen semulajadi dan buatan manusia.

Aktiviti Pembelajaran       : Seni Reka Bentuk Landskap-tema reka bentuk taman.

Prosedur                             : 1.penerangan tajuk pembelajaran oleh guru.

                                                2.perbincangan berdasarkan contoh reka bentuk taman.

                                                3.pelajar menyenaraikan cirri-ciri taman berdasarkan contoh gambar.

BBM                                     : majalah Laman,buku rujukan PSV SPM.

Refleksi                                : pelajar memahami   jenis atau tem ataman berdasarkan hiasan

                                                Yang terdapat dalam reka bentuk taman.

************************************************************************************

Hari/Tarikh                          : 14.8.2014/Khamis

Tingkatan                            : 6AK5

Masa                                     : 70 minit

Mata Pelajaran                   : Seni Visual 3

Unit Pembelajaran             : Projek Kajian Seni Visual 970/3.

Aktiviti                                 : Penghasilan Karya: lakaran perkembangan idea-kajian warna

Objektif                               :pelajar dapat mengaitkan tema kajian dengan imej dan warna.

Prosedur                              : 1.calon menghasilkan lukisan akhir mengikut saiz sebenar

                                                   Cetakan lino di dalam kertas soalan.

                                                 

BBM                                     : kepingan lino,kertas lukisan.

Refleksi                                : lukisan sebenar pelajar menekankan ketelitian dan kekemasan.

 

*************************************************************************************

Hari/tarikh                          : Khamis/14.8.2014

Tingkatan                            : 4K6

Masa                                    : 70 minit

Mata Pelajaran                  : PSV

Unit Pembelajaran            : Reka Bentuk Persekitaran.

Objektif                               : Murid-murid mengetahui dan memahami elemen reka bentuk landskap

        seperti  elemen semulajadi dan buatan manusia.

Aktiviti Pembelajaran       : Seni Reka Bentuk Landskap-tema reka bentuk taman.

Prosedur                             : 1.penerangan menghasilkan lakaran reka bentuk landskap.

                                                2.penerangan simbol di dalam lakaran .

BBM                                     : majalah Laman,buku rujukan PSV SPM.

Refleksi                                : pelajar dapat membezakan jenis-jenis simbol dan mengaitkan

                                                Jenis tumbuhan.

                                                 

************************************************************************************

Hari/Tarikh                          : 14.8.2014/Khamis

Tingkatan                             : 6RK5

Masa                                     : 70 minit

Mata Pelajaran                   : Seni Visual 1

Unit Pembelajaran             : 3.PENDEKATAN SEJARAH DAN KRITIKAN SENI VISUAL.

                                                 3.1) Pendekatan Sejarah Seni  Visual.

Objektif                                          : Calon seharusnya dapat:-

                                                          Menggunakan pendekatan sejarah seni visual untuk membuat

                                                          apresiasi  dan kritikan.

 

Aktiviti Pembelajaran       : Zaman Renaisans.

Prosedur                             : 1.Pembentang oleh pelajar.(Kumpulan)

                                                2.sesi soal jawab.

                                                3.mencatat isi-isi penting.

BBM                                     : Kamus Dewan Bahasa dan Pustaka,buku rujukan Seni Visual STPM.

Refleksi                                : pelajar dapat mengetahui cirri-ciri hasil seni visual zaman renaisans.

 

************************************************************************************

Hari/Tarikh                          : 15.8.2014/Jumaat

Tingkatan                             : 6AK5

Masa                                     : 70 minit

Mata Pelajaran                    : Seni Visual 3

Unit Pembelajaran              : Projek Kajian Seni Visual 970/3.

Aktiviti                                   : Penghasilan Karya: lakaran perkembangan idea-kajian warna

Objektif                                 :pelajar dapat mengaitkan tema kajian dengan imej dan warna.

Prosedur                               : 1.calon menghasilkan lukisan akhir mengikut saiz sebenar

                                                    Cetakan lino di dalam kertas soalan.

                                                 

BBM                                      : kepingan lino,kertas lukisan.

Refleksi                                 : lukisan sebenar pelajar menekankan ketelitian dan kekemasan.

 

 

No comments:

Post a Comment