RPH KARTINI SAHAMAT

Thursday, September 25, 2014


MINGGU KE 39

HARI/TARIKH     :                                ISNIN 22.9.2014

TINGKATAN        :                               6AK5

PERKARA             :                               PEPERIKSAAN PERCUBAAN STPM SEMESTER 3

                                                              (MUET LISTENING AND READING)

*************************************************************************************

HARI/TARIKH     :                                ISNIN 22.9.2014

TINGKATAN        :                               6RK5

PERKARA             :                               PEPERIKSAAN PERCUBAAN STPM SEMESTER 1

                                                              (Bahasa Melayu dan Sejarah)

*************************************************************************************

HARI/TARIKH     :                                SELASA  23.9.2014

TINGKATAN        :                               6AK5

PERKARA             :                               PEPERIKSAAN PERCUBAAN STPM SEMESTER 3

                                                             (Pengajian Am dan Geografi)

                                                               

*************************************************************************************

HARI/TARIKH     :                                SELASA  23.9.2014

TINGKATAN        :                               6RK5

PERKARA             :                               PEPERIKSAAN PERCUBAAN STPM SEMESTER 1

                                                              (Pengajian Am Dan Seni Visual)

                                                               

*************************************************************************************

Hari/tarikh                          : 23/9/2014 Selasa

Tingkatan                            : 4K6

Masa                                    : 70 minit

Mata Pelajaran                  : PSV

Unit Pembelajaran            : Kraf Tradisional dan Dimensi Baru.

Objektif                               :1. Murid-murid dapat Mempelajari proses penghasilan kraf untuk menjadi

                                                End product

                                               2. Mengenalpasti pelbagai motif,bahan dan teknik menghasilkan kraf.                                                 dan proses penghasilan kraf.

Aktiviti Pembelajaran     : Ukiran Kayu

Prosedur                           : 1.penerangan tajuk pembelajaran oleh guru.

                                              2.pelajar mencatat isi-isi penting.

                                              3.perbincangan ukiran dimensi baru.

BBM                                   : contoh motif ukiran, buku rujukan PSV SPM.

Refleksi                              : pelajar mengenali nama motif ukiran tradisional.

                                                 

************************************************************************************

 

HARI/TARIKH     :                                RABU  24.9.2014

TINGKATAN        :                               6RK5

PERKARA             :                               PEPERIKSAAN PERCUBAAN STPM SEMESTER 1

                                                              (MUET READING)

                                                               

*************************************************************************************

Hari/tarikh                          : 23/9/2014 Rabu

Tingkatan                            : 4K6

Masa                                    : 70 minit

Mata Pelajaran                   : PSV

Unit Pembelajaran             : Kraf Tradisional dan Dimensi Baru.



Objektif                                : 1. Murid-murid dapat Mempelajari proses penghasilan kraf untuk
                                                     menjadi End product

                                                2. Mengenalpasti pelbagai motif,bahan dan teknik menghasilkan kraf.                                                     dan proses penghasilan kraf.


Aktiviti Pembelajaran       : Anyaman

Prosedur                             : 1.penerangan tajuk pembelajaran oleh guru.

                                               2.pelajar mencatat isi-isi penting.

                                               3.perbincangan anyaman dimensi baru.

BBM                                     : contoh hasil anyaman, buku rujukan PSV SPM.

Refleksi                                : pelajar dapat memberi maklum balas tentang bahan baharu

                                                Untuk menganyam dan kegunaan kraf anyaman dalam

                                                Dimensi baharu.

                                                 

************************************************************************************

HARI/TARIKH     :                                KHAMIS  25.9.2014

TINGKATAN        :                               6AK5

PERKARA             :                               PEPERIKSAAN PERCUBAAN STPM SEMESTER 3

                                                              (SEJARAH)

                                                               

*************************************************************************************

HARI/TARIKH     :                                KHAMIS  25.9.2014

TINGKATAN        :                               6RK5

PERKARA             :                               PEPERIKSAAN PERCUBAAN STPM SEMESTER 1

                                                              (MUET WRITING)

*************************************************************************************

Hari/tarikh                          : 25/9/2014 Khamis

Tingkatan                            : 4K6

Masa                                    : 70 minit

Mata Pelajaran                   : PSV

Unit Pembelajaran             : Kraf Tradisional dan Dimensi Baru.



Objektif                                : 1. Murid-murid dapat Mempelajari proses penghasilan kraf untuk
                                                     menjadi End product

                                                2. Mengenalpasti pelbagai motif,bahan dan teknik menghasilkan kraf.                                                     dan proses penghasilan kraf.


Aktiviti Pembelajaran       : Tembikar

Prosedur                             : 1.penerangan tajuk pembelajaran oleh guru.

                                               2.pelajar mencatat isi-isi penting.

                                               3.perbincangan dimensi dimensi baru.

BBM                                     : contoh hasil anyaman, buku rujukan PSV SPM.

Refleksi                                : pelajar dapat memberi maklumbalas berkenaan fungsi baharu kraf

                                                Tembikar.

*************************************************************************************

                                                 

Hari/tarikh                          : Jumaat/26.9.2014

Tingkatan                            : 6AK5

Mata Pelajaran                  : Seni Visual.

Masa                                     : 70 minit

Perkara                                 : Persiapan Pameran Seni Visual pelajar STPM dan SPM 2014.

Objektif                               : 1.Mendedahkan para pelajar dengan aktiviti berpameran.

                                                2.memenuhi syarat pemarkahan Kerja Kursus Seni Visual STPM.

Aktiviti                                  ; Persiapan bahan pameran.

Prosedur                             : 1.Membentuk AJK Pameran.

                                                2.Pembahagian tugas sebelum ,semasa dan selepas

                                                    Berpameran.

                                                3.Kertas Kerja pameran.

BBM                                      : Kertas Kerja pameran Seni 2013.

Refleksi                                 : Semua pelajar memahami tugas masing-masing dan

                                                  Bersiap sedia untukmelaksanakan tugas masing-masing.

                                                                 

 

 

Monday, September 22, 2014


RPH MINGGU KE 37

Hari/Tarikh                          : 8/9/2014. /Isnin

Tingkatan                            : 6AK5

Masa                                     : 70 minit

Mata Pelajaran                 : Seni Visual 3

Unit Pembelajaran          : Projek Kajian Seni Visual 970/3.

Aktiviti                                  : Penghasilan Karya Akhir(Cetakan Lino di atas kertas.)

Objektif                                               :pelajar dapat  melakukan aktiviti mencetak dengan

                                                Menekan aspek ketepatan dan kekemasan.

Prosedur                             : 1.calon yang telah siap mengukir menyambung mencetak

                                                     Warna ke 3.

                                                  2.pelajar yang siap mencetak warna  terakhir menyambung

                                                     Aktiviti membingkai karya cetakan.

                                                  3.pelajar yang siap membingkai menyambung memperkemaskan

                                                     Folio .

                                                 

BBM                                      : kepingan lino,kertas lukisan,pisau ukir dan NT Cutter,kepingan

                                                  Mounting board.

Refleksi                                                : 4 calon telah siap membingkai karya dan menyambung dengan

                                                  Menambah baik kerja folio.

                                                 

************************************************************************************

Hari/Tarikh                          : 8/9/2014/Isnin.

Tingkatan                            : 6RK5

Masa                                     : 70 minit

Mata Pelajaran                 : Seni Visual 1

Unit Pembelajaran          : 3.PENDEKATAN SEJARAH DAN KRITIKAN SENI VISUAL.

                                             3.2) Kritikan Seni  Visual.

Objektif                                               : Calon seharusnya dapat:-

                                              Menerangkan pengertian kritikan seni sebagai alat memahami dan menilai

                                                   Menilai karya seni visual.

 

Aktiviti Pembelajaran     : Latihan membuat kritikan karya artis tempatan.

Prosedur                             : 1.Penerangan tajuk pembelajaran oleh guru.

                                                  2.Latihan-kritikan karya Chua Theng Tean.

                                                  3.mencatat isi-isi penting.

BBM                                      : Contoh catan Chua Theng Tean,buku rujukan

  Seni Visual STPM.

Refleksi                                                : pelajar dapat membuat diskripsi, analisis,interpretasi dan penilaian.

                                                 

*************************************************************************************

Hari/Tarikh                          : 9/9/2014. /Selasa

Tingkatan                            : 6AK5

Masa                                     : 70 minit

Mata Pelajaran                 : Seni Visual 3

Unit Pembelajaran          : Projek Kajian Seni Visual 970/3.

Aktiviti                                  : Penghasilan Karya Akhir(Cetakan Lino di atas kertas.)

Objektif                                               :pelajar dapat  melakukan aktiviti mencetak dengan

                                                Menekan aspek ketepatan dan kekemasan.

Prosedur                             : 1.calon yang telah siap mengukir menyambung mencetak

                                                     Warna ke 3.

                                                  2.pelajar yang siap mencetak warna  terakhir menyambung

                                                     Aktiviti membingkai karya cetakan.

                                                  3.pelajar yang siap membingkai menyambung memperkemaskan

                                                     Folio .

                                                 

BBM                                      : kepingan lino,kertas lukisan,pisau ukir dan NT Cutter,kepingan

                                                  Mounting board.

Refleksi                                                : semakin ramai calon telah siap membingkai karya dan menyambung dengan

                                                  Menambah baik kerja folio.

                                                 

************************************************************************************

Hari/Tarikh                          : 9/9/2014/Selasa

Tingkatan                            : 6RK5

Masa                                     : 70 minit

Mata Pelajaran                 : Seni Visual 1

Unit Pembelajaran          : 3.PENDEKATAN SEJARAH DAN KRITIKAN SENI VISUAL.

                                             3.2) Kritikan Seni  Visual.

Objektif                                               : Calon seharusnya dapat:-

                                              Menerangkan pengertian kritikan seni sebagai alat memahami dan menilai

                                                   Menilai karya seni visual.

 

Aktiviti Pembelajaran     : Latihan membuat kritikan karya artis tempatan.

Prosedur                             : 1.Penerangan tajuk pembelajaran oleh guru.

                                                  2.Latihan-kritikan karya Ernas M.C

                                                  3.mencatat isi-isi penting.

BBM                                      : Contoh catan Ernas M.C,buku rujukan

  Seni Visual STPM.

Refleksi                                                : pelajar dapat membuat diskripsi, analisis,interpretasi dan penilaian.

                                                 

*************************************************************************************

Hari/tarikh                          : 9/9/2014 Selasa

Tingkatan                            : 4K6

Masa                                     : 70 minit

Mata Pelajaran                 : PSV

Unit Pembelajaran          : Kraf Tradisional dan Dimensi Baru.

Objektif                                               : Murid-murid dapat Mempelajari proses penghasilan kraf untuk menjadikan

                                                  End product

 

Aktiviti Pembelajaran     : Tenunan Moden-di atas CD

Prosedur                             : 3.tunjuk cara oleh guru cara menenun di atas CD menggunakan

                                                   3 warna dari benang bulu.

BBM                                      : contoh motif tenunan,kepingan CD,benang bulu.

Refleksi                                                : pelajar dapat membuat tenunan dan menunjukkan kreativiti

                                                  Mencipta motif moden.namun belum siap sepenuhnya.

                                                 

************************************************************************************

Hari/Tarikh                          : 10/9/2014/Rabu

Tingkatan                            : 6RK5

Masa                                     : 70 minit

Mata Pelajaran                 : Seni Visual 1

Unit Pembelajaran          : 3.PENDEKATAN SEJARAH DAN KRITIKAN SENI VISUAL.

                                             3.2) Kritikan Seni  Visual.

Objektif                                               : Calon seharusnya dapat:-

                                              Menerangkan pengertian kritikan seni sebagai alat memahami dan menilai

                                                   Menilai karya seni visual.

 

Aktiviti Pembelajaran     : Latihan membuat kritikan karya artis tempatan.

Prosedur                             : 1.Penerangan tajuk pembelajaran oleh guru.

                                                  2.Latihan-kritikan karya cetakan artis Hokusai.

                                                  3.mencatat isi-isi penting.

BBM                                      : Contoh cetakan Hokusai,buku rujukan

  Seni Visual STPM.

Refleksi                                                : pelajar dapat membuat diskripsi, analisis,interpretasi dan penilaian.

                                                 

*************************************************************************************

Hari/tarikh                          : 10/9/2014 Rabu

Tingkatan                            : 4K6

Masa                                     : 70 minit

Mata Pelajaran                 : PSV

Unit Pembelajaran          : Kraf Tradisional dan Dimensi Baru.

Objektif                                               : Murid-murid dapat Mempelajari proses penghasilan kraf untuk menjadikan

                                                  End product

 

Aktiviti Pembelajaran     : Tenunan Moden-di atas CD

Prosedur                             : 3.tunjuk cara oleh guru cara menenun di atas CD menggunakan

                                                   3 warna dari benang bulu.

BBM                                      : contoh motif tenunan,kepingan CD,benang bulu.

Refleksi                                                : pelajar dapat membuat tenunan dan menunjukkan kreativiti

                                                  Mencipta motif moden.namun belum siap sepenuhnya.

                                                 

************************************************************************************

Hari/Tarikh                          : 11/9/2014. /Khamis

Tingkatan                            : 6AK5

Masa                                     : 70 minit

Mata Pelajaran                 : Seni Visual 3

Unit Pembelajaran          : Projek Kajian Seni Visual 970/3.

Aktiviti                                  : Penghasilan Karya Akhir(Cetakan Lino di atas kertas.)

Objektif                                               :pelajar dapat  melakukan aktiviti mencetak dengan

                                                Menekan aspek ketepatan dan kekemasan.

Prosedur                             : 1.calon yang telah siap mengukir menyambung mencetak

                                                     Warna ke 3.

                                                  2.pelajar yang siap mencetak warna  terakhir menyambung

                                                     Aktiviti membingkai karya cetakan.

                                                  3.pelajar yang siap membingkai menyambung memperkemaskan

                                                     Folio .

                                                 

BBM                                      : kepingan lino,kertas lukisan,pisau ukir dan NT Cutter,kepingan

                                                  Mounting board.

Refleksi                                                : semakin ramai calon telah siap membingkai karya dan menyambung dengan

                                                  Menambah baik kerja folio.

                                                 

************************************************************************************

Hari/tarikh                          : 11/9/2014 Khamis

Tingkatan                            : 4K6

Masa                                     : 70 minit

Mata Pelajaran                 : PSV

Unit Pembelajaran          : Kraf Tradisional dan Dimensi Baru.

Objektif                                               : Murid-murid dapat Mempelajari proses penghasilan kraf untuk menjadikan

                                                  End product

 

Aktiviti Pembelajaran     : Tenunan Moden-di atas CD

Prosedur                             : 3.tunjuk cara oleh guru cara menenun di atas CD menggunakan

                                                   3 warna dari benang bulu.

BBM                                      : contoh motif tenunan,kepingan CD,benang bulu.

Refleksi                                                : pelajar dapat membuat tenunan dan menunjukkan kreativiti

                                                  Mencipta motif moden.namun belum siap sepenuhnya.

                                                 

************************************************************************************

Hari/Tarikh                          : 11/9/2014/Khamis

Tingkatan                            : 6RK5

Masa                                     : 70 minit

Mata Pelajaran                 : Seni Visual 1

Unit Pembelajaran          : 3.PENDEKATAN SEJARAH DAN KRITIKAN SENI VISUAL.

                                             3.2) Kritikan Seni  Visual.

Objektif                                               : Calon seharusnya dapat:-

                                              Menerangkan pengertian kritikan seni sebagai alat memahami dan menilai

                                                   Menilai karya seni visual.

 

Aktiviti Pembelajaran     : Latihan membuat kritikan karya artis tempatan.

Prosedur                             : 1.Penerangan tajuk pembelajaran oleh guru.

                                                  2.Latihan-kritikan karya catan  Pear Series artis Martha Alf.

                                                  3.mencatat isi-isi penting.

BBM                                      : Contoh catan Pear Series,buku rujukan

  Seni Visual STPM.

Refleksi                                                : pelajar dapat membuat diskripsi, analisis,interpretasi dan penilaian.

                                                 

*************************************************************************************

Hari/Tarikh                          : 12/9/2014. /Jumaat

Tingkatan                            : 6AK5

Masa                                     : 70 minit

Mata Pelajaran                 : Seni Visual 3

Unit Pembelajaran          : Projek Kajian Seni Visual 970/3.

Aktiviti                                  : Penghasilan Karya Akhir(Cetakan Lino di atas kertas.)

Objektif                                               :pelajar dapat  melakukan aktiviti mencetak dengan

                                                Menekan aspek ketepatan dan kekemasan.

Prosedur                             : 1.calon yang telah siap mengukir menyambung mencetak

                                                     Warna ke 3.

                                                  2.pelajar yang siap mencetak warna  terakhir menyambung

                                                     Aktiviti membingkai karya cetakan.

                                                  3.pelajar yang siap membingkai menyambung memperkemaskan

                                                     Folio .

                                                 

BBM                                      : kepingan lino,kertas lukisan,pisau ukir dan NT Cutter,kepingan

                                                  Mounting board.

Refleksi                                                : semakin ramai calon telah siap membingkai karya dan menyambung dengan

                                                  Menambah baik kerja folio.