RPH KARTINI SAHAMAT

Sunday, January 30, 2011

RPH MINGGU KE 4(24.1.HINGGA 28.1.2011)
Hari/Tarikh Isnin(24.1.2011)
Tingkatan 6AK5
Mata Pelajaran Seni Visual
Masa 70 minit
Unit Pembelajaran Teori Penghasilan:Pembentukan idea.
Objektif/Hasil Pembelajaran Diharap pelajar dapat:
-memahami dan mengetahui pengertian konsep pembentukan idea.
-memahami bahawa idea melibatkan keupayaan pemikiran yang membabitkan kesedaran,keinsafan dan sensitiviti dalam proses penghasilan.
Aktiviti Pembelajaran 1.penjelasan pengertian /makna idea.
2.tujuan pembentukan idea(penjelasan dan contoh).
3.pembahagian ahli kumpulan pembentang-setiap kumpulan diberi tajuk untuk diperbentangkan.
4.ahli kumpulan membincangkan isi kumpulan masing-masing.
BBM buku rujukan seni visual STPM
Refleksi pelajaran mendengar dan mencatat penerangan dari guru berkaitan maksud dan tujuan pembentukkan idea dalam karya seni halus.

Hari/Tarikh Isnin(24.1.2011)
Tingkatan 6AK5
Mata Pelajaran Seni Visual
Masa 70 minit
Unit Pembelajaran Amali: Lukisan penggunaan media ink basah
Objektif/hasil pembelajaran diharap pelajar memahami :-
cara dan teknik menggunakan alat bahan serta teknik olahan dalam penghasilan lukisan.
Aktiviti Pembelajaran 1.penjelasan tajuk pembelajaran
2.pengenalan kpd media pen teknikel atau pen dakwat basah.
3.menunjukkan contoh hasil lukisan menggunakan pen teknikel.
4.perbincangan -mencari kelebihan dan kelemahan pen teknikel
5.latihan amali-daun dan ranting.(penenrangan teknik membuat lakaran kasar dan jenis garisan yang digunakan untuk membezakan sifat kedua-dua objek)
6.pelajar membuat pemerhatian terhadap kedua-dua objek dan mengukur sebelum melakar.
7.latihan melakar.
BBM pen teknikel,contoh lukisan pen,buku rujukan seni visual STPM.
Refleksi pelajar dapat mengesan perbezaan kesan penggunaan ballpen dan teknikel pen.


Hari/Tarikh Selasa(25.1.2011)
Tingkatan 5K3
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Masa 70 minit
Unit Pembelajaran Seni Halus: Alam Semulajadi.
Objektif/Hasil Pembelajaran Aras 1-aplikasi asas seni reka. membuat karya seni secara kritis dan kreatif.menginterpretasi maklumat yang akan digunakan dalam penghasilan kerja.
aras 2-berkomunikasi melalui aktiviti yang dihasilkan menjalankan aktiviti secara terancang.
Aktiviti Pembelajaran 1.penerangan tajuk seni halus:-catan ,lukisan,arca dan cetakan secara ringkas.
2.contoh-contoh lukisan alam semulajadi.
3.latihan amali ,tema alam semulajadi: Pemandangan di tepi sungai. Penjelasan komposisi objek.
BBM contoh lukisan alam semulajadi, buku rujukan PSV SPM.
Refleksi pelajar dapat merancang kedudukan objek sebelum membuat lakaran.

HariTarikh Rabu(26.1.2011)
Tingkatan 6AK5
Mata Pelajaran Seni Visual
Masa 70 minit
Unit Pembelajaran Pembentukan Idea: Sumber Idea.
Objektif/Hasil Pembelajaran Diharap pelajar dapat:
-memahami dan mengetahui pengertian konsep pembentukan idea.
-memahami bahawa idea melibatkan keupayaan pemikiran yang membabitkan kesedaran,keinsafan dan sensitiviti dalam proses penghasilan.
Aktiviti Pembelajaran 1.Pembentangan oleh kumpulan pelajar.
2.Sesi soal jawab dengan kumpulan pembentang.
3.Ulasan oleh guru.
4.mencatat nota yang elah dibentang oleh kumpulan pembentang.
BBM Buku rujukan Seni Visual STPM dan nota bercetak.
Refleksi Isi pembentangan -pelajar kurang memasukkan contoh karya dan artis.

Hari/Tarikh Rabu(26.1.2011)
Tingkatan 5K3
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Masa 70 minit
Unit Pembelajaran Seni Halus:Alam Semulajadi.
Objektif/Hasil Pemeblajaran Aras 1-aplikasi asas seni reka. membuat karya seni secara kritis dan kreatif.menginterpretasi maklumat yang akan digunakan dalam penghasilan kerja.
aras 2-berkomunikasi melalui aktiviti yang dihasilkan menjalankan aktiviti secara terancang.
Aktiviti pembelajaran 1.aktiviti membuat lukisan alam smeulajadi.
2.pelajar membuat lakaran pemandangan di tepi sungai dengan menggunakan pensil.
3.guru menunjukkan cara melukis dari satu kumpulan ke satu kumpulan.
BBM contoh lukisan,buku rujukan PSV SPM.
Refleksi pelajar mengambil masa yang agak lama untuk menyiapkan lakaran awal menggunakan pensil.iaitu kerap memadam gaisan yang diolah.Ini menunjukkan pelajar masih kurang keyakinan dengan hasil kerja sendiri.

Hari/Tarikh Khamis(27.1.2011)
Tingkatan 6AK5
Mata Pelajaran Seni Visual
Masa 70 minit
Unit pembelajaran Pembentukan Idea: Penjanaan Idea.
Objektif/Hasil Pembelajaran Diharap pelajar dapat:
-memahami dan mengetahui pengertian konsep pembentukan idea.
-memahami bahawa idea melibatkan keupayaan pemikiran yang membabitkan kesedaran,keinsafan dan sensitiviti dalam proses penghasilan.
Aktiviti Pembelajaran 1.aktiviti pembentangan oleh kumpulan pelajar.
2.sesi soalan jawab antara pelajar lain dengan ahli kumpulan pembentang.
3.ulasan dari guru.
4.pelajar mencatat nota yg tlh dibentang oleh kumpulan pembentang.
BBM buku rujukan Seni Visual STPM,nota bercetak.
Refleksi setiap ahli pembentang telah membentang tajuk yang diberi dengan lengkap.

Hari/Tarikh Jumaat(28.1.2011)
Tingkatan 5K3
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Masa 60 minit
Unit Pembelajaran Seni halus: alam semulajadi
Objektif/Hasil pembelajaran Aras 1-aplikasi asas seni reka. membuat karya seni secara kritis dan kreatif.menginterpretasi maklumat yang akan digunakan dalam penghasilan kerja.
aras 2-berkomunikasi melalui aktiviti yang dihasilkan menjalankan aktiviti secara terancang.
Aktiviti Pembelajaran sambungan aktiviti memperlengkapkan lakaran lukisan alam semulajadi iaitu pemandangan ditepi sungai.Pelajar diminta menandakan kawasan yang gelap dan cerah dan kawasan yang jauh.
2.mewarna dengan menggunakan media kering.
BBM contoh lukisan pemandangan,oil pastel,pensil warna buku rujukan seni visual SPm
Refleksi Pelajar mewarna imej tidak mengikut urutan yang betul.

Sunday, January 23, 2011

RPH MINGGU KE 3(17.1 HINGGA 21.1.2011)

Hari/Tarikh Isnin(17.1.2010)
Tingkatan 6AK5
Mata Pelajaran Seni Visual
Masa 2jam 20 minit(4 waktu berturut)
Unit Pembelajaran Lukisan:Penggunaan bahan-arang dan pensil
Objektif/hasil pembelajaran diharap pelajar memahami :-
cara dan teknik menggunakan alat bahan serta teknik olahan dalam penghasilan lukisan.
Aktiviti pembelajaran 1.penjelasan tajuk pembelajaran
2.pengenalan kpd media arang
3.menunjukkan contoh hasil lukisan menggunakan media arang.
4.perbincangan -mencari kelebihan dan kelemahan media arang.
5.latihan amali-lipatan kain dan kotak(penenrangan teknik membuat lakaran kasar dan jenis garisan yang digunakan untuk membezakan sifat kedua-dua objek)
6.pelajar membuat pemerhatian terhadap kedua-dua objek dan mengukur sebelum melakar.
7.latihan melakar.
BBM batang arang,contoh lukisan dan buku rujukan seni visual STPM.
Refleksi pelajaran dapat menjelaskan kelemahan dan kelebihan media arang.
latihan amali- hanya sempat membuat lakaran awal iaiatu dengan garisan sahaja.masih terdapat kesilapan jenis garisan yang digunakan.

Hari Selasa 18.1.2011: Perhimpunan Tingkatan 5.

Hari/Tarikh Rabu(19.1.2011)
Tingkatan 5K3
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Masa 70 minit
Unit Pembelajaran Penghasilan Seni Visual: Alam Semulajadi
Objektif/hasil pembelajaran

Memahami proses, gubahan dan fungsi Seni Visual serta berkomunikasi dalam semua bidang seni berkaitan

Aras 1:
Aplikasi asas seni reka dalam aktiviti seni halus.
Membuat karya seni secara kritis dan kreatif.
Menginterpretasi maklumat yang akan digunakan dalam penghasilan kerja
Aktiviti Pembelajaran 1.Sambungan melakar dan mewarna objek .
2.guru menunjuk cara mewarna dengan betul untuk menimbulkan fom.
BBM buku rujukan PSV spm,oil pastel, pensil warna,foto hidupan dalam air.
Refleksi pergerakan objek masih tidak ketara,perspektif masih perlu diperbaiki.

Hari/Tarikh Rabu(19.1.2011)
Tingkatan 6AK5
Mata Pelajaran Seni Visual
Masa 70 minit
Unit pembelajaran Lukisan:Penggunaan bahan-arang dan pensil
Objektif/hasil pembelajaran diharap pelajar memahami :-
cara dan teknik menggunakan alat bahan serta teknik olahan dalam penghasilan lukisan.
Aktiviti Pembelajaran 1.latihan amali-melakar 2 jenis objek iaitu kain dan kotak.
2.tunjuk cara menggunakan media arang.
3.menunjuk contoh lukisan yang menggunakan media arang.
BBM arang,kain,kotak,pensil pebagai jenis.
Refleksi pelajar masih diperingkat menyesuaikan diri dengan media arang.


Hari/Tarikh Khamis (20.1.2011)
Tingkatan 6AK5
Mata Pelajaran Seni Visual
Masa 70 minit
Unit Pembelajaran Lukisan :Penggunaan bahan-arang
Objektif/Hasil Pembelajaran diharap pelajar memahami :-
cara dan teknik menggunakan alat bahan serta teknik olahan dalam penghasilan lukisan.
Aktiviti Pembelajaran sambungan aktiviti melukis menggunakan media kering(arang)
guru membimbing pelajar seorang demi seorang teknik penggunaan media arang yang betul
BBM arang,contoh lukisan.buku rujukan seni visual STPM
Refleksi teknik dalam penggunaan media arang masih belum dikuasai sepenuhnya oleh kesemua pelajar.

Hari/tarikh Jumaat (21.1.2011)
Tingkatan 5K3
Mata pelajaran Seni Visual
Masa 70 minit
Unit Pembelajaran Penghasilan Seni Visual: Alam Semulajadi
Objektif/Hasil Pembelajaran

Memahami proses, gubahan dan fungsi Seni Visual serta berkomunikasi dalam semua bidang seni berkaitan

Aras 1:
Aplikasi asas seni reka dalam aktiviti seni halus.
Membuat karya seni secara kritis dan kreatif.
Menginterpretasi maklumat yang akan digunakan dalam penghasilan kerja
Aktiviti Pembelajaran 1.sambungan aktiviti mewarna lukisan alam semulajadi dengan menggunakan media pensil warna.
2.guru membimbing dan menunjuk cara teknik mewarna dengan menggunakan media pensil warna dari satu meja ke satu meja.
3.guru membimbing pelajar yang menggunakan media oil pastel teknik mewarna dengan betul.
BBM pensil warna,oil pastel,contoh gambar alam semulajadi,buku rujukan PSV SPM.
Refleksi teknik menggunakan media oil pastel masih perlu dipertingkatkan lagi.pelajar lebih mahir menggunakan media pensil warna berbanding oil pastel.

Hari/Tarikh Sabtu/22.1.2011
Tingkatan 6AK5
Mata Pelajaran Seni Visual
Masa 2 jam
Unit pembelajaran Lukisan :Penggunaan bahan-arang
hasil pembelajaran/objektifdiharap pelajar memahami :-
cara dan teknik menggunakan alat bahan serta teknik olahan dalam penghasilan lukisan.
Aktiviti Pembelajaran sambungan aktiviti melukis menggunakan media arang.
2.tunjuk cara memperkemaskan lukisan yang telah siap dengan menggunakan clear spray.
BBM clear sprey,arang dan contoh lukisan arang.
Refleksi semua pelajar berjaya menyiapkan lukisan media arang dan faham cara menggunakan clear spray.

Thursday, January 13, 2011

MINGGU KE 2(10.1 HINGGA 14.1.2011)

Hari/tarikh isnin/10.1.2011
Tingkatan 6AK5
Mata pelajaran seni visual
Masa 70 minit
Unit Pembelajaran Pendekatan sejarah dan kritikan seni visual
a)Konsep dan sejarah seni.
Objektif/hasil pembelajaran

Pelajar diharapkan dapat:
· memahami sejarah dan kritikan seni visual sebagai suatu komponen disiplin seni visual.
· Menyedari konsep, kaedah sejarah dan kritikan seni visual sebagai:-

i.satu cara untuk memahami dan menikmati karya seni serta membantu proses pengkaryaan dan perekaan.

ii. system yang teratur dalam menghayati dan mengkritik sesuatu karya seni visual.

Aktiviti pembelajaran 1.latihan bertulis(pengukuhan) -menganalisis hasil karya mazli mat som dan cetakan karya Lynn Shepperd.
BBM latihan bercetak karya Mazli Mat Som dan Lynn Sherpperd.
Refleksi teknik menjawab soalan esei diperjelaskan dengan lebih teliti kerana pelajar masih lemah dalam menjawab soalan esei.

hari/tarikh Isnin/10.1.2011
Tingkatan 6AK5
Mata Pelajaran Seni Visual
Masa 70 minit
Unit Pembelajaran Seni Halus: Lukisan.
Objektif/hasil pembelajaran

Pelajar diharapkan dapat:
· Memahami bahasa seni visual dalam penghasilan lukisan

Mengamati bentuk, skala dan kadar banding, pencahayaan serta struktur
Aktiviti Pembelajaran 1.latihan amali.Menggunakan warna untuk menimbulkan kesan cahaya dan bayang pada objek.
BBM oil pastel,lakaran pensil,contoh lukisan,buku rujukan seni visual.
Refleksi pelajar memahami penggunaan pelbagai tona warna untuk menimbulkan fom,kesan cahaya dan bayang.Lukisan belum siap sepenuhnya dan disambung pada hari rabu.

Hari/Tarikh Selasa/ 11.1.2011
Tingkatan 5K3
Mata pelajaran Pendidikan Seni Visual
Masa 70 minit
Unit Pembelajaran Penghasilan seni visual: Prinsip rekaan.
penegasan.harmoni,kontra,kesatuan,imbangan,pergerakan dan kepelbagaian.
Objektif/hasil pembelajaran Memahami proses gubahan dan fungsi seni visual serta berkomunikasi dalam semua bidang seni berkaitan:
b.olahan karya:-
i.asas seni reka.
ii.media
iii.teknik penghasilan.
Aras 2-berkomunikasi melalui aktiviti yang dihasilkan.
aktiviti pembelajaran 1.penjelasan isi pembelajaran
2.latihan soalan teori, pelajar berbincang secara berpasangan.
3.guru mengulas jawapan pelajar
BBM buku rujukan seni visual SPM,lembaran kerja.
Refleksi pelajar melaksanakan latihan seperti yang diarahkan oleh guru.

Hari/Tarikh Rabu/12.1.2011
Tingkatan 6AK5
Mata Pelajaran Seni Visual
Masa 70 minit
unit pembelajaran Seni halus-lukisan
objektif/hasil pembelajaran.

Pelajar diharapkan dapat:
· Memahami bahasa seni visual dalam penghasilan lukisan.

-mengamati cahaya ,bayang,bentuk dan skala objek.

aktiviti pembelajaran 1.sambungan latihan amali.Menggunakan warna untuk menimbulkan kesan cahaya dan bayang pada objek.
BBM oil pastel,contoh lukisan,buku rujukan seni visual.
Refleksi pelajar telah memahami kedudukan yang sesuai untuk pencahayaan dan bayang pada imej yang diwarna.

Hari/Tarikh Rabu/12.1.2011
Tingkatan 5K3
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Masa 70 minit
Unit Pembelajaran Penghasilan Seni Visual: Alam Semulajadi
Objektif/hasil pembelajaran

Memahami proses, gubahan dan fungsi Seni Visual serta berkomunikasi dalam semua bidang seni berkaitan

Aras 1:
Aplikasi asas seni reka dalam aktiviti seni halus.
Membuat karya seni secara kritis dan kreatif.
Menginterpretasi maklumat yang akan digunakan dalam penghasilan kerja

aktiviti pembelajaran

1.Penjelasan tajuk pembelajaran.

2.Guru menunjuk cara melakar objek/imej hiduapan di dalam air,

2..murid menghasilkan kerja seni berdasarkan idea dan proses melalui :-mesej kandungan,pengujudan idea dan pengolahan idea

BBM contoh gambar foto hidupan dalam air,buku rujukan seni visual SPM.
Refleksi ramai pelajar tidak membawa gambar foto seperti yang diarahkan. Latihan amali akan dibuat pada hari Jumaat.

Hari Khamis: 13.1.2011 Mesyuarat Semua Rumah Sukan SMK Serian.
Pendaftaran ahli-ahli setiap rumah.

Hari/Tarikh Jumaat 14.1.2011
Tingkatan 5K3
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Masa 60 minit
Unit Pembelajaran Penghasilan Seni Visual: Alam Semulajadi
Objektif/Hasil Pembelajaran

Memahami proses, gubahan dan fungsi Seni Visual serta berkomunikasi dalam semua bidang seni berkaitan

Aras 1:
Aplikasi asas seni reka dalam aktiviti seni halus.
Membuat karya seni secara kritis dan kreatif.
Menginterpretasi maklumat yang akan digunakan dalam penghasilan kerja
Aktiviti Pembelajaran 1.sambungan aktiviti membuat lakaran hidupan dalam air dengan merujuk gambar foto yang dibawa.
BBM pensil pelbagai saiz,gambar foto hidupan dalam air,buku rujukan seni visual SPM.
Refleksi aktiviti melakar imej-hanya beberapa orang yang membuat kesalahan dari segi perspektif dan bentuk objek yang sedikit kurang tepat.guru memberi bimbingan seorang demi seorang.

Tuesday, January 11, 2011

RPH MINGGU 1(3.JAN-7 JAN 2011)

Hari/Tarikh Isnin(3.1.2011)
Mata Pelajaran Seni Visual
Tingkatan 6AK5
Unit Pembelajaran

1.3 Pendekatan Sejarah dan
kritikan seni visual

a) Konsep dan kaedah sejarah
seni visual

Masa 70 minit
Objektif/hasil pembelajaran

Pelajar diharapkan dapat:
· memahami sejarah dan kritikan seni visual sebagai suatu komponen disiplin seni visual.
· Menyedari konsep, kaedah sejarah dan kritikan seni visual sebagai:-

i.satu cara untuk memahami dan menikmati karya seni serta membantu proses pengkaryaan dan perekaan.

ii. system yang teratur dalam menghayati dan mengkritik sesuatu karya seni visual.

Aktiviti pembelajaran 1.penerangan konsep dan sejarah kritikan.
2.pembahagian kumpulan pembentangan.
3.pembahagian tugas setiap ahli pembentang-pelajar membuat perbincangan dalam kumpulan.
ABM buku teks dan nota bercetak
Refleksi pelajar telah memilih kumpulan dan ahli masing-masing. Aktiviti pembentangan akan dibuat pada hari khamis 6.1.2011


Hari/Tarikh Isnin 3.1.2011
Tingkatan 6AK5
Mata Pelajaran Seni Visual
Masa 70 minit
Unit Pembelajaran Seni halus: Lukisan
Objektif/Hasil Pembelajaran

Pelajar diharapkan dapat:
· Memahami bahasa seni visual dalam penghasilan lukisan

Mengamati bentuk, skala dan kadar banding, pencahayaan serta struktur
Aktiviti Pembelajaran 1.Pengenalan tajuk kepada pelajar.
2.Kajian dan menganalisis struktur bentuk objek,skala dan aspek pencahayaan.
BBM kasut sukan, pensil pelbagai jenis,kertas lukisan,buku rujukan seni visual.
Refleksi pelajar membuat pemerhatian dan pengukuran objek seperti yang diarahkan.

Hari/Tarikh Selasa/4.1.2011
Tingkatan 5K3
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Masa 70 minit
Unit Pembelajaran

1. Penghasilan Seni Visual :Asas Seni Reka

  • Garisan
  • Rupa
  • Bentuk
Objektif/Hasil Pembelajaran Memahami proses gubahan dan fungsi seni visual serta berkomunikasi dalam semua bidang seni berkaitan:
a.idea dan proses:-
i.mesej/kandungan.
ii.pewujudan idea
iii.olahan idea.
Aras 1-aplikasi asas seni reka dalam aktiviti Seni halus.
Aktiviti pembelajaran 1. Penerangan semula maksud dan fungsi garisan,rupa dan bentuk
2.olahan gabungan unsur seni di dalam aktiviti lukisan.
BBM contoh lukisan alam semulajadi, buku rujukan seni visual SPM.
Refleksi menggunakan unsur garisan dan rupa dalam gubahan.

Hari/Tarikh Rabu/5.1.2011
Tingkatan 5K3
Mata Pelajaran pendidikan Seni Visual
Masa 70 minit
Unit pembelajaran 1.Penghasilan seni visual: Asas Seni Reka.
-Garisan, Rupa, Bentuk.
Objektif/Hasil pembelajaran Memahami proses gubahan dan fungsi seni visual serta berkomunikasi dalam semua bidang seni berkaitan:
a.idea dan proses:-
i.mesej/kandungan.
ii.pewujudan idea
iii.olahan idea.
Aras 1-aplikasi asas seni reka dalam aktiviti Seni halus.
Aktiviti Pembelajaran 1.Olahan gabungan unsur seni dalam aktiviti lukisan. Pelajar menggunakan garisan untuk menimbulkan bentuk sesuatu objek.
BBM contoh lukisan, buku rujukan seni visual spm.
refleksi masih ada pelajar yang tidak dapat melakar rupa perahu dengan tepat dan guru memberi bimbingan secara intensif kepada pelajar tersebut.

Hari/tarikh Rabu/5.1.2011
Tingkatan 6AK5
Mata Pelajaran Seni Visual
masa 70 minit
Unit Pembelajaran Seni Halus: Lukisan.
Objektif/Hasil Pembelajaran

Pelajar diharapkan dapat:
· Memahami bahasa seni visual dalam penghasilan lukisan

Mengamati bentuk, skala dan kadar banding, pencahayaan serta struktur
Aktiviti Pembelajaran 1.Kajian cahaya dan bayang.Pemerhatian pada objek dan cahaya.
2.Menggunakan warna untuk menimbulkan kesan cahaya dan bayang pada objek.
BBM oil pastel,contoh lukisan
Refleksi sapuan warna yang kemas dan tahu menggabungkan tona warna untuk menimbulkan bentuk(4 orang pelajar) yang lain masih boleh diperbaiki.

Hari/Tarikh Khamis /6.1.2011
Tingkatan 6AK5
Mata Pelajaran Seni Visual
Masa 70 minit
Unit Pembelajaran Pendekatan sejarah dan kritikan seni visual
a)Konsep dan sejarah seni.
Objektif/hasil pembelajaran

Pelajar diharapkan dapat:
· memahami sejarah dan kritikan seni visual sebagai suatu komponen disiplin seni visual.
· Menyedari konsep, kaedah sejarah dan kritikan seni visual sebagai:-

i.satu cara untuk memahami dan menikmati karya seni serta membantu proses pengkaryaan dan perekaan.

ii. system yang teratur dalam menghayati dan mengkritik sesuatu karya seni visual.

Aktiviti Pembelajaran 1.pembentangan oleh ahli-ahli kumpulan mengikut tajuk-tajuk yang telah ditetapkan:-
a)Sejarah seni
b) Kritikan seni
BBM buku rujukan seni visual stpm,nota bercetak,buku sejarah seni
Refleksi pembentangan berjalan lancar.

Hari/Tarikh Jumaat/7.1.2011
Tingkatan 5K3
Mata Pelajaran Seni Visual
Masa 70 minit
Unit Pembelajaran 1.Penghasilan seni visual: Asas Seni Reka.
-Garisan, Rupa, Bentuk.,jalinan dan warna.
Objektif/Hasil Pembelajaran Memahami proses gubahan dan fungsi seni visual serta berkomunikasi dalam semua bidang seni berkaitan:
a.idea dan proses:-
i.mesej/kandungan.
ii.pewujudan idea
iii.olahan idea.
Aras 1-aplikasi asas seni reka dalam aktiviti Seni halus.
Aktiviti Pembelajaran 1.aktiviti mewarna lakaran-lakaran yang telah dibuat pada hari Rabu 5/1/2011
BBM lakaran ,contoh lukisan,pensil warna,oil pastel,pensil pelbagai saiz.
Refleksi 1/2 daripada pelajar telah mewarna lakaran dengan lengkap.sebahagian yg lain diminta menyambung kerja berikut sebagai kerja rumah.