RPH MINGGU 18 DAN 19
Minggu/Tarikh | 18 (3.5.2010) |
Hari | Isnin |
Tingkatan | 6AK5 |
Mata Pelajaran | Seni Visual 1 |
Masa | 70 minit |
Bidang | Apresiasi Seni Visual. |
Unit Pembelajaran | latihan ulangkaji (teori) |
Aktiviti Pembelajaran | 1.perbincangan tajuk seni dari segi konsep,makna,maksud. 2..perbincangan tajuk penjanaan idea. |
BBM | buku rujukan seni visual STPM dan nota bercetak. |
Refleksi | perbincangan berjalan seperti yang dirancang. |
Selasa 4.5.2010-MENGHADIRI BENGKEL KERJA KURSUS SENI VISUAL
Hari/Tarikh | Rabu (5.5.2010) |
Tingkatan | 6AK5 |
Mata Pelajaran | Seni Visual 2 |
Masa | 70 minit |
Bidang | Apresiasi Seni (Teori) |
Unit Pembelajaran | Latihan Ulangkaji |
Aktiviti Pembelajaran | 1.perbincangan karya-karya pelukis terkenal dari segi formalistik. 2.perbincangan jenis-jenis aliran catan. |
BBM | buku rujukan seni visual STPM. |
Refleksi | perbincangan berjalan seperti yang dirancang. |
Hari /Tarikh | Khamis(6.5.2010) |
Tingkatan | 6AK5 |
Mata Pelajaran | Seni Visual 1 |
Bidang | Apresiasi Seni (Teori Seni) |
Unit Pembelajaran | Peperiksaan Penggal 1: Kertas Teori |
Masa | 3 jam |
Aktiviti Pembelajaran | 1.Pengedaran kertas soalan 2.pelajar menjawab soalan peperiksaan. |
Hari/Tarikh | Rabu (5.5.2010) |
Tingkatan | 4K3 |
Mata Pelajaran | Pendidikan Seni Visual |
Masa | 70 minit |
Bidang | Penghasilan Seni Halus |
Unit Pembelajaran | Lukisan:Potret |
Hasil Pembelajaran | Aras 1-menghasilkan lukisan dengan media pensil dan pelbagai teknik. Aras 2-Menghasilkan lukisan secara terancang. |
Aktiviti Pembelajaran | 1.sambungan aktiviti melukis potret. 2.guru memberi bimbingan dari meja ke meja dan membaiki semula beberapa lukisan yang kurang tepat. |
BBM | contoh lukisan potret, pensil pelbagai saiz, buku rujukan SPM seni visual. |
Refleksi | semua pelajar menghantar tugasan seperti yang diminta. |
Hari/Tarikh | Jumaat(6.5.2010) |
Tingkatan | 4K3 |
Mata Pelajaran | Pendidikan Seni Visual |
Masa | 70 minit |
Bidang | Teori Seni (Apresiasi Seni) |
Unit Pembelajaran | latihan ulangkaji:kertas 1 |
Aktiviti Pembelajaran | 1.guru mengedarkan kertas soalan objektif(50 soalan) kepada pelajar. 2.pelajar menjawab soalan yang diberi. |
BBM | kertas seni visual (teori) |
Refleksi | tidak sempat membincangkan jawapan bagi setiap soalan.perbincangan akan disambung ke hari berikutnya. |
Minggu/Tarikh | 19(10.5.2010) |
Hari | Isnin |
Tingkatan | 6AK5 |
Mata Pelajaran | Seni Visual 2 |
Masa | 70 minit |
Bidang | Penghasilan karya seni |
Unit Pembelajaran | Kerja Kursus Seni Visual 970-lakaran dan kajian warna. |
Hasil Pembelajaran | -pelajar seharusnya mengetahui karya perlu dihasilkan berdasarkan disiplin pengkaryaan. -pendedahan kepada pelajar tentang pengertian, keperluan dan pendekatan penyelidikan yang sesuai supaya pelajar dapat mencungkil penemuan-penemuan yang bermutu dalam bidang seni visual. |
Aktiviti Pembelajaran | 1.pelajar menyambung aktiviti membuat lakaran bagi kajian warna dalam portfolio masing-masing |
BBM | majalah hiasan dalaman, artikel dari internet. |
Refleksi | sebahagian pelajar terlibat dalam ujian MUET |
Tarikh/Hari | Selasa(11.5.2010) |
Tingkatan | 6AK5 |
Mata Pelajaran | Seni Visual 1 |
Masa | 70 minit |
Bidang | Penghasilan karya seni |
Unit Pembelajaran | Kerja Kursus Seni Visual 970-lakaran dan kajian warna. |
Aktiviti Pembelajaran | sambungan aktiviti membuat kajian warna bagi logo,dan perabot untuk hiasan dalaman restoran. |
BBM | majalah hiasan dalaman,gambar logo dan jenis-jenis perabot dari internet. |
Refleksi | sebahagian pelajar terlibat dalam ujian MUET |
Tarikh/Hari | Rabu(12.5.2010) |
Tingkatan | 6AK5 |
Mata Pelajaran | Seni Visual 2 |
Masa | 70 minit |
Bidang | Apresiasi Seni Visual |
Unit Pembelajaran | Penghasilan Portfolio: Penyemakan proses kerja kursus pelajar. |
Hasil Pembelajaran | -pelajar seharusnya mengetahui karya perlu dihasilkan berdasarkan disiplin pengkaryaan. -pendedahan kepada pelajar tentang pengertian, keperluan dan pendekatan penyelidikan yang sesuai supaya pelajar dapat mencungkil penemuan-penemuan yang bermutu dalam bidang seni visual. |
Aktiviti Pembelajaran | 1.guru menyemak portfolio pelajar -kajian berdasarkan tema dan penyemakan lakaran awal. 2.bimbingan dan teguran kepada kerja yang kurang memuaskan. |
BBM | portfolio pelajar, contoh kajian dari ketua pemeriksa peringkat kebangsaan(CD) |
Refleksi | beberapa orang pelajar terlibat dalam minggu suaikenal dengan pelajar 6R.ada juga pelajar yang diarahkan untuk membaiki serta membuat penambahan dalam folio mereka. |
Tarikh/Hari | 13.5.2010(Khamis) |
Tingkatan | 6AK5 |
Perkara | Peperiksaan Penggal 1: Bahasa Melayu Kertas 2. |
Masa | 3 jam |
Tarikh/Hari | 11.5.2010(selasa) |
Tingkatan | 4K3 |
Mata Pelajaran | Pendidikan Seni Visual. |
Masa | 70 minit |
Bidang | Apresiasi seni (teori) |
Unit pembelajaran | Teori seni(latihan ulangkaji) soalan objektif |
Aktiviti pembelajaran | 1.perbincangan setiap 50 soalan objektif dengan memberi jawapan yang tepat dengan merujuk buku rujukan seni SPM 2.membincangkan format soalan kertas 2. |
BBM | kertas soalan (teori) ,buku rujukan SPM seni Visual |
Refleksi | pelajar memberi tumpuan secara serius ketika sesi perbincangan. |
Tarikh/Hari | 12.5.2010(Rabu) |
Tingkatan | 4K3 |
Perkara | Peperiksaan penggal 1:Bahasa Melayu Kertas 1 dan Kertas 2 |
Tarikh/Hari | 13.5.2010(Khamis) |
Tingkatan | 4K3 |
Perkara | Peperiksaan Penggal 1: Bahasa Inggeris Kertas 1 dan 2 |
Tarikh/hari | 14.5.2010(Jumaat) |
Tingkatan | 4K3 |
Perkara | peperiksaan Penggal 1:Pendidikan Moral Pendidikan Islam |