RPH KARTINI SAHAMAT

Wednesday, August 13, 2014


RPH MINGGU KE 27.
Hari/Tarikh                          : 30.6.2014/Isnin
Tingkatan                             : 6AK5
Masa                                     : 70 minit
Mata Pelajaran                   : Seni Visual 3
Unit Pembelajaran             : Projek Kajian Seni Visual 970/3.
Aktiviti                                  : Pembentangkan Kertas Cadangan.
                                                  2014.
Objektif                                 : 1.pelajar dapat menyatakan tema kajian  dengan jelas dan lengkap.
                                                  2.pelajar dapat memberi pandangan untuk memantapkan lagi
                                                     Proposal .
Prosedur                              : 1.semua calon membentang proposal masing-masing.
                                                  2.sesi perbincangan bersama guru dan pelajar.
                                                  3. ulasan dari guru.
                                                 
BBM                                      : soalan kerja kursus STPM Seni Visual,contoh kertas cadangan.
Refleksi                                 : proposal kebanyakan pelajar kurang lengkap pada  bahagian teknik dan
                                                  Penghasilan.
*************************************************************************************
 
Hari/Tarikh                          : Isnin/30.6.2014
Tingkatan                             : 6RK5
Masa                                     : 70 minit
Mata Pelajaran                   : Seni Visual 1
Unit Pembelajaran             : Peranan Seni Visual
Objektif                                : 1. Menjelaskan peranan seni visual dari aspek pembangunan potensi
                                                  individu.
Aktiviti Pembelajaran        : Peranan Psikologi-Ekspresi dalam Seni Visual.
Prosedur                              : 1.Penerangan dari guru  kaitan seni dan Ekspresi.
                                                 2.Perbincangan bersama pelajar-karya yang ada kaitan
                                                     Dengan aspek ekspresi.
                                                 3.mencatat isi-isi penting.
BBM                                      : Kamus Dewan Bahasa dan Pustaka,buku rujukan Seni Visual STPM.
Refleksi                                 : pelajar dapat mengaitkan contoh karya yang berkaitan dengan
                                                  Ekspresi.
                                                 
*************************************************************************************
Hari/Tarikh                          : 1.7.2014/Selasa
Tingkatan                             : 6AK5
Masa                                     : 70 minit
Mata Pelajaran                   : Seni Visual 3
Unit Pembelajaran             : Projek Kajian Seni Visual 970/3.
Aktiviti                                  : Penghasilan Karya: lakaran perkembangan idea-lakaran awal.
Objektif                                : 1.pelajar dapat membuat lakaran awal subjek yang berkaitan
                                                     Dengan tema kajian.
Prosedur                              : 1.penerangan guru –subjek matter
                                                 2.pelajar membuat lakaran awal dengan media kering.
                                                 
BBM                                      : drawing book,internet.
Refleksi                                 : pelajar sempat membuat 3 lakaran.pelajar perlu menggunakan
                                                  Pensel 4B atau 5B supaya garisan lakaran lebih kukuh.
*************************************************************************************
Hari/Tarikh                          : Selasa/1.7.2014
Tingkatan                            : 6RK5
Masa                                    : 70 minit
Mata Pelajaran                  : Seni Visual 1
Unit Pembelajaran            : Peranan Seni Visual
Objektif                               : 1. Menjelaskan peranan seni visual dari aspek pembangunan potensi
                                                  individu.
Aktiviti Pembelajaran     : Peranan Psikologi-Kreativiti dalam seni visual.
Prosedur                             : 1.Penerangan dari guru  kaitan
                                                  2.Perbincangan bersama pelajar-kaitan kreativiti dgn karya seni.
                                                  3.mencatat isi-isi penting.
BBM                                      : Kamus Dewan Bahasa dan Pustaka,buku rujukan Seni Visual STPM.
Refleksi                                                : pelajar dapat memberi contoh rekaan kreatif dan nama perekanya.
                                                 
*************************************************************************************
 
Hari/Tarikh                          : Selasa/1.7.2014
Tingkatan                            : 4K6
Masa                                     : 70 minit
Mata Pelajaran                 : PSV
Unit Pembelajaran          : Komunikasi Visual.
Objektif/hasil Pem          :1. Mengaplikasikan asas seni reka secara kritis dan kretif.
                                                 2. Menginterpertasi maklumat dan memperkembangkan daya imaginasi
                                                     melalui eksperementasi gayaan.
Aktiviti Pembelajaran     : Rekabentuk Grafik-Pembungkusan.
Prosedur                             : 1.Penerangan tajuk oleh guru.
                                                  2.Mengenalpasti masalah pembungkusan makanan sedia ada.
                                                  3.Cadangan  idea penyelesaian-perbincangan.
BBM                                      : Buku Rujukan PSV SPM ,contoh pembungkusan makanan.
Refleksi                                                : Masalah pembungkusan produk kerepek tempatan pelajar
                                                  dapat menyatakan pemasalah dan cara penyelesaiannya.
************************************************************************************
 
Hari/Tarikh                          : Rabu/2.7.2014
Tingkatan                            : 4K6
Masa                                     : 70 minit
Mata Pelajaran                 : PSV
Unit Pembelajaran          : Komunikasi Visual.
Objektif/hasil Pem          :1. Mengaplikasikan asas seni reka secara kritis dan kretif.
                                                 2. Menginterpertasi maklumat dan memperkembangkan daya imaginasi
                                                     melalui eksperementasi gayaan.
Aktiviti Pembelajaran     : Rekabentuk Grafik-papan iklan dan risalah
Prosedur                             : 1.Penerangan tajuk oleh guru.
                                                  2.Mengenalpasti masalah papan iklan dan risalah
                                                  3.Cadangan  idea penyelesaian-perbincangan.
BBM                                      : Buku Rujukan PSV SPM ,contoh pembungkusan makanan.
Refleksi                                                :
************************************************************************************
Hari/Tarikh                          : 3.7.2014/Khamis
Tingkatan                            : 6AK5
Masa                                     : 70 minit
Mata Pelajaran                 : Seni Visual 3
Unit Pembelajaran          : Projek Kajian Seni Visual 970/3.
Aktiviti                                  : Penghasilan Karya: lakaran perkembangan idea-lakaran awal.
Objektif                                               : 1.pelajar dapat membuat lakaran awal subjek yang berkaitan
                                                     Dengan tema kajian.
Prosedur                             : 1.penerangan guru –subjek matter
                                                  2.pelajar membuat lakaran awal dengan media kering.
                                                 
BBM                                      : drawing book,internet.
Refleksi                                                : pelajar sempat membuat 3 lakaran.pelajar perlu menggunakan
                                                  Pensel 4B atau 5B supaya garisan lakaran lebih kukuh.
*************************************************************************************
Hari/Tarikh                          : Khamis/3.7.2014
Tingkatan                            : 4K6
Masa                                     : 70 minit
Mata Pelajaran                 : PSV
Unit Pembelajaran          : Komunikasi Visual.
Objektif/hasil Pem          :1. Mengaplikasikan asas seni reka secara kritis dan kretif.
                                                 2. Menginterpertasi maklumat dan memperkembangkan daya imaginasi
                                                     melalui eksperementasi gayaan.
Aktiviti Pembelajaran     : Rekabentuk Grafik-logo dan simbol
Prosedur                             : 1.Penerangan tajuk oleh guru.
                                                  2.Mengenalpasti perbezaan logo dan simbol
                                                  3.catatan isi-isi penting.
BBM                                      : Buku Rujukan PSV SPM ,contoh pembungkusan makanan.
Refleksi                                                : pelajar dapat memberi beberapa contoh perbezaan antara logo
                                                  dan simbol.
 
 
*************************************************************************************
Hari/Tarikh                          : Khamis/3.7.2014
Tingkatan                            : 6RK5
Masa                                     : 70 minit
Mata Pelajaran                 : Seni Visual 1
Unit Pembelajaran          : Peranan Seni Visual
Objektif                                               : 1. Menjelaskan peranan seni visual dari sudut sosiologi.
 
Aktiviti Pembelajaran     : Peranan Sosiologi
Prosedur                             : 1.Penerangan dari guru  kaitan dengan tajuk pembelajaran.
                                                  2.Perbincangan bersama pelajar
                                                  3.mencatat isi-isi penting.
BBM                                      : Kamus Dewan Bahasa dan Pustaka,buku rujukan Seni Visual STPM.
Refleksi                                                : pelajar memahami maksud perana sosiologi dalam seni visual.
                                                 
*************************************************************************************
Hari/Tarikh                          : 4.7.2014/Jumaat
Tingkatan                            : 6AK5
Masa                                     : 70 minit
Mata Pelajaran                 : Seni Visual 3
Unit Pembelajaran          : Projek Kajian Seni Visual 970/3.
Aktiviti                                  : Penghasilan Karya: lakaran perkembangan idea-lakaran awal.
Objektif                                               : 1.pelajar dapat membuat lakaran awal subjek yang berkaitan
                                                     Dengan tema kajian.
Prosedur                             : 1.tunjukcara melukis oleh guru.
                                                  2.pelajar membuat lakaran awal dengan media kering.
                                                 
BBM                                      : drawing book,internet.
Refleksi                                                : jumlah lakaran masih tidak memuaskan.perlu ditambah lagi lakaran awal.
 

No comments:

Post a Comment