RPH KARTINI SAHAMAT

Wednesday, August 27, 2014


RPH MINGGU KE 32.

Hari/Tarikh                          : 4.8.2014/Isnin

Tingkatan                            : 6AK5

Masa                                     : 70 minit

Mata Pelajaran                 : Seni Visual 3

Unit Pembelajaran          : Projek Kajian Seni Visual 970/3.

Aktiviti                                  : Penghasilan Karya: lakaran perkembangan idea-kajian warna

Objektif                                               : pelajar dapat mengaitkan tema kajian dengan imej dan warna.

Prosedur                             : 1.penerangan guru-kaitan warna dan tema kajian

                                                  2.perbincangan dengan guru –kesesuaian tema dengan pemilihan

                                                     Warna.

                                                  3.menunjuk contoh jenis warna cetakan.

                                                 

BBM                                      : drawing book,internet, buku color harmony,

Refleksi                                                : ramai pelajar memutuskan hanya menggunakan 3 warna sahaja.

 

*************************************************************************************

Hari/Tarikh                          : 4.8.2014/Isnin

Tingkatan                            : 6RK5

Masa                                     : 70 minit

Mata Pelajaran                 : Seni Visual 1

Unit Pembelajaran          : Kandungan dan Konteks

Objektif                                               : 1.Pelajar memahami maksud “makna” dan dapat membuat analisisnya.

 

Aktiviti Pembelajaran     : Makna –melibatkan budaya,kepercayaan,dan persekitaran.

Prosedur                             : 1.Penerangan oleh guru.

                                                  2.sesi soal jawab.

                                                  3.mencatat isi-isi penting.

BBM                                      : Kamus Dewan Bahasa dan Pustaka,buku rujukan Seni Visual STPM.

Refleksi                                                : pelajar dapat memberi definisi “makna” dari sudut budaya,kepercayaan

                                                  dan persekitaran.

*************************************************************************************

Hari/Tarikh                          : 5.8.2014/Selasa

Tingkatan                            : 6AK5

Masa                                     : 70 minit

Mata Pelajaran                 : Seni Visual 3

Unit Pembelajaran          : Projek Kajian Seni Visual 970/3.

Aktiviti                                  : Penghasilan Karya: lakaran perkembangan idea-kajian warna

Objektif                                               : pelajar dapat mengaitkan tema kajian dengan imej dan warna.

Prosedur                             : 1.penerangan guru-kaitan warna dan tema kajian

                                                  2.perbincangan dengan guru –kesesuaian tema dengan pemilihan

                                                     Warna.

                                                  3.pelajar membuat mewarna lakaran berdasarkan kajian warna yang

                                                     Telah diperbincangkan.

                                                 

BBM                                      : drawing book,internet, buku color harmony,

Refleksi                                                : pelajar diminta untuk membuat 4 lakaran kajian warna.

 

*************************************************************************************

Hari/Tarikh                          : 5.8.2014/Selasa

Tingkatan                            : 6RK5

Masa                                     : 70 minit

Mata Pelajaran                 : Seni Visual 1

Unit Pembelajaran          : Kandungan dan Konteks

Objektif                                               : 1.Pelajar memahami maksud “fungsi” dan dapat membuat analisisnya.

 

Aktiviti Pembelajaran     : fungsi –melibatkan nilai estetika dan praktikal.

Prosedur                             : 1.Penerangan oleh guru.

                                                  2.sesi soal jawab.

                                                  3.mencatat isi-isi penting.

BBM                                      : Kamus Dewan Bahasa dan Pustaka,buku rujukan Seni Visual STPM.

Refleksi                                                : pelajar dapat memberi definisi “fungsi” dari segi estetika dan pratikal.

*************************************************************************************

Hari/tarikh                          : Selasa/5.8.2014

Tingkatan                            : 4K6

Masa                                     : 70 minit

Mata Pelajaran                 : PSV

Unit Pembelajaran          : Reka Bentuk Persekitaran.

Objektif                                               : Murid-murid mengetahui dan memahami prinsip asas Hiasan Dalaman

  seperti  fungsi,ruang,kedudukan,pencahayaan,pengudaraan dan

  pergerakan.

Aktiviti Pembelajaran     : Hiasan Dalaman-Lakaran ruang tamu.

Prosedur                             : 1.sambungan membuat mewarna lakaran hiasan dalaman.

BBM                                      : majalah hiasan dalaman-anjung seri,impianan.

Refleksi                                                : pelajar memahami   elemen dalam

                                                  Seni hiasan dalaman.

************************************************************************************

Hari/Tarikh                          : 6.8.2014/Rabu

Tingkatan                            : 6RK5

Masa                                     : 70 minit

Mata Pelajaran                 : Seni Visual 1

Unit Pembelajaran          : Kandungan dan Konteks

Objektif                                               : 1.Pelajar memahami maksud “fungsi” dan dapat membuat analisisnya.

 

Aktiviti Pembelajaran     : fungsi –melibatkan nilai estetika dan praktikal.

Prosedur                             : 1.Penerangan oleh guru.

                                                  2.sesi soal jawab.

                                                  3.mencatat isi-isi penting.

BBM                                      : Kamus Dewan Bahasa dan Pustaka,buku rujukan Seni Visual STPM.

Refleksi                                                : pelajar dapat melengkapkan nota makna dan fungsi .

*************************************************************************************

Hari/tarikh                          : Rabu/6.8.2014

Tingkatan                            : 4K6

Masa                                     : 70 minit

Mata Pelajaran                 : PSV

Unit Pembelajaran          : Reka Bentuk Persekitaran.

Objektif                                               : Murid-murid mengetahui dan memahami prinsip asas Hiasan Dalaman

  seperti  fungsi,ruang,kedudukan,pencahayaan,pengudaraan dan

  pergerakan.

Aktiviti Pembelajaran     : Hiasan Dalaman-Lakaran ruang tamu.

Prosedur                             : 1.sambungan membuat mewarna lakaran hiasan dalaman.

BBM                                      : majalah hiasan dalaman-anjung seri,impianan.

Refleksi                                                : pelajar memahami   elemen dalam

                                                  Seni hiasan dalaman.

************************************************************************************

Hari/Tarikh                          : 7.8.2014/Khamis

Tingkatan                            : 6AK5

Masa                                     : 70 minit

Mata Pelajaran                 : Seni Visual 3

Unit Pembelajaran          : Projek Kajian Seni Visual 970/3.

Aktiviti                                  : Penghasilan Karya: lakaran perkembangan idea-kajian warna

Objektif                                               :pelajar dapat mengaitkan tema kajian dengan imej dan warna.

Prosedur                             : 1.penerangan guru-kaitan warna dan tema kajian

                                                  2.perbincangan dengan guru –kesesuaian tema dengan pemilihan

                                                     Warna.

                                                  3.pelajar  mewarna  lakaran berdasarkan kajian warna yang

                                                     Telah diperbincangkan.

                                                 

BBM                                      : drawing book,internet, buku color harmony,

Refleksi                                                : pelajar diminta untuk membuat 4 lakaran kajian warna.

 

*************************************************************************************

Hari/tarikh                          : Khamis/7.8.2014

Tingkatan                            : 4K6

Masa                                     : 70 minit

Mata Pelajaran                 : PSV

Unit Pembelajaran          : Reka Bentuk Persekitaran.

Objektif                                               : Murid-murid mengetahui dan memahami elemen reka bentuk hiasan

  Dalaman.

Aktiviti Pembelajaran     : Seni Reka Bentuk hiasan dalaman.

Prosedur                             : 1.sambungan mewarna lukisan rekaan hiasan dalaman.

BBM                                      : majalah hiasan dalaman-anjung seri,impianan.

Refleksi                                                : pelajar memahami   elemen dalam

                                                  Seni hiasan dalaman.

************************************************************************************

 

Hari/Tarikh                          : 7.8.2014/Khamis

Tingkatan                            : 6RK5

Masa                                     : 70 minit

Mata Pelajaran                 : Seni Visual 1

Unit Pembelajaran          : Kandungan dan Konteks

Objektif                                               : 1.Pelajar memahami maksud “fungsi” dan dapat membuat analisisnya.

 

Aktiviti Pembelajaran     : fungsi –melibatkan nilai estetika dan praktikal.

Prosedur                             : 1.Penerangan oleh guru.

                                                  2.sesi soal jawab.

                                                  3.mencatat isi-isi penting.

BBM                                      : Kamus Dewan Bahasa dan Pustaka,buku rujukan Seni Visual STPM.

Refleksi                                                : pelajar dapat memberi contoh fungsi seni dari segi estetika

                                                  dan praktikal.

*************************************************************************************

Hari/Tarikh                          : 8.8.2014/Jumaat

Tingkatan                            : 6AK5

Masa                                     : 70 minit

Mata Pelajaran                 : Seni Visual 3

Unit Pembelajaran          : Projek Kajian Seni Visual 970/3.

Aktiviti                                  : Penghasilan Karya: lakaran perkembangan idea-kajian warna

Objektif                                               :pelajar dapat mengaitkan tema kajian dengan imej dan warna.

Prosedur                             : 1.penerangan guru-kaitan warna dan tema kajian

                                                  2.perbincangan dengan guru –kesesuaian tema dengan pemilihan

                                                     Warna.

                                                  3.pelajar  mewarna  lakaran berdasarkan kajian warna yang

                                                     Telah diperbincangkan.

                                                 

BBM                                      : drawing book,internet, buku color harmony,

Refleksi                                                : 5 orang pelajar yang telah menyiapkan kajian warna.masih ada

                                                  6 calon yang masih belum cukup jumlah kajian warna.

 

*************************************************************************************

 

No comments:

Post a Comment