RPH KARTINI SAHAMAT

Friday, February 11, 2011

RPH MINGGU KE 6 (7.2.HINGGA 12.2.2011)

ISNIN 7.2.2011-CUTI SAKIT

Hari/Tarikh Selasa/8.2.2011
Tingkatan 5K3
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Masa 70 minit
Unit Pembelajaran Seni Halus: Catan Teknik Impasto
Objektif/Hasil Pembelajaran Pelajar dapat:
1.membuat karya seni secara kritis dan kreatif.
2.menginterpretasi maklumat yang akan digunakan dalam penghasilan kerja.
Aktiviti Pembelajaran 1.penerangan tajuk pembelajaran.
2.menunjuk contoh hasil karya.
3.tunjuk cara penggunaan media dan teknik.
4.amali -pelajar mencuba menghasilkan teknik impasto dengan akrilik .
BBM contoh hasil kerja teknik impasto,buku rujukan seni visual SPM, warna akrilik dan pallet knife.
Refleksi pelajar memahami maksud teknik impasto dan alat bahan yang sesuai untuk menghasilkannya.

Hari/Tarikh Rabu/9.2.2011
Tingkatan 5K3
Masa 70 minit
Unit Pembelajaran Penghasilan Seni Visual; Seni Halus -
a.idea dan proses.
b.olahan karya
Objektif/Hasil Pembelajaran Pelajar dapat :-
Aras 1-Menjalankan aktiviti secara terancang.
-Membanding beza jenis komunikasi visual.
Aktiviti Pembelajaran 1.menjelaskan komunikasi visual melalui seni halus secara ringkas.
2. soal jawab secara lisan-contoh komunikasi visual yang terdapat dipersekitaran.Mengulas jawapan yang diberi.
3.memberi nota bercetak komunikasi visual.
4.menunjuk beberapa contoh komunikasi visual yang ada.
BBM buku rujukan PSV SPM,contoh poster,contoh lukisan,contoh catan,logo.
Refleksi pelajar dapat memahami maksud komunikasi visual dan beberapa orang pelajar dapat menyebut beberapa contoh komunikasi yang terdapat dipersekitaran mereka.

Hari/Tarikh Rabu/ 9.2.2011
Tingkatan 6AK5
Mata Pelajaran Seni Visual.
Masa 70 minit
Unit pembelajaran 2.4) Penyediaan portfolio dan hasil karya:i)Portfolio-Penentuan Tema.
Objektif/Hasil Pembelajaran Pelajar seharusnya mengetahui karya perlu dihasilkan berdasarkan disiplin pengkaryaan.
Pendedahan kepada pelajar tentang pengertian, keperluan dan pendekatan yang sesuai supaya pelajar dapat mencungkil penemuan-penemuan yang bermutu dalam bidang seni visual
Aktiviti Pembelajaran 1.penerangan dan taklimat projek penghasilan.
2.mengenal pasti tajuk dan tema tugasan.
BBM kertas soalan kerja kursus seni visual STPM 970/3
Refleksi majoriti pelajar memilih soalan 1 ,catan yang bertemakan "Keharmonian"

Hari/Tarikh Khamis/10.2.2011
Tingkatan 6AK5
Mata Pelajaran Seni Visual
Masa 70 minit
Unit Pembelajaran 2.4) Penyediaan portfolio dan hasil karya:i)Portfolio-Kajian dan Penyelidikan.
Objektif/Hasil Pembelajaran Pelajar seharusnya mengetahui karya perlu dihasilkan berdasarkan disiplin pengkaryaan.
Pendedahan kepada pelajar tentang pengertian, keperluan dan pendekatan yang sesuai supaya pelajar dapat mencungkil penemuan-penemuan yang bermutu dalam bidang seni visual
Aktiviti Pembelajaran 1.Penerangan jenis penyelidikan-primer dan sekunder.
2.Menunjuk contoh hasil penyelidikan /kajian.
3.Sesi soal jawab dengan pelajar.
4. membuat gambar rajah grafik-perkara & proses untuk melakukan kajian.
BBM kertas soalan kerja kursus seni visual STPM 970/3,contoh hasil penulisan kerja kursus pelajar peringkat Universiti.
Refleksi pelajar telah membuat gambar rajah grafik berkenaan dengan kajian tema keharmonian.

Hari/Tarikh Jumaat/11.2.2011
Tingkatan 5K3
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Masa 70 minit
Unit Pembelajaran Penghasilan Seni Visual; Seni Halus -
a.idea dan proses.
b.olahan karya
Objektif/Hasil Pembelajaran Pelajar dapat :-
Aras 1-Menjalankan aktiviti secara terancang.
-Membanding beza jenis komunikasi visual.
Aktiviti Pembelajaran 1.latihan amali (membuat corak menggunakan huruf)
2.memilih jenis huruf yang sesuai.
3.merancang grid garisan .
4.melakar motif .
BBM Buku rujukan PSV SPM, contoh corak kertas pembalut hadiah,contoh poster.
Refleksi pelajar berbincang sesama rakan memilih dan mengubahsuai huruf . lakaran huruf masih tidak kemas.

Hari/tarikh Sabtu/12.2.2011
Tingkatan 5K3
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Masa 70 minit
Unit Pembelajaran Penghasilan Seni Visual; Seni Halus -
a.idea dan proses.
b.olahan karya
Objektif/Hasil Pembelajaran Pelajar dapat :-
Aras 1-Menjalankan aktiviti secara terancang.
-Membanding beza jenis komunikasi visual.
Aktiviti Pembelajaran 1.Latihan amali membuat motif dan melakarkannya dalam garisan grid yang telah dipilih.
2.merancang warna yang sesuai dengan corak-warna panas,warna sejuk,warna primer,warna yang berkontra ,warna monokrom.
BBM Buku rujukan PSV SPM,contoh corak kertas pembalut hadiah, buku rujukan kajian warna.
Refleksi beberapa orang pelajar yang masih kurang kemas dalam membuat lakaran corak.

No comments:

Post a Comment