RPH MINGGU 40 (4/10/2010 hingga 8/10/2010)
Minggu/Tarikh | 39(27.10.2010) |
Hari | Isnin |
Tingkatan | 6AK5 |
Perkara | Peperiksaan Percubaan STPM |
Hari/tarikh | Isnin/27.10.2010 |
Tingkatan | 6RK5 |
Mata Pelajaran | Seni visual |
Masa | 70 minit |
Unit Pembelajaran | Bidang:Apresiasi Visual. |
Hasil Pembelajaran |
|
Aktiviti Pembelajaran | 1.guru menyediakan set: tema mencuci kain. 2.pelajar membuat pemerhatian dan pengukuran. 3.soal jawab secara lisan saiz dan kedudukan fom. |
BBM | baldi,kain,botol pencuci,buku rujukan lukisan. |
Refleksi | pelajar mengukur objek seperti yang diajar dan menukar skalanya pada kertas lukisan. |
Hari/tarikh | Selasa/28.10.2010 |
Tingkatan | 6AK5 |
Perkara | Peperiksaan Percubaan STPM |
Hari/Tarikh | Selasa/28.9.2010 |
Tingkatan | 6RK5 |
Mata pelajaran | Seni Visual |
Masa | 70 minit |
Unit Pembelajaran | Bidang:Apresiasi Visual. |
hasil Pembelajaran |
|
Aktiviti Pembelajaran | 1.membuat lakaran objek seperti yang terdapat pada set yang telah disediakan. |
BBM | baldi,kain,botol pencuci,buku rujukan lukisan. |
Refleksi | beberapa orang pelajar diminta mengubah semula lakaran kerana skala dan bentuk objek kurang tepat dari objek yang sebenar. |
Hari/Tarikh | Selasa/28.9.2010 |
Tingkatan | 4K3 |
Mata Pelajaran | Pendidikan Seni Visual |
Masa | 70 minit |
Unit Pembelajaran | Sejarah dan apresiasi seni |
Hasil pembelajaran | aras 1-mengumpul maklumat berkaitan perkembangan seni visual berhubung kebudayaan, ritual, sejarah dan semangat patriotisme. aras 2-membincangkan sumbangan individu, institusi dan organisasi terhadap seni visual. |
Aktiviti Pembelajaran | 1.penerangan tokoh pencatan negara. 2.catat nota 3.kuiz secara lisan. |
BBM | buku rujukan seni visual SPM |
Refleksi | aktiviti kuiz dapat menarik minat pelajar. |
Hari/Tarikh | Rabu/29.9.2010 |
Tingkatan | 6AK5 |
Perkara | Peperiksaan Percubaan STPM |
hari/tarikh | Rabu/29.9.2010 |
Tingkatan | 6RK5 |
Mata Pelajaran | Seni Visual |
Masa | 70 minit |
Unit Pembelajaran | Bidang:Apresiasi Visual. 4.Pengukuhan Teori dan Amali 4.2. Lukisan i.alam benda: tema mencuci kain. |
Hasil Pembelajaran |
|
Aktiviti Pembelajaran | 1.mewarna lakaran dengan menggunakan oil pastel atau pensil warna. 2.tunjuk cara oleh cikgu. |
BBM | baldi,kain,botol pencuci,buku rujukan lukisan, oil pastel color ,pensil warna. |
Refleksi | lakaran belum siap diwarna sepenuhnya dan aktiviti bersambung ke hari berikutnya. |
Hari/Tarikh | Rabu/29.9.2010 |
Tingkatan | 4K3 |
Mata Pelajaran | Pendidikan Seni Visual |
Masa | 70 minit |
Unit Pembelajran | Sejarah dan apresiasi seni |
hasil Pembelajaran | aras 1-mengumpul maklumat berkaitan perkembangan seni visual berhubung kebudayaan, ritual, sejarah dan semangat patriotisme. aras 2-membincangkan sumbangan individu, institusi dan organisasi terhadap seni visual. |
Aktiviti Pembelajaran | 1.penjelasan peranan institusi seni di malaysia. 2.nota bertulis. |
BBM | buku rujukan seni visual SPM |
Refleksi | pelajar telah mengetahui nama-nama institusi seni yang terdapat di Malaysia. |
Hari/Tarikh | Khamis/30.9.2010 |
Tingkatan | 6AK5 |
Perkara | Peperiksaan Percubaan STPM |
Hari/Tarikh | Khamis/30.9.2010 |
Tingkatan | 6RK5 |
Mata Pelajaran | Seni Visual |
Masa | 70 minit |
Unit Pembelajaran | Bidang:Apresiasi Visual. 4.Pengukuhan Teori dan Amali 4.2. Lukisan i.alam benda: tema mencuci kain. |
Hasil Pembelajaran |
|
Aktiviti Pembelajaran | 1.sambungan aktiviti mewarna lakaran dengan menggunakan oil pastel dan pensil warna. 2.penekanan pada cahaya, bayang, jalinan dan garisan. |
BBM | baldi,kain,botol pencuci,buku rujukan lukisan, oil pastel color ,pensil warna. |
Refleksi | semua pelajar telah menyiapkan lukisan masing-masing. seorang pelajar diminta memperbaiki lukisan dari aspek warna yang masih kurang kemas. |
Hari/Tarikh | Jumaat/1.10.2010 |
Tingkatan | 4K3 |
Mata Pelajaran | Pendidikan Seni Visual |
Masa | 70 unit |
Unit Pembelajaran | Lukisan: latihan amali sabagai ulangkaji. |
Hasil Pembelajaran | Menghasilkan lukisan secara terancang-pengolahan dan pengwujudan idea. |
Aktiviti Pembelajaran | 1.penerangan kehendak soalan gubahan fikiran oleh guru. 2.membincangkan objek yang perlu ada dalam lakaran dan aspek gubahan iaitu komposesi objek. 3.pelajar cuba membuat lakaran. |
BBM | kertas soalan PSV SPM 2008 |
Refleksi | lakaran belum lengkap sambung ke hari berikutnya |
Minggu/Tarikh | 40/4.10.2010 |
Hari | Isnin |
Tingkatan | 6AK5 |
Perkara | Peperiksaan Percubaan STPM |
Hari/tarikh | Isnin/4.10.2010 |
Tingkatan | 6RK5 |
Mata Pelajaran | Seni Visual |
Masa | 70 minit |
Unit Pembelajaran | Bidang:Apresiasi Visual. 4.Pengukuhan Teori dan Amali i) Pengertian dan peranan seni visual. |
Hasil Pembelajaran |
|
Aktiviti Pembelajaran | 1.Latih tubi dalam bentuk soalan struktur -perbincangan format jawapan dan isi penting. |
BBM | Contoh-contoh soalan dan jawapan yang terpilih,Soalan-soalan STPM tahun-tahun lepas. |
Refleksi | latihan disambung pada hari Selasa. |
Hari/Tarikh | Selasa/5.10.2010 |
Tingkatan | 6AK5 |
Mata Pelajaran | Seni Visual |
Masa | 70 minit |
Perkara | Pemulangan Kertas 2, Seni Visual. |
Aktiviti | 1.pengumuman markah setiap pelajar. 2.perbincangan kelebihan dan kelemahan yang terdapat pada hasil lukisan setiap pelajar. |
BBM | Hasil kerja pelajar. |
Refleksi | guru menggalakkan pelajar untuk tampil kedepan dan memberi pandangan masing-masing. |
Hari/Tarikh | Selasa/5.10.2010 |
Tingkatan | 6RK5 |
Mata pelajaran | Seni Visual |
Masa | 70 minit |
Unit Pembelajaran | Bidang:Apresiasi Visual. 4.Pengukuhan Teori dan Amali i) Pengertian dan peranan seni visual. |
Hasil Pembelajaran |
|
Aktiviti Pembelajaran | 1.Latih tubi dalam bentuk soalan esei- -perbincangan format jawapan dan isi penting. |
BBM | Contoh-contoh soalan dan jawapan yang terpilih,Soalan-soalan STPM tahun-tahun lepas. |
Refleksi | latihan esei disambung sebagai kerja rumah. |
Hari/Tarikh | Rabu/6.10.2010 |
Tingkatan | 6AK5 |
Mata pelajaran | Seni Visual |
Masa | 70 minit |
Unit pembelajaran | Pemulangan Kertas 1(Teori) |
Objektif | pelajar dapat mengesan kesilapan yang telah dilakukan |
Aktiviti Pembelajaran | 1.pemulangan kertas jawapan teori. 2.pengumuman markah setiap pelajar. 3.penerangan kelemahan dan kesilapan dalam jawapan pelajar. |
BBM | Kertas Jawapan (Teori) |
Refleksi | pelajar memahami akan kesilapan yan telah dilakukan. |
hari/Tarikh | Rabu/6.10.2010 |
Tingkatan | 6RK5 |
Mata Pelajaran | Seni Visual |
Masa | 70 minit |
Unit Pembelajaran | Bidang:Apresiasi Visual. 4.Pengukuhan Teori dan Amali Kritikan Seni (karya) |
Hasil Pembelajaran |
|
Aktiviti Pembelajaran | 1.penerangan aspek penting dalam kritik seni (karya). 2.membincangkan catan "Paper Boat" Karya Dzulkifli Buyong secara lisan. |
BBM | buku rujukan seni visual STPM, contoh catan . |
Refleksi | pelajar memahami aspek penting yang perlu ada dalam membuat kritikan karya seni.visual. |
Hari/Tarikh | Khamis/7.10.2010 |
Tingkatan | 6AK5 |
Mata Pelajaran | Seni Visual |
Masa | 70 minit. |
Unit pembelajaran | Pembetulan: Soalan Bahagian A dan B |
Objektif | Pelajar dapat memperbaiki kesilapan yang telah dilakukan dengan jawapan yang tepat. |
Aktiviti Pembelajaran | 1.perbincangan kehendak soalan struktur A dan esei pendek Bahagian B. 2.perbincangan jawapan secara lisan-guru dan murid. 3.pelajar membuat catatan isi penting. |
BBM | Soalan percubaan teori seni visual, skema jawapan. |
Refleksi | pelajar memahami kehendak sebenar soalan dan cuba membaiki /mencari jawapan yang menepati kehendak soalan. |
Hari/Tarikh | Khamis/7.10.2010 |
Tingkatan | 6RK5 |
Mata Pelajaran | Seni Visual |
Masa | 70 minit |
Unit Pembelajaran | Bidang:Apresiasi Visual. 4.Pengukuhan Teori dan Amali Kritikan Seni (karya) |
Hasil Pembelajaran |
|
Aktiviti Pembelajran | Latihan bertulis membuat kritikan pada karya seni visual -catan. Latihan dalam bentuk esei. |
BBM | Buku Rujukan Seni Visual STPM, contoh catan (dicetak) |
Refleksi | pelajar menggunakan aspek diskripsi,analisis, dan interpretasi dalam membuat kritikan karya seni visual catan. |
RPH kemas kini.
ReplyDeleteTerima kasih kerana berusaha menghantar RPH. Tambahkan usaha cikgu supaya prestasi cikgu bertambah cemerlang.
htchong