RPH KARTINI SAHAMAT

Thursday, October 7, 2010

RPH MINGGU 39 DAN 40

RPH MINGGU 39 (27/9/2010 hingga 1/10/2010)
RPH MINGGU 40 (4/10/2010 hingga 8/10/2010)

Minggu/Tarikh 39(27.10.2010)
Hari Isnin
Tingkatan 6AK5
Perkara Peperiksaan Percubaan STPM

Hari/tarikh Isnin/27.10.2010
Tingkatan 6RK5
Mata Pelajaran Seni visual
Masa 70 minit
Unit Pembelajaran

Bidang:Apresiasi Visual.
4.Pengukuhan Teori dan Amali

4.2. Lukisan
i.alam benda: tema mencuci kain.

Hasil Pembelajaran
  • Memahami elemen seni reka dan prinsip rekaan.
Mengaplikasi media dan eknik yang telah dipelajari
Aktiviti Pembelajaran 1.guru menyediakan set: tema mencuci kain.
2.pelajar membuat pemerhatian dan pengukuran.
3.soal jawab secara lisan saiz dan kedudukan fom.
BBM baldi,kain,botol pencuci,buku rujukan lukisan.
Refleksi pelajar mengukur objek seperti yang diajar dan menukar skalanya pada kertas lukisan.

Hari/tarikh Selasa/28.10.2010
Tingkatan 6AK5
Perkara Peperiksaan Percubaan STPM

Hari/Tarikh Selasa/28.9.2010
Tingkatan 6RK5
Mata pelajaran Seni Visual
Masa 70 minit
Unit Pembelajaran

Bidang:Apresiasi Visual.
4.Pengukuhan Teori dan Amali

4.2. Lukisan
i.alam benda: tema mencuci kain.

hasil Pembelajaran
  • Memahami elemen seni reka dan prinsip rekaan.
Mengaplikasi media dan eknik yang telah dipelajari
Aktiviti Pembelajaran 1.membuat lakaran objek seperti yang terdapat pada set yang telah disediakan.
BBM baldi,kain,botol pencuci,buku rujukan lukisan.
Refleksi beberapa orang pelajar diminta mengubah semula lakaran kerana skala dan bentuk objek kurang tepat dari objek yang sebenar.

Hari/Tarikh Selasa/28.9.2010
Tingkatan 4K3
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Masa 70 minit
Unit Pembelajaran Sejarah dan apresiasi seni
Hasil pembelajaran aras 1-mengumpul maklumat berkaitan perkembangan seni visual berhubung kebudayaan, ritual, sejarah dan semangat patriotisme.
aras 2-membincangkan sumbangan individu, institusi dan organisasi terhadap seni visual.
Aktiviti Pembelajaran 1.penerangan tokoh pencatan negara.
2.catat nota
3.kuiz secara lisan.
BBM buku rujukan seni visual SPM
Refleksi aktiviti kuiz dapat menarik minat pelajar.

Hari/Tarikh Rabu/29.9.2010
Tingkatan 6AK5
Perkara Peperiksaan Percubaan STPM

hari/tarikh Rabu/29.9.2010
Tingkatan 6RK5
Mata Pelajaran Seni Visual
Masa 70 minit
Unit Pembelajaran Bidang:Apresiasi Visual.
4.Pengukuhan Teori dan Amali

4.2. Lukisan
i.alam benda: tema mencuci kain.
Hasil Pembelajaran
  • Memahami elemen seni reka dan prinsip rekaan.
Mengaplikasi media dan eknik yang telah dipelajari
Aktiviti Pembelajaran 1.mewarna lakaran dengan menggunakan oil pastel atau pensil warna.
2.tunjuk cara oleh cikgu.
BBM baldi,kain,botol pencuci,buku rujukan lukisan, oil pastel color ,pensil warna.
Refleksi lakaran belum siap diwarna sepenuhnya dan aktiviti bersambung ke hari berikutnya.

Hari/Tarikh Rabu/29.9.2010
Tingkatan 4K3
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Masa 70 minit
Unit Pembelajran Sejarah dan apresiasi seni
hasil Pembelajaran aras 1-mengumpul maklumat berkaitan perkembangan seni visual berhubung kebudayaan, ritual, sejarah dan semangat patriotisme.
aras 2-membincangkan sumbangan individu, institusi dan organisasi terhadap seni visual.
Aktiviti Pembelajaran 1.penjelasan peranan institusi seni di malaysia.
2.nota bertulis.
BBM buku rujukan seni visual SPM
Refleksi pelajar telah mengetahui nama-nama institusi seni yang terdapat di Malaysia.

Hari/Tarikh Khamis/30.9.2010
Tingkatan 6AK5
Perkara Peperiksaan Percubaan STPM

Hari/Tarikh Khamis/30.9.2010
Tingkatan 6RK5
Mata Pelajaran Seni Visual
Masa 70 minit
Unit Pembelajaran Bidang:Apresiasi Visual.
4.Pengukuhan Teori dan Amali

4.2. Lukisan
i.alam benda: tema mencuci kain.
Hasil Pembelajaran
  • Memahami elemen seni reka dan prinsip rekaan.
Mengaplikasi media dan eknik yang telah dipelajari
Aktiviti Pembelajaran 1.sambungan aktiviti mewarna lakaran dengan menggunakan oil pastel dan pensil warna.
2.penekanan pada cahaya, bayang, jalinan dan garisan.
BBM baldi,kain,botol pencuci,buku rujukan lukisan, oil pastel color ,pensil warna.
Refleksi semua pelajar telah menyiapkan lukisan masing-masing. seorang pelajar diminta memperbaiki lukisan dari aspek warna yang masih kurang kemas.

Hari/Tarikh Jumaat/1.10.2010
Tingkatan 4K3
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Masa 70 unit
Unit Pembelajaran Lukisan: latihan amali sabagai ulangkaji.
Hasil Pembelajaran Menghasilkan lukisan secara terancang-pengolahan dan pengwujudan idea.
Aktiviti Pembelajaran 1.penerangan kehendak soalan gubahan fikiran oleh guru.
2.membincangkan objek yang perlu ada dalam lakaran dan aspek gubahan iaitu komposesi objek.
3.pelajar cuba membuat lakaran.
BBM kertas soalan PSV SPM 2008
Refleksi lakaran belum lengkap sambung ke hari berikutnya

Minggu/Tarikh 40/4.10.2010
Hari Isnin
Tingkatan 6AK5
Perkara Peperiksaan Percubaan STPM


Hari/tarikh Isnin/4.10.2010
Tingkatan 6RK5
Mata Pelajaran Seni Visual
Masa 70 minit
Unit Pembelajaran

Bidang:Apresiasi Visual.

4.Pengukuhan Teori dan Amali

4.1. teori seni soalan struktur dan esei.
i) Pengertian dan peranan seni visual.
Hasil Pembelajaran
  • Memahami dan mengingati semula pembelajaran yang lalu( tajuk-tajuk)
Memahami format dan teknik menjawab secara terancangan
Aktiviti Pembelajaran 1.Latih tubi dalam bentuk soalan struktur -perbincangan format jawapan dan isi penting.
BBM Contoh-contoh soalan dan jawapan yang terpilih,Soalan-soalan STPM tahun-tahun lepas.
Refleksi latihan disambung pada hari Selasa.

Hari/Tarikh Selasa/5.10.2010
Tingkatan 6AK5
Mata Pelajaran Seni Visual
Masa 70 minit
Perkara Pemulangan Kertas 2, Seni Visual.
Aktiviti 1.pengumuman markah setiap pelajar.
2.perbincangan kelebihan dan kelemahan yang terdapat pada hasil lukisan setiap pelajar.
BBM Hasil kerja pelajar.
Refleksi guru menggalakkan pelajar untuk tampil kedepan dan memberi pandangan masing-masing.

Hari/Tarikh Selasa/5.10.2010
Tingkatan 6RK5
Mata pelajaran Seni Visual
Masa 70 minit
Unit Pembelajaran

Bidang:Apresiasi Visual.

4.Pengukuhan Teori dan Amali

4.1. teori seni soalan struktur dan esei.
i) Pengertian dan peranan seni visual.
Hasil Pembelajaran
  • Memahami dan mengingati semula pembelajaran yang lalu( tajuk-tajuk)
Memahami format dan teknik menjawab secara terancangan
Aktiviti Pembelajaran 1.Latih tubi dalam bentuk soalan esei- -perbincangan format jawapan dan isi penting.
BBM Contoh-contoh soalan dan jawapan yang terpilih,Soalan-soalan STPM tahun-tahun lepas.
Refleksi latihan esei disambung sebagai kerja rumah.

Hari/Tarikh Rabu/6.10.2010
Tingkatan 6AK5
Mata pelajaran Seni Visual
Masa 70 minit
Unit pembelajaran Pemulangan Kertas 1(Teori)
Objektif pelajar dapat mengesan kesilapan yang telah dilakukan
Aktiviti Pembelajaran 1.pemulangan kertas jawapan teori.
2.pengumuman markah setiap pelajar.
3.penerangan kelemahan dan kesilapan dalam jawapan pelajar.
BBM Kertas Jawapan (Teori)
Refleksi pelajar memahami akan kesilapan yan telah dilakukan.

hari/Tarikh Rabu/6.10.2010
Tingkatan 6RK5
Mata Pelajaran Seni Visual
Masa 70 minit
Unit Pembelajaran

Bidang:Apresiasi Visual.

4.Pengukuhan Teori dan Amali

4.1. teori seni soalan struktur dan esei .
Kritikan Seni (karya)
Hasil Pembelajaran
  • Memahami dan mengingati semula pembelajaran yang lalu( tajuk-tajuk)
Memahami format dan teknik menjawab secara terancangan
Aktiviti Pembelajaran 1.penerangan aspek penting dalam kritik seni (karya).
2.membincangkan catan "Paper Boat"
Karya Dzulkifli Buyong secara lisan.
BBM buku rujukan seni visual STPM, contoh catan .
Refleksi pelajar memahami aspek penting yang perlu ada dalam membuat kritikan karya seni.visual.

Hari/Tarikh Khamis/7.10.2010
Tingkatan 6AK5
Mata Pelajaran Seni Visual
Masa 70 minit.
Unit pembelajaran Pembetulan: Soalan Bahagian A dan B
Objektif Pelajar dapat memperbaiki kesilapan yang telah dilakukan dengan jawapan yang tepat.
Aktiviti Pembelajaran 1.perbincangan kehendak soalan struktur A dan esei pendek Bahagian B.
2.perbincangan jawapan secara lisan-guru dan murid.
3.pelajar membuat catatan isi penting.
BBM Soalan percubaan teori seni visual, skema jawapan.
Refleksi pelajar memahami kehendak sebenar soalan dan cuba membaiki /mencari jawapan yang menepati kehendak soalan.

Hari/Tarikh Khamis/7.10.2010
Tingkatan 6RK5
Mata Pelajaran Seni Visual
Masa 70 minit
Unit Pembelajaran

Bidang:Apresiasi Visual.

4.Pengukuhan Teori dan Amali

4.1. teori seni soalan struktur dan esei .
Kritikan Seni (karya)
Hasil Pembelajaran
  • Memahami dan mengingati semula pembelajaran yang lalu( tajuk-tajuk)
Memahami format dan teknik menjawab secara terancangan.
Aktiviti Pembelajran Latihan bertulis membuat kritikan pada karya seni visual -catan. Latihan dalam bentuk esei.
BBM Buku Rujukan Seni Visual STPM, contoh catan (dicetak)
Refleksi pelajar menggunakan aspek diskripsi,analisis, dan interpretasi dalam membuat kritikan karya seni visual catan.
JUMAAT 8.10.2010 KELAS T.4K3-CUTI PMR.

1 comment:

  1. RPH kemas kini.

    Terima kasih kerana berusaha menghantar RPH. Tambahkan usaha cikgu supaya prestasi cikgu bertambah cemerlang.

    htchong

    ReplyDelete