RPH KARTINI SAHAMAT

Saturday, March 24, 2012

MINGGU KE 12.

Hari/Tarikh Isnin 19.3.2012
Tingkatan 6AK5
Mata Pelajaran Seni Visual
Masa 70 minit
Perkara Pemulangan Kertas Ujian 1dan Pembetulan
Objektif 1. Pelajar dapat memperbaiki kesilapan yang terdapat dalam jawapan.
Aktiviti 1.pemulangan kertas jawapan kepada pelajar dan memaklumkan markah penuh ujian 1.
2.perbincangan jawapan -fakta ,huraian dan markah soalan 1 dan soalan 2(esei)
BBM kertas soalan ujian 1
Refleksi pelajar dapat membandingkan jawapan yang telah dibuat dengan skima jawapan yang diberi oleh guru. pelajar telah memahami kesilapan yang telah dilakukan.

Hari/Tarikh Selasa 20.3.2012
Tingkatan 4K8
Masa 70 minit
Unit Pembelajaran 1.2) Seni Halus-Arca.
Obj/Hasil Pembelajaran 1.memahami proses,gubahan,fungsi seni visual(arca) serta dapat berkomunikasi dalam bidang seni berkaitan.

ARAS 1

Menginterpertasikan maklumat yang akan digunakan dalam penghasilan karya.

Mengaplikasikan asas seni reka.

Aktiviti

. Idea dan proses

i. mesej/kandungan

ii. pewujudan idea

iii. olahan idea

Prosedur 1.Memperkenalkan tajuk dan penjelasan maksud,fungsi,proses dan alat bahan merekabentuk arca.
2.menunjuk contoh-contoh arca.
3.penerangan prosedure latihan amali.
4.latihan amali
BBM buku rujukan PSV SPM,contoh arca(gambar)
Refleksi pelajar memahami jenis-jenis arca dan alat bahan yang digunakan untuk menghasilkan arca. latihan amali akan dibuat secara berkumpulan dan dilakukan pada hari Rabu.

Hari/Tarikh Selasa 20.3.2012
Tingkatan 6AK5
Mata Pelajaran Seni Visual
Masa 70 minit
Unit Pembelajaran Pendekatan Penjanaan Idea.
Obj/Hasil Pembelajaran

Pelajar diharapkan dapat:

· memahami maksud penjanaan idea

· mengenal pasti pendekatan yang digunakan untuk memahami penjanaan idea

menyedari penjanaan idea dibuat bagi memperkukuh sumber idea yang didapati sama ada dari sumber alam, sumber buatan manusia, peristiwa, eksperimentasi bahan dan teknik serta cara penampilan
Aktiviti Pendekatan: Peniruan.
Prosedur 1.Penerangan tajuk pembelajaran.
2.perbincangan isi pembelajaran.
3.menunjuk contoh karya dari idea peniruan-catan jafaar taib(gaya catan realisme)
BBM buku rujukan seni visual STPM,gambar contoh karya gaya realisme.
Refleksi pelajar dapat memahami isi pemeblajaran yang disampaikan.

Hari/Tarikh Rabu 21.3.2012
Tingkatan 4K8 dan 4K6
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Masa 70 minit
Unit Pembelajaran 1.2) Seni Halus-Arca
Obj/Hasil Pembelajaran 1.memahami proses,gubahan,fungsi seni visual(arca) serta dapat berkomunikasi dalam bidang seni berkaitan.

ARAS 1

Menginterpertasikan maklumat yang akan digunakan dalam penghasilan karya.

Mengaplikasikan asas seni reka.

Aktiviti

. Idea dan proses

i. mesej/kandungan

ii. pewujudan idea

iii. olahan idea
Prosedur 1.Memperkenalkan tajuk dan penjelasan maksud,fungsi,proses dan alat bahan merekabentuk arca.
2.menunjuk contoh-contoh arca.
3.penerangan prosedure latihan amali.
4.latihan amali dalam kumpulan.
BBM buku rujukan PSV SPM,contoh arca(gambar)
Refleksi Tingkatan4K6-pelajar memahami fungsi dan jenis arca serta alat bahan yang digunakan untuk menghasilkannya.
Tingkatan4K8-kerja pemotongan hardboard kurang kemas. Semua kumpulan ada membawa alat bahan seperti yang diarahkan.

hari/Tarikh Khamis 22.3.2012
Tingkatan 6AK5
Mata Pelajaran Seni Visual
Masa 70 minit
Unit Pembelajaran2,2)Pendekatan Penjanaan Idea
Obj/Hasil Pembelajaran

Pelajar diharapkan dapat:

· memahami maksud penjanaan idea

· mengenal pasti pendekatan yang digunakan untuk memahami penjanaan idea

menyedari penjanaan idea dibuat bagi memperkukuh sumber idea yang didapati sama ada dari sumber alam, sumber buatan manusia, peristiwa, eksperimentasi bahan dan teknik serta cara penampilan
AktivitiPendekatan: Penerokaan dan Temubual.
Prosedur1.Penerangan tajuk pembelajaran.
2.perbincangan isi pembelajaran.
BBMBuku rujukan Seni Visual STPM.
RefleksiPelajar membuat nota sendiri dirumah dengan merujuk buku dan bahan tambahan lain.

Hari/TarikhJumaat 23.3.2012
Tingkatan4K6
Mata PelajaranPSV
Masa70 minit
Unit Pembelajaran1.2) Seni Halus-Arca
Obj/Hasil Pembelajaran1.memahami proses,gubahan,fungsi seni visual(arca) serta dapat berkomunikasi dalam bidang seni berkaitan.

ARAS 1

Menginterpertasikan maklumat yang akan digunakan dalam penghasilan karya.

Mengaplikasikan asas seni reka.
Aktiviti Idea dan proses

i. mesej/kandungan

ii. pewujudan idea

iii. olahan idea
Prosedur 1.menunjuk contoh-contoh arca.
2.penerangan prosedur latihan amali.
4.latihan amali dalam bentuk kumpulan.
BBMbuku rujukan PSV SPM,contoh arca(gambar)
Refleksisetiap kumpulan pelajar telah mempunyai cadangan idea untuk menghasilkan arca berdasarkan flora dan fauna. Kesemua pelajar menggunakan bahan daripada kertas yang keras.


Hari/TarikhJumaat 23.3.2012
Tingkatan6AK5
Mata PelajaranSeni Visual
Masa70 minit
Unit Pembelajaran2.2) Pendekatan Penjanaan Idea.
Obj/Hasil Pembelajaran

Pelajar diharapkan dapat:

· memahami maksud penjanaan idea

· mengenal pasti pendekatan yang digunakan untuk memahami penjanaan idea

menyedari penjanaan idea dibuat bagi memperkukuh sumber idea yang didapati sama ada dari sumber alam, sumber buatan manusia, peristiwa, eksperimentasi bahan dan teknik serta cara penampilan
Aktiviti PembelajaranPendekatan Idea: Pembacaan,Pemerhatian,eksperimentasi.
Prosedur1.Penerangan tajuk pembelajaran.
2.perbincangan isi pembelajaran.
BBMBuku Rujukan Seni Visual STPM
RefleksiPelajar memahami tajuk pembelajaran,nota akan dibuat sendiri oleh pelajar dengan merujuk buku dan berbincang dengan rakan-rakan.

1 comment:

  1. T. Kasih kerana telah menyediakan blog rph untuk minggu ke 12 dengan kemas dan lengkap..

    Kekalkan usaha murni ini untuk pembangunan ummah.

    ReplyDelete