RPH KARTINI SAHAMAT

Friday, July 8, 2011

RPH MINGGU KE 27(4.7 HINGGA 8.7.2011)

Hari/Tarikh : Isnin 4.7.2011

Tingkatan : 6RK5

Mata Pelajaran : Seni Visual

Masa : 70 minit

Unit Pembelajaran : Pengertian seni dan seni visual.

Objektif/Hasil pembj : 1.Pelajar memahami maksud seni dan seni visual.

2.pelajar dapat memahami maksud dan aspek keindahan

dalam karya seni.

Aktiviti Pembelajaran : 1.Penjelasan isi pembelajaran.

2.perbincangan bersama guru berkitan dengan tajuk dan

Contoh karya seni.

3.mecatat nota.

BBM : Buku rujukan seni visual STPM, kertas kerja Mulyadi Mahamood.

Refleksi : Pelajar dapat memahami maksud seni dan seni visual.

Hari/Tarikh : Isnin 4.7.2011

Tingkatan : 6AK5

Mata Pelajaran : Seni Visual

Masa : 70 minit

Unit Pembelajaran : Penyediaan Portfolio dan hasil karya-kajian media

Dan warna.

Objektif/Hasil pembj : 1.Pendedahan kepada pelajar tentang pengertian,

Keperluan dan pendekatan penyelidikan yang

Sesuai supaya pelajar dapat mencungkil penemuan-

Penemuan yang bermutu dalam bidang seni visual.

2.Pelajar dapat menghasilkan sekurang-kurang 6 kajian

Warna dan media.

Aktiviti Pembelajaran :1.eksperimentasi serta kajian media dan teknik.

BBM : Buku rujukan “Color harmoni” dan ‘Art Fundemental’

Refleksi : Semua pelajar membuat kajian warna.kebanyakannya

Mencuba dengan media poster color dahulu.

Hari/Tarikh : Isnin 4.7.2011

Tingkatan : 5K3

Mata Pelajaran : Pendidikan Seni Visual

Masa : 70 minit

Unit Pembelajaran : KRSV SPM

Obj/Hasil Pembelajaran: 1.Mengetahui bahawa proses penghasilan artifak KRSV berdasarkan

kajian dan portfolio .

2.pelajar dapat menyapu cat asas dengan kemas pada papan lapis

Cawan dan piring.

Aktiviti pembelajaran :1.Pelajar yang membuat soalan rekaan motif cawan membuat

Sapuan/semburan cat asas pada permukaan cawan dan piring

2.pelajar memilih soalan arca –meyapu cat asas pada permukaan

Papan lapis,buluh dan aluminium yang digunapakai.

BBM : Buku rujukan PSV SPM,gambar koleksi masing-masing.

Cat emulsi,spray.

Refleksi : sapuan dan semburan cat kurang kemas.akan dibuat semula

Pada hari selasa.

Hari/Tarikh : Selasa 5.7.2011

Tingkatan : 6RK5

Mata Pelajaran : Seni Visual

Masa : 70 minit

Unit Pembelajaran : Sejarah Seni.

Objektif/Hasil pembj : 1.Pelajar memahami maksud sejarah seni.

2.pelajar dapat menjelaskan dan menghuraikan tujuan dan

kaedah sejarah seni dilaksanakan.

Aktiviti Pembelajaran : 1.Pembentangan oleh kumpulan pembentang.

2.ulasan oleh guru terhadap isi pembentangan

3.mecatat nota.

BBM : Buku rujukan seni visual STPM, kertas kerja Mulyadi Mahamood.

Refleksi : isi pembentangan kurang dan perlu penambahan.

Hari/Tarikh : Selasa 5.7.2011

Tingkatan : 6AK5

Mata Pelajaran : Seni Visual

Masa : 70 minit

Unit Pembelajaran : Penyediaan Portfolio dan hasil karya-kajian media

Dan warna.

Objektif/Hasil pembj : 1.Pendedahan kepada pelajar tentang pengertian,

Keperluan dan pendekatan penyelidikan yang

Sesuai supaya pelajar dapat mencungkil penemuan-

Penemuan yang bermutu dalam bidang seni visual.

2.Pelajar dapat menghasilkan sekurang-kurang 6 kajian

Warna dan media.

Aktiviti Pembelajaran :1.eksperimentasi serta kajian media dan teknik.

BBM : Buku rujukan “Color harmoni” dan ‘Art Fundemental’

Refleksi : Pelajar juga mencuba menggunakan media akrilik.

Hari/Tarikh : Selasa 5.7.2011

Tingkatan : 5K3

Mata Pelajaran : Pendidikan Seni Visual

Masa : 70 minit

Unit Pembelajaran : KRSV SPM

Obj/Hasil Pembelajaran: 1.Mengetahui bahawa proses penghasilan artifak KRSV berdasarkan

kajian dan portfolio .

2.pelajar dapat menyapu cat asas dengan kemas pada

Cawan dan piring.

3.pelajar soalan hiasan dalaman dapat menyediakan tapak model

Dengan kemas.

Aktiviti pembelajaran :1.Pelajar yang membuat soalan rekaan motif cawan membuat

Sapuan/semburan cat asas pada permukaan cawan dan piring

2.pelajar memilih soalan hiasan dalaman,memotong mounting

Board dan menyapu gam untuk tapak model.

3.pelajar yang memilih soalan seni grafik-membuat kajian warna.

BBM : Buku rujukan PSV SPM,gambar koleksi masing-masing.

Cat emulsi,spray.

Refleksi : semua pelajar membuat kerja mengikut porsedur yang telah

Telah ditetapkan.

Hari/Tarikh : Rabu 6.7.2011

Tingkatan : 6RK5

Mata Pelajaran : Seni Visual

Masa : 70 minit

Unit Pembelajaran : Sejarah Seni-Pengolahan karya

Objektif/Hasil pembj : 1.Pelajar memahami sejarah seni sebagai suatu komponen

Disiplin seni visual.

2.memahami konsep dan kaedah sejarah seni visual.

3.pelajar dapat menjelaskan dan menghurai cara pengolahan

Karya dipersembahkan.

Aktiviti Pembelajaran : 1.Pembentangan oleh kumpulan pembentang.

2.ulasan oleh guru terhadap isi pembentangan

3.mecatat nota.

BBM : Buku rujukan seni visual STPM.

Refleksi : pembentangan berjalan lancer.

Hari/Tarikh : Rabu 6.7.2011

Tingkatan : 6AK5

Mata Pelajaran : Seni Visual

Masa : 70 minit

Unit Pembelajaran : Penyediaan Portfolio dan hasil karya-kajian media

Dan warna.

Objektif/Hasil pembj : 1.Pendedahan kepada pelajar tentang pengertian,

Keperluan dan pendekatan penyelidikan yang

Sesuai supaya pelajar dapat mencungkil penemuan-

Penemuan yang bermutu dalam bidang seni visual.

2.Pelajar dapat menghasilkan sekurang-kurang 6 kajian

Warna dan media.

Aktiviti Pembelajaran :1.sambungan membuat eksperimentasi serta kajian media

dan teknik.

BBM : Buku rujukan “Color harmoni” dan ‘Art Fundemental’

Refleksi : kajian warna menunjukkan kepelbagaian jenis dan tona

Warna telah diguna oleh pelajar.

Hari/Tarikh : Khamis 7.7.2011

Tingkatan : 6RK5

Mata Pelajaran : Seni Visual

Masa : 70 minit

Unit Pembelajaran : Sejarah Seni-Gaya Penampilan.

Objektif/Hasil pembj : 1.Pelajar memahami sejarah seni sebagai suatu komponen

Disiplin seni visual.

2.memahami konsep dan kaedah sejarah seni visual.

3.pelajar dapat menjelaskan dan menghurai gaya penampilan

Dalam Sejarah Seni.

Aktiviti Pembelajaran : 1.Pembentangan oleh kumpulan pembentang.

2.ulasan oleh guru terhadap isi pembentangan

3.mecatat nota.

BBM : Buku rujukan seni visual STPM.

Refleksi : pembentangan kurang jelas dari segi isi dan gambar rajah.

Hari/Tarikh : Khamis 7.7.2011

Tingkatan : 6AK5

Mata Pelajaran : Seni Visual

Masa : 70 minit

Unit Pembelajaran : Penyediaan Portfolio dan hasil karya-kajian media

Dan warna.

Objektif/Hasil pembj : 1.Pendedahan kepada pelajar tentang pengertian,

Keperluan dan pendekatan penyelidikan yang

Sesuai supaya pelajar dapat mencungkil penemuan-

Penemuan yang bermutu dalam bidang seni visual.

2.Pelajar dapat menghasilkan sekurang-kurang 6 kajian

Warna dan media.

Aktiviti Pembelajaran :1.sambungan membuat eksperimentasi serta kajian media

dan teknik.

BBM : Buku rujukan “Color harmoni” dan ‘Art Fundemental’

Refleksi : kajian warna belum mencukupi dari segi jumlah.

seorang pelajar membuat sekurang-kurangnya 6 buah

kajian warna.

Hari/Tarikh : Jumaat 8.7.2011

Tingkatan : 5K3

Mata Pelajaran : Pendidikan Seni Visual

Masa : 70 minit

Unit Pembelajaran : KRSV SPM

Obj/Hasil Pembelajaran: 1.Mengetahui bahawa proses penghasilan artifak KRSV berdasarkan

kajian dan portfolio .

2.pelajar dapat menyapu cat asas dengan kemas pada

Cawan dan piring.

3.pelajar soalan hiasan dalaman membuat model kerusi

dengan kemas.

Aktiviti pembelajaran :1.Pelajar yang membuat soalan rekaan motif cawan membuat

Sapuan/semburan cat asas pada permukaan cawan dan piring

2.pelajar memilih soalan hiasan dalaman,memotong mounting

Board dan menyapu gam untuk model perabot.

3.pelajar yang memilih soalan seni grafik-membuat kajian warna.

BBM : Buku rujukan PSV SPM,gambar koleksi masing-masing.

Cat emulsi,spray.

Refleksi : semburan cat yang dilakukan oleh pelajar kelihatan kemas.Aktiviti

Melukis motif pada cawan akan dilakukan pada minggu hadapan.

1 comment: