RPH KARTINI SAHAMAT

Thursday, September 25, 2014


MINGGU KE 39

HARI/TARIKH     :                                ISNIN 22.9.2014

TINGKATAN        :                               6AK5

PERKARA             :                               PEPERIKSAAN PERCUBAAN STPM SEMESTER 3

                                                              (MUET LISTENING AND READING)

*************************************************************************************

HARI/TARIKH     :                                ISNIN 22.9.2014

TINGKATAN        :                               6RK5

PERKARA             :                               PEPERIKSAAN PERCUBAAN STPM SEMESTER 1

                                                              (Bahasa Melayu dan Sejarah)

*************************************************************************************

HARI/TARIKH     :                                SELASA  23.9.2014

TINGKATAN        :                               6AK5

PERKARA             :                               PEPERIKSAAN PERCUBAAN STPM SEMESTER 3

                                                             (Pengajian Am dan Geografi)

                                                               

*************************************************************************************

HARI/TARIKH     :                                SELASA  23.9.2014

TINGKATAN        :                               6RK5

PERKARA             :                               PEPERIKSAAN PERCUBAAN STPM SEMESTER 1

                                                              (Pengajian Am Dan Seni Visual)

                                                               

*************************************************************************************

Hari/tarikh                          : 23/9/2014 Selasa

Tingkatan                            : 4K6

Masa                                    : 70 minit

Mata Pelajaran                  : PSV

Unit Pembelajaran            : Kraf Tradisional dan Dimensi Baru.

Objektif                               :1. Murid-murid dapat Mempelajari proses penghasilan kraf untuk menjadi

                                                End product

                                               2. Mengenalpasti pelbagai motif,bahan dan teknik menghasilkan kraf.                                                 dan proses penghasilan kraf.

Aktiviti Pembelajaran     : Ukiran Kayu

Prosedur                           : 1.penerangan tajuk pembelajaran oleh guru.

                                              2.pelajar mencatat isi-isi penting.

                                              3.perbincangan ukiran dimensi baru.

BBM                                   : contoh motif ukiran, buku rujukan PSV SPM.

Refleksi                              : pelajar mengenali nama motif ukiran tradisional.

                                                 

************************************************************************************

 

HARI/TARIKH     :                                RABU  24.9.2014

TINGKATAN        :                               6RK5

PERKARA             :                               PEPERIKSAAN PERCUBAAN STPM SEMESTER 1

                                                              (MUET READING)

                                                               

*************************************************************************************

Hari/tarikh                          : 23/9/2014 Rabu

Tingkatan                            : 4K6

Masa                                    : 70 minit

Mata Pelajaran                   : PSV

Unit Pembelajaran             : Kraf Tradisional dan Dimensi Baru.



Objektif                                : 1. Murid-murid dapat Mempelajari proses penghasilan kraf untuk
                                                     menjadi End product

                                                2. Mengenalpasti pelbagai motif,bahan dan teknik menghasilkan kraf.                                                     dan proses penghasilan kraf.


Aktiviti Pembelajaran       : Anyaman

Prosedur                             : 1.penerangan tajuk pembelajaran oleh guru.

                                               2.pelajar mencatat isi-isi penting.

                                               3.perbincangan anyaman dimensi baru.

BBM                                     : contoh hasil anyaman, buku rujukan PSV SPM.

Refleksi                                : pelajar dapat memberi maklum balas tentang bahan baharu

                                                Untuk menganyam dan kegunaan kraf anyaman dalam

                                                Dimensi baharu.

                                                 

************************************************************************************

HARI/TARIKH     :                                KHAMIS  25.9.2014

TINGKATAN        :                               6AK5

PERKARA             :                               PEPERIKSAAN PERCUBAAN STPM SEMESTER 3

                                                              (SEJARAH)

                                                               

*************************************************************************************

HARI/TARIKH     :                                KHAMIS  25.9.2014

TINGKATAN        :                               6RK5

PERKARA             :                               PEPERIKSAAN PERCUBAAN STPM SEMESTER 1

                                                              (MUET WRITING)

*************************************************************************************

Hari/tarikh                          : 25/9/2014 Khamis

Tingkatan                            : 4K6

Masa                                    : 70 minit

Mata Pelajaran                   : PSV

Unit Pembelajaran             : Kraf Tradisional dan Dimensi Baru.



Objektif                                : 1. Murid-murid dapat Mempelajari proses penghasilan kraf untuk
                                                     menjadi End product

                                                2. Mengenalpasti pelbagai motif,bahan dan teknik menghasilkan kraf.                                                     dan proses penghasilan kraf.


Aktiviti Pembelajaran       : Tembikar

Prosedur                             : 1.penerangan tajuk pembelajaran oleh guru.

                                               2.pelajar mencatat isi-isi penting.

                                               3.perbincangan dimensi dimensi baru.

BBM                                     : contoh hasil anyaman, buku rujukan PSV SPM.

Refleksi                                : pelajar dapat memberi maklumbalas berkenaan fungsi baharu kraf

                                                Tembikar.

*************************************************************************************

                                                 

Hari/tarikh                          : Jumaat/26.9.2014

Tingkatan                            : 6AK5

Mata Pelajaran                  : Seni Visual.

Masa                                     : 70 minit

Perkara                                 : Persiapan Pameran Seni Visual pelajar STPM dan SPM 2014.

Objektif                               : 1.Mendedahkan para pelajar dengan aktiviti berpameran.

                                                2.memenuhi syarat pemarkahan Kerja Kursus Seni Visual STPM.

Aktiviti                                  ; Persiapan bahan pameran.

Prosedur                             : 1.Membentuk AJK Pameran.

                                                2.Pembahagian tugas sebelum ,semasa dan selepas

                                                    Berpameran.

                                                3.Kertas Kerja pameran.

BBM                                      : Kertas Kerja pameran Seni 2013.

Refleksi                                 : Semua pelajar memahami tugas masing-masing dan

                                                  Bersiap sedia untukmelaksanakan tugas masing-masing.

                                                                 

 

 

No comments:

Post a Comment