RPH MINGGU KE 20 DAN 21
Minggu/Tarikh | 20 (17.5.2010) |
Hari | Isnin |
Tingkatan | 6AK5 |
Perkara | Peperiksaan Penggal 1 |
Hari/Tarikh | Isnin 17.5.2010 |
Tingkatan | 6RK5 |
Mata Pelajaran | Seni Visual 1 |
Masa | 70 minit |
Perkara | Format Kertas Seni Visual 970/1: Apresiasi Seni(Teori) |
Objektif | 1.pelajar memahami format kertas peperiksaan seni visual peringkat STPM. |
Aktiviti Pembelajaran | 1.penerangan jumlah kertas peperiksaan seni visual STPM-kertas 1,kertas 2 dan kertas 3 2.Menunjuk contoh kertas 1 STPM 2009.Penerangan kehendak soalan di bahagian A,B dan C. 3.penerangan teknik menjawab soalan teori. |
BBM | kertas STPM 970/1,buku rujukan seni visual STPM. |
Refleksi | pelajar memahami format dan kehendak soalan yang dibincangkan. |
Hari/Tarikh | Selasa(18.5.2010) |
Tingkatan | 6AK5 |
Mata Pelajaran | Seni visual 1 |
Perkara | Peperiksaan Penggal 1 |
Hari/Tarikh | Selasa(18.5.2010) |
Tingkatan | 6RK5 |
Mata Pelajaran | Seni visual 1 |
Masa | 70 minit |
Perkara | Pendedahan Format Kertas 2 dan 3 Seni Visual STPM |
Objektif | pelajar memahami format kertas peperiksaan seni visual peringkat STPM bagi Kertas 2 dan Kertas 3. |
Aktiviti Pembelajaran | 1.penerangan kertas 2 seni visual STPM 2.penerangan kertas 3 seni visual-menunjuk contoh kertas tahun 2009 dan 2010. |
BBM | contoh kertas 2 dan kertas 3 |
Refleksi | penerangan berjalan seperti yang dirancang. |
HARI RABU 19.5.2010 SAMBUTAN HARI GURU PERINGKAT SEKOLAH.
Hari/Tarikh | Khamis (20.5.2010) |
Tingkatan | 6AK5 |
Perkara | Peperiksaan Penggal 1 |
Hari/Tarikh | Khamis (20.5.2010) |
Tingkatan | 6RK5 |
Mata Pelajaran | Seni Visual 1 |
Masa | 70 minit |
Unit Pembelajaran | Apresiasi Seni: bahasa seni visual-aspek formal,unsur seni garisan. |
Hasil pembelajaran | mengenal pasti unsur seni yang diolah dengan menggunakan media dan teknik tertentu dapat membentuk kesatuan dalam sesebuah hasil seni visual. |
Aktiviti Pembelajaran | 1.pembentangan oleh pelajar dihdapan kelas. 2.sesi perbincangan sesama rakan pelajar. 3.ulasan dari guru. 4.latihan menganalisis karya Vincent Van Gogh dengan menggunakan unsur garisan. |
BBM | contoh catan,buku rujukan seni visual STPM |
Refleksi | isi pemebntangan masih ada sedikit kekurangannya.Pelajar diminta menambahkan lagi maklumat . |
Hari/Tarikh | Selasa(18.5.2010) |
Tingkatan | 4K3 |
Mata pelajaran | Pendidikan Seni Visual |
Perkara | Peperiksaan Penggal 1 |
Hari/Tarikh | Jumaat(21.5.2010) |
Tingkatan | 4K3 |
Mata Pelajaran | Pendidikan Seni Visual |
Perkara | Peperiksaan Penggal 1 |
Minggu/tarikh | 21 (24.5.2010) |
Hari | Isnin |
Tingkatan | 6AK5 |
Perkara | Peperiksaan Penggal 1 |
Hari/Tarikh | Isnin 24.5.2010 |
Tingkatan | 6RK5 |
Mata Pelajaran | Seni Visual |
Masa | 70 minit |
Unit Pembelajaran | Apresiasi Seni: bahasa seni visual-aspek formal,unsur seni jalinan |
Hasil Pembelajaran | mengenal pasti unsur seni yang diolah dengan menggunakan media dan teknik tertentu dapat membentuk kesatuan dalam sesebuah hasil seni visual. |
Aktiviti Pembalajaran | 1.pembentangan oleh pelajar dihdapan kelas. 2.sesi perbincangan sesama rakan pelajar. 3.ulasan karya/catan abstrak Jackson Pollock. 4.ulasan dari guru. |
BBM | Buku Rujukan Seni Visual STPM dan SPM |
Refleksi | hasil pembentangan kurang dari isi,pembentang diminta menambah lagi isi berkaitan dengan jalinan. |
Hari/Tarikh | Selasa (25.5.2010) |
Tingkatan | 6AK5 |
Perkara | Peperiksaan Penggal 1 |
Hari/Tarikh | Selasa (25.5.2010) |
Tingkatan | 6RK5 |
Mata Pelajaran | Seni Visual |
Masa | 70 minit |
Unit Pembelajaran | Apresiasi Seni: bahasa seni visual-aspek formal,unsur seni rupa dan bentuk. |
Hasil Pembelajaran | mengenal pasti unsur seni yang diolah dengan menggunakan media dan teknik tertentu dapat membentuk kesatuan dalam sesebuah hasil seni visual. |
Aktiviti Pembelajaran | 1.pembentangan oleh 2 pelajar dihdapan kelas. 2.sesi perbincangan sesama rakan pelajar. 3.ulasan dari guru. |
BBM | Buku rujukan seni visual STPM dan SPM |
Refleksi | pembentang tajuk rupa perlu menambahkan lagi isi -contoh fungsi rupa dalam hasil seni visual. |
Hari/Tarikh | Rabu (26.5.2010) |
Tingkatan | 6AK5 |
Perkara | Peperiksaan Penggal 1 |
Hari/Tarikh | Rabu(26.5.2010) |
Tingkatan | 6RK5 |
Mata Pelajaran | Seni Visual |
Masa | 70 minit |
Unit pembelajaran | Apresiasi Seni: bahasa seni visual-aspek formal,unsur seni warna. |
Hasil Pembelajaran | mengenal pasti unsur seni yang diolah dengan menggunakan media dan teknik tertentu dapat membentuk kesatuan dalam sesebuah hasil seni visual. |
Aktiviti Pembelajaran | 1.pembentangan oleh pelajar dihdapan kelas. 2.sesi perbincangan sesama rakan pelajar. 3.ulasan dari guru. |
BBM | Buku rujukan Seni Visual STPM dan gambar beberapa contoh karya seni visual dari internet. |
Refleksi | pembentangan sangat memuaskan dari segi isi yang padat dan lengkap. |
Hari/Tarikh | Khamis (27.5.2010) |
Tingkatan | 6AK5 |
Perkara | Peperiksaan Penggal 1 |
Hari/Tarikh | Khamis (27.5.2010) |
Tingkatan | 6RK5 |
Mata Pelajaran | Seni visual |
Masa | 70 minit |
Unit pembelajaran | Apresiasi Seni: bahasa seni visual-prinsip rekaan harmoni. |
hasil pembelajaran | mengenal pasti unsur seni yang diolah dengan menggunakan media dan teknik tertentu dapat membentuk kesatuan dalam sesebuah hasil seni visual. |
Aktiviti Pembelajaran | 1.pembentangan oleh pelajar dihdapan kelas. 2.sesi perbincangan sesama rakan pelajar. 3.kajian karya/hasil seni visual dari aspek harmoni. |
BBM | buku rujukan STPM dan contoh karya catan. |
refleksi | perbincangan berjalan lancar. |
hari/tarikh | selasa (25.5.2010) |
Tingkatan | 4K3 |
Perkara | Peperiksaan penggal 1 |
Hari/Tarikh | Rabu(26.5.2010) |
Tingkatan | 4K3 |
Perkara | peperiksaan penggal 1 |
No comments:
Post a Comment