RPH KARTINI SAHAMAT

Monday, June 30, 2014

MINGGU KE 25

Hari/Tarikh : 16.6.2014/Isnin

Tingkatan : 6AK5

Masa : 70 minit

Mata Pelajaran : Seni Visual 3

Unit Pembelajaran : Projek Kajian Seni Visual 970/3

Objektif : 1.pelajar dapat membuat persediaan kewangan dan masa

sebelum membuat kajian.

Prosedur : 1.penerangan guru persiapan membuat kajian.

2.penerangan format penulisan kertas cadangan.



BBM : contoh folio,contoh kertas cadangan.

Refleksi : pelajar membuat rujukan tentang cara penulisan kertas

Cadangan.

*************************************************************************************

Hari/Tarikh : Isnin/16.6.2014

Tingkatan : 6RK5

Masa : 70 minit

Mata Pelajaran : Seni Visual 1

Unit Pembelajaran : Apresiasi Seni Visual.

Objektif : 1.Pelajar dapat memahami maksud apresiasi dalam seni visual.

2.pelajar dapat menjelaskan penghayatan terhadap karya seni

Catan.

Aktiviti Pembelajaran : Peranan Seni:Peranan Psikologi.

Prosedur : 1.Penerangan dari guru kaitan seni dan emosi.

2.Perbincangan bersama pelajar-karya yang ada kaitan

Dengan aspek emosi.

3.mencatat isi-isi penting.

BBM : Kamus Dewan Bahasa dan Pustaka,buku rujukan Seni Visual STPM.

Refleksi : pelajar memahami peranan emosi dalam menghasilkan karya

Seni visual.



************************************************************************************

Hari/Tarikh : 17.6.2014/Selasa

Tingkatan : 6AK5

Masa : 70 minit

Mata Pelajaran : Seni Visual 3

Unit Pembelajaran : Projek Kajian Seni Visual 970/3

Objektif : 1.pelajar dapat membuat persediaan kewangan dan masa

sebelum membuat kajian.

Prosedur : 1.penerangan guru persiapan membuat kajian.

2.penerangan format penulisan kertas cadangan.



BBM : contoh folio,contoh kertas cadangan.

Refleksi : pelajar membuat rujukan tentang cara penulisan kertas

Cadangan.

*************************************************************************************

Hari/Tarikh : Selasa/17.6.2014

Tingkatan : 4k6

Mata Pelajaran : PSV

Masa : 70 minit

Perkara : Pembetulan Kertas Peperiksaan.

Objektif : 1.pelajar dapat membaiki kesilapan yang telah dilakukan dalam

Menjawab kertas teori.

Prosedur : 1.sesi perbincangan bersama guru tentang permarkahan keseluruhan.

2.perbincangan jawapan bagi setiap soalan.

BBM : Buku Rujukan PSV SPM dan kertas soalan .

Refleksi : Pelajar dapat mengesan punca kesilapan jawapan masing-masing.





*************************************************************************************

Hari/Tarikh : Selasa/17.6.2014

Tingkatan : 6RK5

Masa : 70 minit

Mata Pelajaran : Seni Visual 1

Unit Pembelajaran : Apresiasi Seni Visual.

Objektif : 1.Pelajar dapat memahami maksud apresiasi dalam seni visual.

2.pelajar dapat menjelaskan penghayatan terhadap karya seni

Catan.

Aktiviti Pembelajaran : Peranan Seni:Peranan Psikologi.

Prosedur : 1.Penerangan dari guru kaitan seni dan sensitivity.

2.Perbincangan bersama pelajar-karya yang ada kaitan

Dengan aspek sensitiviti

3.mencatat isi-isi penting.

BBM : Kamus Dewan Bahasa dan Pustaka,buku rujukan Seni Visual STPM.

Refleksi : pelajar dapat mengaitkan keperluan sensitivity dalam menghasilkan

Karya.

*************************************************************************************

Hari Rabu 18.6.2014 Hingga 19.6.2014

Menghadiri Kursus Penyelarasan Rubrik Pemarkahan Kerja Kursus STPM 2014

Penggal 3 Peringkat Negeri Sarawak (Zon Selatan)

Ketua Pentaksir Negeri dan Pentaksir Sekolah Bagi Mata Pelajaran

Seni Visual 970/3

*************************************************************************************

Hari/Tarikh : 20.6.2014/Jumaat

Tingkatan : 6AK5

Masa : 70 minit

Mata Pelajaran : Seni Visual 3

Unit Pembelajaran : Projek Kajian Seni Visual 970/3.

Aktiviti : Pengedaran Kertas Soalan Kerja Kursus Seni Visual STPM

2014.

Objektif : 1.pelajar dapat membuat pemilihan soalan tugasan yang

Sesuai dengan kebolehan mereka.

Prosedur : 1.penerangan guru –arahan tugasan dan kehendak tugasan.

2.Penerangan dan perbincangan soalan 1 dan soalan 2.

3.pelajar memilih soalan tugasan.

4.perbincangan membuat kertas cadangan.



BBM : soalan kerja kursus STPM Seni Visual,contoh kertas cadangan.

Refleksi : pelajar membuat keputusan memilih soalan 2 iaitu seni Cetakan

Timbulan.



No comments:

Post a Comment