RPH KARTINI SAHAMAT

Thursday, September 29, 2011

RPH MINGGU KE 39(26.9. HINGGA 30.9 2011)

Hari/Tarikh : Isnin/26.9.2011

Tingkatan : 6AK5

Perkara : Peperiksaan Percubaan STPM 2011

Kertas MUET.

Masa : 1jam 30 minit.

Hari/Tarikh : Isnin/26.9.2011

Tingkatan : 6RK 5

Unit Pembelajaran : Latihan amali:Lukisan alam benda.

Masa : 70 minit.

Obj/Hasil Pembelajaran : 1.Pelajar dapat mewarna objek dengan mengaplikasi

teknik-teknik yang telah dipelajari.

Aktiviti Pemeblajaran : 1.pelajar menyambung latihan yang dibuat pada hari

Khamis.Iaitu mewarna menggunakan media kering.

2.penjelasan dari guru teknik mewarna menggunakan

Media kering.

BBM : Oil Pastel,pensel warna.lakaran yang telah siap.

Refleksi : lukisan perlu pertambahan teknik iaitu teknik crosshatching

dan teknik titik.

Hari/Tarikh : Isnin/26.9.2011

Tingkatan : 5K3

Unit Pembelajaran : Pemulangan Kertas Peperiksaan Percubaan SPM

PSV kertas 1 dan 2.

Objektif : 1.pelajar dapat mengetahui markah sebenar dan cara

Pengiraan markah.

2.Pelajar dapat mengesan kesilapan dan jawapan yang sepatut

bagi sesuatu soalan.

Aktiviti Pembelajaran : 1.guru mengedarkan kertas jawapan pelajar .

2.guru memaklumkan kaedah pengiraan markah

Bagi kertas 1,2 dan 3.Guru memaklumkan markah setiap

Setiap pelajar.

3.perbincangan soalan dan jawapan kertas peperiksaan.

BBM : Kertas soalan PSV percubaan SPM, buku rujukan PSV SPM.

Refleksi : Jawapan dan markah pelajar menunjukkan peningkatan.

Hari/Tarikh : Selasa/27.9.2011

Tingkatan : 6AK5

Mata Pelajaran : Seni Visual

Masa : 70 minit

Unit Pembelajaran : Pemulangan Kertas Peperiksaan dan Markah.

Objektif : Pelajar dapat mengesan kesilapan yang dibuat

Semasa menjawab di dalam peperiksaan.

Aktiviti Pembelajaran :1.guru mengedar kertas jawapan pelajar dan memaklumkan

Markah mereka.

2.perbincangan kelemahan dan kesilapan yang terdapat

Kertas 2(praktikal) dan cara mengatasinya.

BBM : Kertas 1 dan 2 Seni Visual STPM Percubaan,Buku Rujukan

Seni Visual STPM.

Refleksi : Kelemahan lukisan alam benda pelajar kurang terperinci dari

Menimbulkan bentuk seseuatu objek.

Hari/Tarikh : Selasa/27.9.2011

Tingkatan : 6RK 5

Unit Pembelajaran : Latihan amali:Lukisan alam benda.

Masa : 70 minit.

Obj/Hasil Pembelajaran : 1.Pelajar dapat mewarna objek dengan mengaplikasi

teknik-teknik yang telah dipelajari.

Aktiviti Pemeblajaran : 1.pelajar menyambung latihan iaitu mewarna menggunakan

media kering.

2.penjelasan dari guru teknik mewarna menggunakan

Media kering.

BBM : Oil Pastel,pensel warna.lakaran yang telah siap.

Refleksi : hanya 5 orang pelajar yang sempat menyiapkan kerja

mereka. Pelajar lain menyambung aktiviti pada hari

berikutnya.

Hari/Tarikh : Selasa/27.9.2011

Tingkatan : 5K3

Unit Pembelajaran : Pembetulan

Objektif : 1.pelajar dapat mengetahui markah sebenar dan cara

Pengiraan markah.

2.Pelajar dapat mengesan kesilapan dan jawapan yang sepatut

bagi sesuatu soalan.

Aktiviti Pembelajaran : 1.guru mengedarkan kertas jawapan pelajar .

2.guru memaklumkan kaedah pengiraan markah

Bagi kertas 1,2 dan 3.Guru memaklumkan markah setiap

Setiap pelajar.

3.perbincangan soalan dan jawapan kertas peperiksaan.

BBM : Kertas soalan PSV percubaan SPM, buku rujukan PSV SPM.

Refleksi : Jawapan dan markah pelajar menunjukkan peningkatan.

Hari/Tarikh : Rabu/28.9.2011

Tingkatan : 6AK5

Mata Pelajaran : Seni Visual

Masa : 70 minit

Unit Pembelajaran : Pembetulan Kertas Teori(Soalan bahagian B)

Objektif : Pelajar dapat mengesan kesilapan yang dibuat

Semasa menjawab di dalam peperiksaan.

Aktiviti Pembelajaran :1.perbincangan kehendak soalan dalam bahagian B

2.Guru dan pelajar –sesi soal jawab untuk mendapatkan

Ketepatan jawapan.

3.mencatat isi/jawapan yang tepat.

BBM : Kertas 1 Seni Visual STPM Percubaan,Buku Rujukan

Seni Visual STPM.

Refleksi : pelajar kebanyakkan kurang faham kehendak soalan

(terkeliru).

Hari/Tarikh : Rabu/28.9.2011

Tingkatan : 6RK 5

Unit Pembelajaran : Latihan amali:Lukisan alam benda.

Masa : 70 minit.

Obj/Hasil Pembelajaran : 1.Pelajar dapat mewarna objek dengan mengaplikasi

teknik-teknik yang telah dipelajari.

Aktiviti Pemeblajaran : 1.pelajar menyambung latihan iaitu mewarna menggunakan

media kering.

2.guru membimbing pelajar seorang demi seorang.

BBM : Oil Pastel,pensel warna.lakaran yang telah siap.

Refleksi : pelajar yang telah siap membantu rakan –rakan yang

masih lemah terutama dari segi teknik mewarna.

Hari/Tarikh : Khamis/29.9.2011

Tingkatan : 6AK5

Mata Pelajaran : Seni Visual

Masa : 70 minit

Unit Pembelajaran : Pembetulan Kertas Teori(Soalan bahagian C)

Objektif : Pelajar dapat mengesan kesilapan yang dibuat

Semasa menjawab di dalam peperiksaan.

Aktiviti Pembelajaran :1.perbincangan kehendak soalan dalam bahagian C

2.pelajar dibahagi kepada 2 kumpulan. Satu kumpulan

Membincangkan kelebihan membuat lakaran secara

Manual dan sebuah kumpulan membincangkan

Kelebihan melakar menggunakan teknologi digital.

3.mencatat isi/jawapan yang tepat.

BBM : Kertas 1 Seni Visual STPM Percubaan,Buku Rujukan

Seni Visual STPM.

Refleksi : isi yang diberi oleh pelajar tepat namun dari segi huraian

Masih ada kekurangan.

Hari/Tarikh : Khamis/29.9.2011

Tingkatan : 6RK 5

Unit Pembelajaran : Latihan amali:Lukisan alam benda.

Masa : 70 minit.

Obj/Hasil Pembelajaran : 1.Pelajar dapat mewarna objek dengan mengaplikasi

teknik-teknik yang telah dipelajari.

Aktiviti Pemeblajaran : 1.pelajar menyambung latihan iaitu mewarna menggunakan

media kering.

2.sesi perbincangan –memberi pendapat atas hasil

Kerja rakan.Kritikan ilmiah.

BBM : Oil Pastel,pensel warna.lakaran yang telah siap.

Refleksi : semua pelajar telah menyiapkan lukisan alam benda.

Hari/Tarikh : Jumaat/30.9.2011

Tingkatan : 5K3

Unit Pembelajaran : Latihan amali:Gambarkan suasana waktu pagi disebuah

lorong dihutan. Terdapat pelbagai saiz dan bentuk pokok-

pokok.Kelihatan sinaran cahaya mata hari memancar dicelah

pokok.

Masa : 70 minit.

Obj/Hasil Pembelajaran : 1.Pelajar dapat membuat lakaran yang menepati dengan

Kehendak soalan.

Aktiviti Pemeblajaran : 1.Guru menjelaskan kehendak soalan dan objek yang perlu

Ada dalam lakaran.

2.Guru menjelaskan aspek pembahagian ruang dalam

lakaran.

3.Beberapa pelajar dipanggil kehadapan kelas untuk

Melakar objek-objek yang sesuai untuk diletak

Pada ruang hadapan,ruang tengah dan belakang.

BBM : Oil Pastel,pensel warna.

Refleksi : pelajar dapat melakaran imej pokok yang berbeza saiz

Mengikut kedudukan objek dalam ruang.

No comments:

Post a Comment