RPH MINGGU 27 DAN 28
| minggu/tarikh | 27 (5.7.2010) |
| hari | isnin |
| tingkatan | 6RK5 |
| mata pelajaran | seni visual 2 |
| masa | 70 minit |
| unit pembelajaran | lukisan: cahaya dan bentuk |
| hasil pembelajaran | memahami elemen-elemen lukisan yang digunakan dalam lukisan |
| aktiviti pembelajaran | 1.penerangan tajuk pembelajaran. 2.perbincangan aspek cahaya dan bentuk berdasarkan contoh-contoh catan |
| BBM | nota bercetak,buku rujukan seni visul stpm. |
| Refleksi | p&p berjalan dengan lancar. |
| hari/tarikh | isnin(5.7.2010) |
| tingkatan | 6AK5 |
| mata pelajaran | seni visual 2 |
| masa | 70 minit |
| unit pembelajaran | makna/fungsi/konteks:Kepercayaan |
| hasil pembelajaran | memahami bahawa pengkaryaan dan perekaan mempunyai makna dan fungsi dalam konteks tertentu. |
| aktiviti pembelajaran | 1.perbincangan isi pembelajaran. 2.sesi soal jawab 3.apresiasi -menganalisis unsur kepercayaan dalam karya. |
| BBM | buku rujukan seni visual stpm,contoh karya catan pelukis malaysia. |
| Refleksi | p&p berjalan seperti yang dirancang. |
| hari/tarilkh | selasa(6.7.2010) |
| tingkatan | 4K3 |
| mata pelajaran | pendidikan seni visual |
| masa | 70 minit |
| unit pembelajaran | reka bentuk seni hiasan dalaman |
| hasil pembelajaran | Aras 1-memahami beberapa prinsip asas dalam dalam hiasan dalaman. Aras2-mengetahui konsep ruang(lokasi) yang boleh dibangunkan dengan mengambil kira aspek hiasan dalaman. |
| aktiviti pembelajaran | 1.penerangan tajuk- maksud bidang seni reka bentuk dalaman. 2.menghuraikan prinsip-prinsp asas dalam hiasan dalaman. 3.mencatat nota |
| BBM | buku rujukan psv spm, |
| Refleksi | semua pelajar melengkapkan nota masing-masing. |
| hari/tarikh | selasa(6.7.2010) |
| tingkatan | 6RK 5 |
| mata pelajaran | seni visual 2 |
| masa | 70 minit |
| unit pembelajaran | lukisan: cahaya dan bayang |
| hasil pembelajaran | memahami elemen-elemen lukisan yang digunakan dalam lukisan |
| aktiviti pembelajaran | 1.menyediakan set-kiub,selinder. 2.penerangan aspek cahaya dan bayang yang ada pada setting. 3.pelajar membuat pemerhatian terhadap objek,pengukuran dan membuat lakaran |
| BBM | kotak(kiub),kotak (selinder), nota cahaya dan bayang. |
| Refleksi | lakaran belum siap, sambung pada hari berikutnya.aktiviti pengukuran mengambil masa yang lama. kesilapan mengukur pada beberapa pelajar diminta mengubahsuai. |
| Hari/tarikh | selasa(6.7.2010) |
| Tingkatan | 6AK5 |
| Mata pelajaran | Seni Visual |
| Masa | 70 minit. |
| Unit Pembelajaran | makna/fungsi/konteks:persekitaran i)semulajadi. ii)buatan manusia iii)fenomena |
| Hasil pembelajaran | pengkaryaan dan perekaan mempunyai makna dan fungsi dalam konteks tertentu. |
| Aktiviti Pembelajaran | 1.pembentangan oleh kumpulan pelajar tajuk persekitaran semulajadi dalam karya seni visual. |
| BBM | buku rujukan seni visual stpm. |
| Refleksi | pembentang berjalan dengan lancar,cuma kurang contoh karya seni visual. |
| Hari/tarikh | Rabu(7.7.2010) |
| Tingkatan | 6AK5 |
| Mata Pelajaran | Seni Visual |
| Masa | 70 minit |
| Unit Pembelajaran | makna/fungsi/konteks:persekitaran i)semulajadi. ii)buatan manusia iii)fenomena |
| Hasil Pembelajaran | pengkaryaan dan perekaan mempunyai makna dan fungsi dalam konteks tertentu. |
| Aktiviti Pembelajaran | 1.pembentangan oleh kumpulan pelajar tajuk persekitaran buatan manusia dalam karya seni visual |
| BBM | buku rujukan seni visual stpm, |
| Refleksi | pemebntang berjalan seperti yang di rancang |
| Hari/Tarikh | Rabu(7.7.2010) |
| Tingkatan | 6RK5 |
| Mata Pelajaran | Seni Visual |
| Masa | 70 minit |
| Unit Pembelajaran | lukisan: cahaya dan bayang |
| Hasil Pembelajaran | memahami elemen-elemen lukisan yang digunakan dalam lukisan |
| Aktiviti Pembelajaran | 1.sambungan aktiviti membuat lakaran. 2.guru membimbing dari meja ke meja |
| BBM | kotak(kiub),kotak selinder. |
| Refleksi | pelajar dinasihatkan supaya sentiasa menggunaka titik perspektif satu atau 2 untuk mendapatkan bentuk yang tepat. |
| Hari/Tarikh | Rabu(7.7.2010) |
| Tingkatan | 4K3 |
| Mata Pelajaran | Pendidikan Seni Visual |
| Masa | 70 minit |
| Unit Pembelajaran | reka bentuk seni hiasan dalaman |
| Hasil Pembelajaran | Aras 1-memahami beberapa prinsip asas dalam dalam hiasan dalaman. Aras2-mengetahui konsep ruang(lokasi) yang boleh dibangunkan dengan mengambil kira aspek hiasan dalaman. |
| Aktiviti Pembelajaran | 1.penerangan lukisan 1 titik lenyap untuk mewujudkan ruang. 2.guru menunjukkan cara melukis di depan kelas. |
| BBM | gambar rajah lukisan perspektif |
| Refleksi | p&p berjalan seperti yang dirancang. |
| Hari/Tarikh | Khamis(8.7.2010) |
| Tingkatan | 6AK5 |
| Mata Pelajaran | Seni Visual |
| Masa | 70 minit |
| Unit Pembelajaran | makna/fungsi/konteks:persekitaran i)semulajadi. ii)buatan manusia iii)fenomena |
| Hasil Pembelajaran | pengkaryaan dan perekaan mempunyai makna dan fungsi dalam konteks tertentu. |
| Aktiviti Pembelajaran | 1.pembentangan oleh kumpulan pelajar tajuk fenomena dalam karya seni visual |
| BBM | buku rujukan seni visual stpm |
| Refleksi | pembentangan kurang soalan dari kalangan rakan-rakan. |
| Hari/Tarikh | Khamis(8.7.2010) |
| Tingkatan | 6RK5 |
| Mata Pelajaran | Seni Visual |
| Masa | 70 minit. |
| Unit Pembelajaran | lukisan: cahaya dan bayang |
| hasil pembelajaran | memahami elemen-elemen lukisan yang digunakan dalam lukisan |
| Aktiviti Pemeblajaran | 1.sambungan aktiviti membuat lakaran. 2.guru membimbing dari meja ke meja pelajar. penekanan pada aspek perspektif untuk mendapat bentuk yang tepat. 3.membuat pengukuran untuk mendapatkan kedudukan bayang yang tepat. |
| BBM | nota lukisan cahaya dan bayang,contoh lukisan alam benda. |
| Refleksi | pelajar telah memahami cara meletak bayang objek dengan betul. |
| Hari/Tarikh | Jumaat(9.7.2010) |
| Tingkatan | 4K3 |
| Mata Pelajaran | Pendidikan Seni Visual. |
| Unit Pembelajaran | reka bentuk seni hiasan dalaman |
| Hasil Pembelajaranif. | Aras 1-memahami beberapa prinsip asas dalam dalam hiasan dalaman. Aras2-mengetahui konsep ruang(lokasi) yang boleh dibangunkan dengan mengambil kira aspek hiasan dalaman. |
| Aktiviti Pembelajaranif | 1.pelajar latihan amali-melukis ruang dengan menggunakan 1 titik perspektif. |
| BBM | Contoh lukisan 1 titik perspektif, majalah seni hiasan dalaman. |
| Refleksi | aspek lukisan amat lemah, ramai pelajar yang diminta mengubahsuai lukisan 1 titik perspektif. |
ISNIN: 12.7.2010 CUTI REHAT KHAS.
| Minggu /Tarikh | 28(13.7.2010) |
| Hari | Selasa |
| Tingkatan | 6AK5 |
| Mata Pelajaran | Seni Visual |
| Masa | 70 minit |
| Unit Pembelajaran | penyediaan portfolio dan hasil karya kajian pengolahan dan gubahan |
| Hasil Pembelajaran | pendedahan kepada pelajar tentang pengertian,keperluan dan pendekatan penyelidikan yang sesuai supaya pelajar dapat mencungkil penemuan-penemuan yang bermutu dalam bidang seni visual. |
| Aktiviti Pemeblajaran | calon soalan 4-bimbingan cara membuat lukisan menggunakan 2 titik lenyap untuk menimbulkan ruang dalaman |
| BBM | nota bercetak lukisan perspektif,folio stpm |
| Refleksi | pelajar memahami penerangan dan meneruskan beberapa lakaran |
| Hari/Tarikh | Selasa( 13.7.2010) |
| Tingkatan | 6RK5 |
| Mata Pelajaran | Seni Visual |
| Masa | 70 minit |
| Unit Pembelajaran | lukisan: cahaya dan bayang, kedalaman ruang. |
| Hasil Pembelajaran | memahami elemen-elemen lukisan yang digunakan dalam lukisan |
| Aktiviti Pembelajaran | 1.latihan amali sambung lukisan untuk menimbulkan kedalaman ruang bentuk objek dengan menggunakan lakaran pensil. |
| BBM | nota lukisan cahaya dan bayang, contoh lukisan alam benda. |
| Refleksi | pelajar telah dapat melukis bentuk dengan pespektif yang betul. |
| Hari/Tarikh | Selasa(13.7.2010) |
| Tingkatan | 4K3 |
| Mata Pelajaran | Seni Visual |
| Masa | 70 minit |
| Unit Pembelajaran | reka bentuk seni hiasan dalaman |
| Hasil Pembelajaran | Aras 1-memahami beberapa prinsip asas dalam dalam hiasan dalaman. Aras2-mengetahui konsep ruang(lokasi) yang boleh dibangunkan dengan mengambil kira aspek hiasan dalaman. |
| Aktiviti Pembelajaran | 1.pelajar latihan amali-melukis bentuk perabot dengan menggunakan 1 titik perspektif. |
| BBM | buku rujukan seni spm,majalah hiasan dalaman,contoh lukisan hiasan dalaman. |
| Refleksi | kemahiran melukis bentuk 3d dengan perspektif masih kurang memuaskan. |
| Hari/tarikh | Rabu(14.7.2010) |
| Tingkatan | 6RK5 |
| Mata Pelajaran | Seni Visual |
| Masa | 70 minit |
| Unit Pembelajaran | lukisan: cahaya dan bayang serta kedalaman ruang. |
| Hasil pembelajaran | memahami elemen-elemen lukisan yang digunakan dalam lukisan |
| Aktiviti Pembelajaran | latihan amali-menggunakan warna untuk menimbulkan bentuk,cahaya dan bayang dan kedalaman ruang. |
| BBM | oil pastel color, contoh lukisan. |
| Refleksi | pelajar tidak mengikut skala tona warna menyebabkan mereka menghadapi masalah dalam menimbulkan kesan cahaya dan bayang. |
| Hari/Tarikh | Rabu(14.7.2010) |
| Tingkatan | 6AK5 |
| Mata Pelajaran | Seni Visual |
| Masa | 70 minit |
| Unit Pembelajaran | penyediaan portfolio dan hasil karya kajian pengolahan dan gubahan. |
| Hasil Pembelajaran | pendedahan kepada pelajar tentang pengertian, keperluan dan pendekatan penyelidikan yang sesuai supaya pelajar dpt mencungkil penemuan-penemuan yang bermutu dalam bidang seni visual. |
| Aktiviti Pembelajaran | calon soalan 1 pemeriksaan lakaran akhir logo,kad nama, kepala surat dan kenderaan perdagangan. -penerangan tentang kajian warna minimum 5 kajian perluan dibuat. |
| BBM | contoh hasil kerja pelajar tahun lepas, buku rujukan reka bentuk grafik. |
| Refleksi | beberapa calon hasil kerja kurang kemas dan dikhendaki membuat semula lakaran logo. |
| Hari/tarikh | Rabu(14.7.2010) |
| Tingkatan | 4K3 |
| Mata pelajaran | pendidikan seni visual |
| Masa | 70 minit |
| Unit Pembelajaran | reka bentuk seni hiasan dalaman |
| hasil Pembelajaran | Aras 1-memahami beberapa prinsip asas dalam dalam hiasan dalaman. Aras2-mengetahui konsep ruang(lokasi) yang boleh dibangunkan dengan mengambil kira aspek hiasan dalaman |
| aktiviti pemeblajaran | sambungan aktivirti melukis bentuk perabot dengan menggunakan garisan perspektif. |
| BBM | buku rujukan seni visual spm,majalah hiasan dalaman,contoh lukisan hiasan dalaman. |
| Refleksi | lukisan perabot masih kurang tepat. pelajar diminta memperbaikinya. |
| hari/Tarikh | Khamis(15.7.2010) |
| Tingkatan | 6RK5 |
| Mata Pelajaran | Seni Visual |
| Masa | 70 minit |
| Unit pembelajaran | Lukisan: cahaya,bayang dan kedalaman ruang. |
| hasil Pembelajaran | memahami elemen-elemen lukisan yang digunakan dalam lukisan |
| Aktiviti Pembelajaran | sambungan latihan amali mewarna untuk menimbulkan bentuk,cahaya, bayang serta kedalaman ruang. |
| BBM | contoh lukisan alam benda, oil pastel. |
| Refleksi | lukisan belum siap sepenuhnya, kawalan warna masih kurang kemas. |
| Hari/Tarikh | Khamis(15.7.2010) |
| Tingkatan | 6AK5 |
| Mata Pelajaran | seni visual |
| Masa | 70 minit |
| Unit Pembelajaran | penyediaan portfolio dan hasil gubahan karya kajian pengolahan dan gubahan. |
| Hasil Pembelajaran | pendedahan kepada pelajar tentang pengertian, keperluan dan pendekatan penyelidikan yang sesuai supaya pelajar dapat mencungkil penemuan-penemuan yang bermutu dalam bidang seni visual. |
| Aktiviti Pembelajaran | calon soalan 1-kajian media dan warna penerangan dari guru jenis-jenis media basah dan kering |
| BBM | buku rujukan seni visual stpm,contoh media basah dan media kering. |
| Refleksi | calon belum begitu mengenali media seperti cat minyak da akrilik. |
| Hari/Tarikh | Jumaat(16.7.2010) |
| Tingkatan | 4K3 |
| Mata Pelajaran | Pendidikan Seni Visual |
| Masa | 70 minit |
| Unit Pembelajaran | seni reka bentuk hiasan dalaman |
| Hasil Pembelajaran | Aras 1-memahami beberapa prinsip asas dalam dalam hiasan dalaman. Aras2-mengetahui konsep ruang(lokasi) yang boleh dibangunkan dengan mengambil kira aspek hiasan dalaman |
| Aktiviti Pembelajaran | 1.tunjuk cara mewarna ruang dalam bilik dan perabot serta hiasan didalamnya menggunakan pensil warna. 2.pelajar membuat latihan mewarna. |
| BBM | buku rujukan seni visual spm,majalah hiasan dalaman,contoh lukisan |
| Refleksi | kerja mewarna belum dapat disiapkan dan disambung ke minggu hadapan. |
No comments:
Post a Comment