RPH M INGGU 33 , 34 dan 35.
| Minggu/tarikh | 33 (16.8.2010) |
| hari | isnin |
| Tingkatan | 6AK5 |
| Mata Pelajaran | Seni Visual |
| masa | 70 minit |
| Unit Pembelajaran | Projek Penghasilan Karya:Artifak catan ,rekabentuk persekitaran dan grafik |
| Hasil pembelajaran | -menghasilkan artifak mengikut kesesuaian alat, bahan dan media. -rekabentuk komunikasi yang kretif,berkesan serta mengikut spesifikasi dengan baik, kualiti dan kreatif. |
| Aktiviti Pembelajaran | 1.calon rkabentuk persekitaran-membuat model perabot. 2.calon grafik-merekabentuk kad nama dan kepala surat dengan menggunakan adobe ilustraror 3.calon catan-mewarna lakaran dengan arkrilik. |
| BBM | mounting board, gam PVA,warna arkrilik, komputer riba dengan progrem adobe ilustrator |
| Refleksi | calon soalan 3 grafik hanya 5 daripada 19 orang yang telah selesai merekacipta kad nama manakala rekabentuk logo semua (19 orang calon) telah berjaya menciptanya. |
| hari/tarikh | isnin(16.8.2010) |
| tingkatan | 6RK5 |
| Mata Pelajaran | Seni visual |
| masa | 70 minit |
| Unit Pembelajaran | Aliran Catan Moden. |
| hasil pembelajaran | memahami pengertian seni dan jenis-jenis seni visual yang terdapat dalam aliran tradisi, moden dan pasca moden termasuk kraf tradisi dimensi baru , seni halus,seni grafik dan reka bentuk. |
| aktiviti pembelajaran | 1.pembentangan tajuk aliran catan kiubisme, surealisme dan ekspresionisme oleh kumpulan pebentang. 2.ulasan dari guru. 3.catatan nota |
| BBM | buku rujukan seni visual STPM, buku rujukan Sejarah seni visual. |
| Refleksi | pembentangan berjalan lancar cuma perlu penambahan dari segi isi. |
| hari/tarikh | Selasa (17.8.2010) |
| Tingkatan | 6RK 5 |
| Mata Pelajaran | Seni Visual |
| Masa | 70 minit |
| Unit Pembelajaran | Lukisan: Still Life |
| Hasil Pembelajaran | memahami media yang sesuai dalam lukisan. -memahami teknik yang sesuai digunakan dalam lukisan seperti gesture, kountur,struktur dan teknik lain yang sesuai dengan kajian dan media yang digunakan. |
| Aktiviti Pembelajaran | melukis alam semulajadi-buah tomato, sayur terung dan bawang. |
| BBM | oil pastel color, buah tomato,bawang dan terung |
| Refleksi | lakaran tepat dari segi proposi dan rekaletak. |
| hari/tarikh | Selasa(17.8.2010) |
| Tingkatan | 6AK5 |
| Mata Pelajaran | Seni Visual |
| Masa | 70 minit |
| Unit Pembelajaran | Projek Penghasilan Karya:Artifak catan ,rekabentuk persekitaran dan grafik |
| Hasil Pembelajaran | -menghasilkan artifak mengikut kesesuaian alat, bahan dan media. -rekabentuk komunikasi yang kretif,berkesan serta mengikut spesifikasi dengan baik, kualiti dan kreatif. |
| Aktiviti Pembelajaran | semua calon meneruskan kerja penghasilan artifak dan setiap proses dirakamkan menggunakan kamera digital. |
| BBM | mounting board, gam PVA,warna arkrilik, komputer riba dengan progrem adobe ilustrator |
| Refleksi | calon soalan grafik semakin menunjukkan kemajuan dalam perekaan mereka. calon soalan 4 model persekitaran masih agak perlahan dalam menghasilkan model mereka |
| Hari/Tarikh | Selasa(17.8.2010) |
| Tingkatan | 4K3 |
| Mata Pelajaran | Seni Visual |
| Masa | 70 minit |
| Unit Pembelajaran | Kraf Tardisional Dimensi Baru: batik |
| Hasil Pembelajaran | Aras 1-dpt mengenalpasti, memilih dan menghasilkan motif dan mereka corak hiasan untuk alas meja. -Mengetahui reka corak kraf dengan memberi perhatian kepada fungsi, nilai budaya dan kemasan. |
| Aktiviti Pembelajaran | 1.penerangan tentang kraf batik. 2.pemberian nota secara bertulis. |
| BBM | buku rujukan seni visual SPM. |
| Refleksi | P&P berjalan seperti dirancang dan pelajar telah mencatat nota dengan lengkap. |
| Hari/tarikh | Rabu(18.8.2010) |
| Tingkatan | 6RK5 |
| Mata Pelajaran | Seni visual |
| Masa | 70 minit |
| Unit pembelajaran | Lukisan: Still Life |
| Hasil Pembelajaran | memahami media yang sesuai dalam lukisan. -memahami teknik yang sesuai digunakan dalam lukisan seperti gesture, kountur,struktur dan teknik lain yang sesuai dengan kajian dan media yang digunakan. |
| Aktiviti Pembelajaran | mewarna lakaran yang telah dibuat pada hari selasa. |
| BBM | oil pastel color |
| Refleksi | pelajar mengambil masa yang agak lama dalam aktiviti mewarna. Lukisan masih belum siap dan disambung ke hari berikutnya. Diingatkan agar mengguna lebih dari 1 tona warna sahaja untuk menimbulkan fom. |
| Hari/tarikh | Rabu(18.8.2010) |
| Tingkatan | 6AK5 |
| Mata pelajaran | Seni visual |
| Masa | 70 minit |
| Unit pembelajaran | Projek Penghasilan Karya:Artifak catan ,rekabentuk persekitaran dan grafik |
| Hasil Pembelajaran | -menghasilkan artifak mengikut kesesuaian alat, bahan dan media. -rekabentuk komunikasi yang kretif,berkesan serta mengikut spesifikasi dengan baik, kualiti dan kreatif. |
| Aktiviti Pembelajaran | semua calon meneruskan kerja penghasilan artifak dan setiap proses dirakamkan menggunakan kamera digital. |
| BBM | mounting board, gam PVA,warna arkrilik, komputer riba dengan progrem adobe ilustrator |
| Refleksi | semua calon meneruskan kerja menyiapkan artifak masing-masing. |
| Hari/tarikh | rabu(18.8.2010) |
| Tingkatan | 4K3 |
| Mata Pelajaran | Seni Visual |
| masa | 70 minit |
| Unit Pembelajaran | Kraf Tardisional Dimensi Baru: batik |
| Hasil Pembelajaran | Aras 1-dpt mengenalpasti, memilih dan menghasilkan motif dan mereka corak hiasan untuk alas meja. -Mengetahui reka corak kraf dengan memberi perhatian kepada fungsi, nilai budaya dan kemasan. |
| Aktiviti Pembelajaran | 1.secara berpasangan pelajar diminta berbincang untuk merekabentuk motif batik yang moden untuk alas meja. |
| BBM | buku rujukan seni visual SPM |
| Refleksi | ramai kumpulan yang tidak sempat menyiapkan lakaran. kebanyakan lakaran menggunakan motif flora. |
| Hari/tarikh | Khamis(19.8.2010) |
| Tingkatan | 6RK5 |
| Mata Pelajaran | Seni Visual |
| Masa | 70 minit |
| Unit Pembelajaran | Lukisan: Still Life |
| hasil Pembelajaran | memahami media yang sesuai dalam lukisan. -memahami teknik yang sesuai digunakan dalam lukisan seperti gesture, kountur,struktur dan teknik lain yang sesuai dengan kajian dan media yang digunakan. |
| Aktiviti Pembelajaran | sambungan aktiviti mewarna. dengan menggunakan warna oil pastel. -tunjuk cara mewarna bahagian latar belakang dan pemilihan warna yang sesuai agar objek didepan tidak tenggelam. |
| BBM | oil pastel color, buku rujukan seni visual stpm. |
| Refleksi | hasil lukisan telah siap dan hanya seorang pelajar yang aspek mewarna masih kurang kemas dan tidak menimbulkan fom |
| Hari/Tarikh | Khamis(19.8.2010) |
| Tingkatan | 6AK5 |
| Mata Pelajaran | Seni Visual |
| Masa | 70 minit |
| Unit pembelajaran | Projek Penghasilan Karya:Artifak catan ,rekabentuk persekitaran dan grafik |
| hasil pembelajaran | -menghasilkan artifak mengikut kesesuaian alat, bahan dan media. -rekabentuk komunikasi yang kretif,berkesan serta mengikut spesifikasi dengan baik, kualiti dan kreatif. |
| Aktiviti pembelajaran | semua calon meneruskan kerja penghasilan artifak dan setiap proses dirakamkan menggunakan kamera digital. |
| BBM | mounting board, gam PVA,warna arkrilik, komputer riba dengan progrem adobe ilustrator |
| Refleksi | semua calon meneruskan kerja menyiapkan artifak masing-masing. |
| Hari/Tarikh | Jumaat(20.8.2010) |
| Tingkatan | 4K3 |
| Mata Pelajaran | Seni Visual |
| Masa | 70 minit |
| Unit Pembelajaran | Kraf Tardisional Dimensi Baru: batik |
| Hasil pembelajaran | Aras 1-dpt mengenalpasti, memilih dan menghasilkan motif dan mereka corak hiasan untuk alas meja. -Mengetahui reka corak kraf dengan memberi perhatian kepada fungsi, nilai budaya dan kemasan. |
| Aktiviti Pemebelajaran | 1.pelajar mewarna corak batik moden untuk alas meja |
| BBM | oil pastel,pensil warna, lakaran motif batik moden. |
| Refleksi | semua kumpulan telah menyiapkan rekaan motif untuk alas meja. |
| Minggu/Tarikh | 34(23.8.2010) |
| Hari | Isnin |
| Tingkatan | 6RK5 |
| Mata Pelajaran | Seni Visual |
| Masa | 70 minit |
| Unit Pembelajaran | Peranan Seni Visual: Maksud Psikologi dan matlamat psikologi. Kreativiti dalam seni visual. |
| Hasil Pembelajaran | -memahami maksud pisikologi. -memahami peranan seni visual dalam pembangunan potensi individu. |
| Aktiviti Pembelajaran | 1.pembentangan ahli kumpulan. 2.ulasan dari guru 3.mencatat nota |
| BBM | buku rujukan seni visual stpm |
| Refleksi | Pembentangan perlukan penambahan isi dari segi contoh karya. |
| Hari/Tarikh | Isnin (23.8.2010) |
| Tingkatan | 6AK5 |
| Mata pelajaran | Seni Visual |
| Masa | 70 minit |
| Unit Pembelajaran | Projek Penghasilan Karya:Artifak catan ,rekabentuk persekitaran dan grafik |
| Hasil Pembelajaran | -menghasilkan artifak mengikut kesesuaian alat, bahan dan media. -rekabentuk komunikasi yang kretif,berkesan serta mengikut spesifikasi dengan baik, kualiti dan kreatif. |
| Aktiviti Pembelajaran | semua calon meneruskan kerja penghasilan artifak dan setiap proses dirakamkan menggunakan kamera digital. |
| BBM | PC,printer,majalah hiasan dalaman, buku rujukan catan cat minyak. |
| Refleksi | 2 orang calon soalan grafik telah berjaya menyiapkan rekaan dengan menggunakan program adobe ilustrator dan telah mencetakkanya. |
| Hari/tarikh | Selasa (24.8.2010) |
| Tingkatan | 6RK5 |
| Mata Pelajaran | Seni Visual |
| Masa | 70 minit |
| Unit Pembelajaran | Peranan Seni Visual: Sensitiviti dan emosi. |
| Hasil Pembelajaran | -memupuk kesedaran tentang proses seni visual dapat menyumbangkan ke arah perkembangan kreativiti ,daya imaginasi dan inovasi individu. -menggunakan daya kreativiti,sensitiviti,emosi dan ekspresi dalam pengkaryaan dan perekaan |
| Aktiviti Pembelajaran | 1.pembentangan ahli kumpulan. 2.ulasan guru 3.pelajar mencatat nota |
| BBM | buku rujukan seni visual stpm,maklumat dari internet, |
| Refleksi | pembentangan berjalan dengan jayanya. |
| Hari/Tarikh | Selasa (24.8.2010) |
| Tingkatan | 6AK5 |
| Mata Pelajaran | Seni Visual |
| Masa | 70 minit |
| Unit pembelajaran | Projek Penghasilan Karya:Artifak catan ,rekabentuk persekitaran dan grafik |
| hasil Pembelajaran | -menghasilkan artifak mengikut kesesuaian alat, bahan dan media. -rekabentuk komunikasi yang kretif,berkesan serta mengikut spesifikasi dengan baik, kualiti dan kreatif. |
| Aktiviti Pembelajaran | semua calon meneruskan kerja penghasilan artifak dan setiap proses dirakamkan menggunakan kamera digital. |
| BBM | PC,printer,majalah hiasan dalaman, mounting board, arkrilik color. |
| Refleksi | seorang calon soalan 4(model restoran) telah menyiapkan tugasan sebanyak 90%, manakala calon lain masih 50% iaitu masih membuat perabot kerdil. |
| Hari/Tarikh | Selasa (24.8.2010) |
| Tingkatan | 4K3 |
| Mata Pelajaran | Seni Visual |
| Masa | 70 minit |
| Unit pembelajaran | Latihan : Kraf Tradisional (Batik) |
| Hasil Pembelajaran | Aras 1-dpt mengenalpasti, memilih dan menghasilkan motif dan mereka corak hiasan untuk alas meja. -Mengetahui reka corak kraf dengan memberi perhatian kepada fungsi, nilai budaya dan kemasan. |
| Aktiviti Pembelajaran | 1.latihan soalan objektif 50 soalan. 2.pelajar menyiapkan latihan. 3.perbincangan bersama dengan cikgu ketepatan jawapan. |
| BBM | buku kerja seni visual SPM. |
| Refleksi | semua menyiapkan 50 soalan seperti yang diarahkan. |
| Hari/Tarikh | Rabu(25.8.2010) |
| Tingkatan | 6RK5 |
| Mata Pelajaran | Seni Visual |
| Masa | 70 minit |
| Unit pembelajaran | Peranan Seni Visual:Ekspresi dan Sosiologi. |
| Hasil Pembelajaran | -memupuk kesedaran tentang proses seni visual dapat menyumbangkan ke arah perkembangan kreativiti ,daya imaginasi dan inovasi individu. -menggunakan daya kreativiti,sensitiviti,emosi dan ekspresi dalam pengkaryaan dan perekaan |
| Aktiviti pembelajaran | 1.pembentangan ahli kumpulan. 2.ulasan guru 3.pelajar mencatat nota |
| BBM | buku rujukan seni visual STPM, majalah dewan budaya, maklumat dari laman sesawang. |
| Refleksi | permbentangan perlu kaitkan dengan hasil karya seni visual di malaysia. |
| Hari/tarikh | Rabu (25.8.2010) |
| Tingkatan | 6AK5 |
| Mata Pelajaran | seni visual |
| masa | 70 minit. |
| Unit Pembelajaran | Projek Penghasilan Karya:Artifak catan ,rekabentuk persekitaran dan grafik |
| hasil Pembelajaran | -menghasilkan artifak mengikut kesesuaian alat, bahan dan media. -rekabentuk komunikasi yang kretif,berkesan serta mengikut spesifikasi dengan baik, kualiti dan kreatif. |
| Aktiviti Pembelajaran | semua calon meneruskan kerja penghasilan artifak dan setiap proses dirakamkan menggunakan kamera digital. |
| BBM | PC,printer,majalah hiasan dalaman, mounting board, arkrilik color. |
| Refleksi | calon soalan 1-telah menyiapkan warna catan sebanyak 50%,calon soalan grafik seramai 2 orang lagi yang telah mencetak hasil rekaan grafik mereka. |
| Hari/Tarikh | Rabu(25.8.2010) |
| Tingkatan | 4K3 |
| Mata Pelajaran | Pendidikan Seni Visual |
| Masa | 70 minit |
| Unit Pembelajaran | Kraf Tardisional Dimensi Baru: Tembikar. |
| hasil Pembelajaran | -Mengetahui reka corak kraf dengan memberi perhatian kepada fungsi, nilai budaya dan kemasan. |
| aktiviti pembelajaran | 1.penerangan tajuk. 2.memberi contoh-contoh kraf demensi baru,alat dan bahan pembuatan oleh pelajar. 3.mencatat nota. |
| BBM | buku seni visual SPM, cth gbr tembikar. |
| Refleksi | P&P berjalan seperti yang dijalankan |
| Hari/Tarikh | Khamis(26.8.2010) |
| Tingkatan | 6AK5 |
| Mata Pelajaran | Seni Visual |
| Masa | 70 minit |
| Unit Pembelajaran | Projek Penghasilan Karya:Artifak catan ,rekabentuk persekitaran dan grafik |
| Hasil pembelajaran | -menghasilkan artifak mengikut kesesuaian alat, bahan dan media. -rekabentuk komunikasi yang kretif,berkesan serta mengikut spesifikasi dengan baik, kualiti dan kreatif. |
| Aktiviti pembelajaran | semua calon meneruskan kerja penghasilan artifak dan setiap proses dirakamkan menggunakan kamera digital. |
| BBM | PC,printer,majalah hiasan dalaman, mounting board, arkrilik color. |
| Refleksi | printer bermasalah dan menganggu tugas pelajar untuk mencetak hasil rekaan grafik. Calon soalan 4 model hiasan dalaman restoran 3 orang telah menyiapkan perabot dan dalam proses menyusun serta melekat diatas papan lapis. |
| Hari/Tarikh | Khamis/26.8.2010 |
| Tingkatan | 6RK5 |
| Mata pelajaran | Seni Visual. |
| Masa | 70 minit |
| Unit Pembelajaran | Peranan Seni Visual: Nasionalisme dan Propaganda |
| Hasil Pembelajaran | -memupuk kesedaran tentang proses seni visual dapat menyumbangkan ke arah perkembangan kreativiti ,daya imaginasi dan inovasi individu. -menggunakan daya kreativiti,sensitiviti,emosi dan ekspresi dalam pengkaryaan dan perekaan |
| Aktiviti pembelajaran | 1.pembentangan ahli kumpulan. 2.ulasan guru 3.pelajar mencatat nota |
| BBM | buku rujukan seni visual STPM, maklumat dari laman sesawang,buku perkembangan seni lukis moden di Malaysia. |
| Refleksi | pembentangan tajuk peranan seni kearah melahirkan semangat nasionalisme isi kurang tepat. pelajar yang membentang diminta merujuk semula buku seni lukis di Malaysia dan membaiki semula isi pembentangan. |
| Hari/tarikh | Jumaat(27.8.2010) |
| Tingkatan | 4K3 |
| Mata pelajaran | seni visual |
| Masa | 70 minit |
| Unit Pembelajaran | Kraf Tardisional Dimensi Baru: Tembikar.(Latihan teori) |
| Hasil Pemeblajaran | Mengetahui reka corak kraf dengan memberi perhatian kepada fungsi, nilai budaya dan kemasan. |
| Aktiviti Pembelajaran | 1.latihan soalan objektif (teori) 2.perbincangan bersama guru ketepatan jawapan. |
| BBM | buku kerja seni visual (SPM) |
| Refleksi | semua pelajar sempat menyiapkan latihan menjawab soalan.sesi perbincangan jawapan tidak sempat dihabiskan akan disambung pada hari berikutnya. |
| Minggu/Tarikh | 35(30.8.2010) |
| hari | Isnin |
| Tingkatan | 6AK5 |
| mata pelajaran | seni visual |
| Masa | 70 minit |
| Unit pembelajaran | Projek Penghasilan Karya:Artifak catan ,rekabentuk persekitaran dan grafik |
| hasil pembelajaran | -menghasilkan artifak mengikut kesesuaian alat, bahan dan media. -rekabentuk komunikasi yang kretif,berkesan serta mengikut spesifikasi dengan baik, kualiti dan kreatif. |
| Aktiviti pembelajaran | calon soalan grafik-mencetak hasil rekaan menggunakan laser printer. calon soalan hiadan dalaman restoran membuat hiasan untuk ruang dalam restoran dan ruang pameran kraf restoran. calon soalan catan-masih menwarna dengan lebih terperinci |
| BBM | warna akrilik, PC dan laser printer,kertas mounting board,kertas surih |
| Refleksi | calon soalan grafik ada yang mengubah semula rekaan kerana terlalu ringkas dan rekaan tidak dapat menjelaskan produk syarikat.Ada yang menghadapi masalah pada printer,warna meleleh dan merosakkan rekaan. |
| Hari /Tarikh | Isnin(30.8.2010) |
| Tingkatan | 6RK5 |
| Mata pelajaran | Seni Visual |
| Masa | 70 minit |
| Unit pembelajaran | Peranan Seni Visual:Pengeluaran dan perniagaan. |
| Hasil pembelajaran | -memupuk kesedaran tentang proses seni visual dapat menyumbangkan ke arah perkembangan kreativiti ,daya imaginasi dan inovasi individu. -menggunakan daya kreativiti,sensitiviti,emosi dan ekspresi dalam pengkaryaan dan perekaan |
| Aktiviti Pembelajaran | 1.pembentangan ahli kumpulan. 2.ulasan guru 3.pelajar mencatat nota |
| BBM | buku rujukan seni visual STPM, maklumat dari laman sesawang,buku perkembangan seni lukis moden di Malaysia. |
| Refleksi | seorang pelajar tidak hadir untuk membentang tajuk peranan seni dalam pengeluran. Pelajar ini akan membentang pada hari rabu. |
31.OGOS 2010 CUTI UMUM HARI KEMERDEKAAN NEGARA.
| hari /tarikh | rabu 1/9/2010 |
| tingkatan | 6AK5 |
| mata pelajaran | seni visual |
| masa | 70 minit |
| unit pembelajaran | Projek Penghasilan Karya:Artifak catan ,rekabentuk persekitaran dan grafik |
| hasil pembelajaran | -menghasilkan artifak mengikut kesesuaian alat, bahan dan media. -rekabentuk komunikasi yang kretif,berkesan serta mengikut spesifikasi dengan baik, kualiti dan kreatif. |
| aktiviti pembelajaran | calon soalan grafik-mencetak hasil rekaan menggunakan laser printer. calon soalan hiadan dalaman restoran membuat hiasan untuk ruang dalam restoran dan ruang pameran kraf restoran. calon soalan catan-masih menwarna dengan lebih terperinci |
| BBM | warna akrilik, PC dan laser printer,kertas mounting board,kertas surih |
| Refleksi | semua hasil kerja pelajar hampir siap, calon soalan grafik 6 orang telah selasai mencetak karya mereka dengan kemas dan bersih. |
| tarikh/hari | rabu 1/9/2010 |
| tingkatan | 6RK5 |
| mata pelajaran | seni visual |
| masa | 70 minit |
| Unit Pembelajaran | Peranan Seni Visual:Pengeluaran dan persekitaran |
| hasil pemeblajaran | -memupuk kesedaran tentang proses seni visual dapat menyumbangkan ke arah perkembangan kreativiti ,daya imaginasi dan inovasi individu. -menggunakan daya kreativiti,sensitiviti,emosi dan ekspresi dalam pengkaryaan dan perekaan |
| aktiviti pembelajaran | 1.pembentangan ahli kumpulan. 2.ulasan guru 3.pelajar mencatat nota |
| BBM | buku rujukan seni visual STPM, maklumat dari laman sesawang,buku perkembangan seni lukis moden di Malaysia. |
| Refleksi | isi pembentangan memuaskan. |
| Tarikh/hari | Rabu 1/9/2010 |
| Tingkatan | 4K3 |
| Mata Pelajaran | seni visual |
| masa | 70 minit |
| Unit Pembelajaran | Lukisan: gubahan fikiran alam fantasi. |
| Hasil Pembelajaran | Aras 1-menginterpretasi maklumat yang akan digunakan dalam penghasilan karya. Aras 2-menghasilkan catan secara terancang dan didokumentasikan |
| Aktiviti Pembelajaran | 1.penerangan tajuk lukisan 2.aktiviti membuat lakaran |
| BBM | contoh lukisan alam fantasi,buku rujukan seni visual spm |
| Refleksi | aktiviti melakar belum siap sepenuhnya dan di sambung ke hari jumaat. |
| Hari/tarikh | Khamis 2/9/2010 |
| Mata Pelajaran | Seni Visual |
| Tingkatan | 6AK5 |
| Masa | 70 minit |
| Unit pembelajaran | Projek Penghasilan Karya:Artifak catan ,rekabentuk persekitaran dan grafik |
| Hasil pembelajaran | -menghasilkan artifak mengikut kesesuaian alat, bahan dan media. -rekabentuk komunikasi yang kretif,berkesan serta mengikut spesifikasi dengan baik, kualiti dan kreatif. |
| Aktiviti Pembelajaran | semua pelajar menyambung aktiviti membuat artifak dan memperincikan folio masing-masing sebelum di bainding. |
| BBM | PC,Printer, NT Cutter,mounting board,akrilik dan poster color dll. |
| Refleksi | semua pelajar bersungguh-sungguh untuk menyiapkan tugasan masing-masing dengan kemas dan menepati kehendak soalan. |
| hari/tarikh | Khamis 2/9/2010 |
| Tingkatan | 6RK5 |
| Mata Pelajaran | seni visual |
| masa | 70 minit |
| unit pembelajaran | Peranan Seni Visual :Ritual |
| hasil pembelajaran | -memupuk kesedaran tentang proses seni visual dapat menyumbangkan ke arah perkembangan kreativiti ,daya imaginasi dan inovasi individu. -menggunakan daya kreativiti,sensitiviti,emosi dan ekspresi dalam pengkaryaan dan perekaan |
| aktiviti pembelajaran | 1.pembentangan ahli kumpulan. 2.ulasan guru 3.pelajar mencatat nota |
| BBM | buku rujukan seni visual STPM, maklumat dari laman sesawang,buku perkembangan seni lukis moden di Malaysia. |
| Refleksi | pembentang banyak mengambil contoh dari negara luar.cadangan guru agar pelajar mengambil contoh dari seni persembahan yg ada unsur ritual di Malaysia seperti tarian kuda kepang, makyong,menora dll. |
| Hari/tarikh | Jumaat 3/9/2010 |
| Tingkatan | 4K3 |
| Mata Pelajaran | Seni Visual |
| masa | 70 minit |
| Unit Pembelajaran | Lukisan: gubahan fikiran alam fantasi. |
| hasil Pembelajaran | Aras 1-menginterpretasi maklumat yang akan digunakan dalam penghasilan karya. Aras 2-menghasilkan catan secara terancang dan didokumentasikan |
| Aktiviti Pemeblajaran | 1.membuat lakaran gubahan fikiran alam fantasi. 2.mewarna lakaran |
| BBM | contoh lukisan alam fantasi,buku rujukan seni visual spm |
| Refleksi | aktiviti mewarna tidak dapat disiapkan sepenuhnya dan pelajar diminta menyambung aktiviti ini sebagai kerja rumah. |