RPH MINGGU 18 DAN 19
| Minggu/Tarikh | 18 (3.5.2010) |
| Hari | Isnin |
| Tingkatan | 6AK5 |
| Mata Pelajaran | Seni Visual 1 |
| Masa | 70 minit |
| Bidang | Apresiasi Seni Visual. |
| Unit Pembelajaran | latihan ulangkaji (teori) |
| Aktiviti Pembelajaran | 1.perbincangan tajuk seni dari segi konsep,makna,maksud. 2..perbincangan tajuk penjanaan idea. |
| BBM | buku rujukan seni visual STPM dan nota bercetak. |
| Refleksi | perbincangan berjalan seperti yang dirancang. |
Selasa 4.5.2010-MENGHADIRI BENGKEL KERJA KURSUS SENI VISUAL
| Hari/Tarikh | Rabu (5.5.2010) |
| Tingkatan | 6AK5 |
| Mata Pelajaran | Seni Visual 2 |
| Masa | 70 minit |
| Bidang | Apresiasi Seni (Teori) |
| Unit Pembelajaran | Latihan Ulangkaji |
| Aktiviti Pembelajaran | 1.perbincangan karya-karya pelukis terkenal dari segi formalistik. 2.perbincangan jenis-jenis aliran catan. |
| BBM | buku rujukan seni visual STPM. |
| Refleksi | perbincangan berjalan seperti yang dirancang. |
| Hari /Tarikh | Khamis(6.5.2010) |
| Tingkatan | 6AK5 |
| Mata Pelajaran | Seni Visual 1 |
| Bidang | Apresiasi Seni (Teori Seni) |
| Unit Pembelajaran | Peperiksaan Penggal 1: Kertas Teori |
| Masa | 3 jam |
| Aktiviti Pembelajaran | 1.Pengedaran kertas soalan 2.pelajar menjawab soalan peperiksaan. |
| Hari/Tarikh | Rabu (5.5.2010) |
| Tingkatan | 4K3 |
| Mata Pelajaran | Pendidikan Seni Visual |
| Masa | 70 minit |
| Bidang | Penghasilan Seni Halus |
| Unit Pembelajaran | Lukisan:Potret |
| Hasil Pembelajaran | Aras 1-menghasilkan lukisan dengan media pensil dan pelbagai teknik. Aras 2-Menghasilkan lukisan secara terancang. |
| Aktiviti Pembelajaran | 1.sambungan aktiviti melukis potret. 2.guru memberi bimbingan dari meja ke meja dan membaiki semula beberapa lukisan yang kurang tepat. |
| BBM | contoh lukisan potret, pensil pelbagai saiz, buku rujukan SPM seni visual. |
| Refleksi | semua pelajar menghantar tugasan seperti yang diminta. |
| Hari/Tarikh | Jumaat(6.5.2010) |
| Tingkatan | 4K3 |
| Mata Pelajaran | Pendidikan Seni Visual |
| Masa | 70 minit |
| Bidang | Teori Seni (Apresiasi Seni) |
| Unit Pembelajaran | latihan ulangkaji:kertas 1 |
| Aktiviti Pembelajaran | 1.guru mengedarkan kertas soalan objektif(50 soalan) kepada pelajar. 2.pelajar menjawab soalan yang diberi. |
| BBM | kertas seni visual (teori) |
| Refleksi | tidak sempat membincangkan jawapan bagi setiap soalan.perbincangan akan disambung ke hari berikutnya. |
| Minggu/Tarikh | 19(10.5.2010) |
| Hari | Isnin |
| Tingkatan | 6AK5 |
| Mata Pelajaran | Seni Visual 2 |
| Masa | 70 minit |
| Bidang | Penghasilan karya seni |
| Unit Pembelajaran | Kerja Kursus Seni Visual 970-lakaran dan kajian warna. |
| Hasil Pembelajaran | -pelajar seharusnya mengetahui karya perlu dihasilkan berdasarkan disiplin pengkaryaan. -pendedahan kepada pelajar tentang pengertian, keperluan dan pendekatan penyelidikan yang sesuai supaya pelajar dapat mencungkil penemuan-penemuan yang bermutu dalam bidang seni visual. |
| Aktiviti Pembelajaran | 1.pelajar menyambung aktiviti membuat lakaran bagi kajian warna dalam portfolio masing-masing |
| BBM | majalah hiasan dalaman, artikel dari internet. |
| Refleksi | sebahagian pelajar terlibat dalam ujian MUET |
| Tarikh/Hari | Selasa(11.5.2010) |
| Tingkatan | 6AK5 |
| Mata Pelajaran | Seni Visual 1 |
| Masa | 70 minit |
| Bidang | Penghasilan karya seni |
| Unit Pembelajaran | Kerja Kursus Seni Visual 970-lakaran dan kajian warna. |
| Aktiviti Pembelajaran | sambungan aktiviti membuat kajian warna bagi logo,dan perabot untuk hiasan dalaman restoran. |
| BBM | majalah hiasan dalaman,gambar logo dan jenis-jenis perabot dari internet. |
| Refleksi | sebahagian pelajar terlibat dalam ujian MUET |
| Tarikh/Hari | Rabu(12.5.2010) |
| Tingkatan | 6AK5 |
| Mata Pelajaran | Seni Visual 2 |
| Masa | 70 minit |
| Bidang | Apresiasi Seni Visual |
| Unit Pembelajaran | Penghasilan Portfolio: Penyemakan proses kerja kursus pelajar. |
| Hasil Pembelajaran | -pelajar seharusnya mengetahui karya perlu dihasilkan berdasarkan disiplin pengkaryaan. -pendedahan kepada pelajar tentang pengertian, keperluan dan pendekatan penyelidikan yang sesuai supaya pelajar dapat mencungkil penemuan-penemuan yang bermutu dalam bidang seni visual. |
| Aktiviti Pembelajaran | 1.guru menyemak portfolio pelajar -kajian berdasarkan tema dan penyemakan lakaran awal. 2.bimbingan dan teguran kepada kerja yang kurang memuaskan. |
| BBM | portfolio pelajar, contoh kajian dari ketua pemeriksa peringkat kebangsaan(CD) |
| Refleksi | beberapa orang pelajar terlibat dalam minggu suaikenal dengan pelajar 6R.ada juga pelajar yang diarahkan untuk membaiki serta membuat penambahan dalam folio mereka. |
| Tarikh/Hari | 13.5.2010(Khamis) |
| Tingkatan | 6AK5 |
| Perkara | Peperiksaan Penggal 1: Bahasa Melayu Kertas 2. |
| Masa | 3 jam |
| Tarikh/Hari | 11.5.2010(selasa) |
| Tingkatan | 4K3 |
| Mata Pelajaran | Pendidikan Seni Visual. |
| Masa | 70 minit |
| Bidang | Apresiasi seni (teori) |
| Unit pembelajaran | Teori seni(latihan ulangkaji) soalan objektif |
| Aktiviti pembelajaran | 1.perbincangan setiap 50 soalan objektif dengan memberi jawapan yang tepat dengan merujuk buku rujukan seni SPM 2.membincangkan format soalan kertas 2. |
| BBM | kertas soalan (teori) ,buku rujukan SPM seni Visual |
| Refleksi | pelajar memberi tumpuan secara serius ketika sesi perbincangan. |
| Tarikh/Hari | 12.5.2010(Rabu) |
| Tingkatan | 4K3 |
| Perkara | Peperiksaan penggal 1:Bahasa Melayu Kertas 1 dan Kertas 2 |
| Tarikh/Hari | 13.5.2010(Khamis) |
| Tingkatan | 4K3 |
| Perkara | Peperiksaan Penggal 1: Bahasa Inggeris Kertas 1 dan 2 |
| Tarikh/hari | 14.5.2010(Jumaat) |
| Tingkatan | 4K3 |
| Perkara | peperiksaan Penggal 1:Pendidikan Moral Pendidikan Islam |