RPH MINGGU 39 (27/9/2010 hingga 1/10/2010)
RPH MINGGU 40 (4/10/2010 hingga 8/10/2010)
| Minggu/Tarikh | 39(27.10.2010) |
| Hari | Isnin |
| Tingkatan | 6AK5 |
| Perkara | Peperiksaan Percubaan STPM |
| Hari/tarikh | Isnin/27.10.2010 |
| Tingkatan | 6RK5 |
| Mata Pelajaran | Seni visual |
| Masa | 70 minit |
| Unit Pembelajaran | Bidang:Apresiasi Visual. 4.Pengukuhan Teori dan Amali 4.2. Lukisan i.alam benda: tema mencuci kain. |
| Hasil Pembelajaran | - Memahami elemen seni reka dan prinsip rekaan.
Mengaplikasi media dan eknik yang telah dipelajari |
| Aktiviti Pembelajaran | 1.guru menyediakan set: tema mencuci kain. 2.pelajar membuat pemerhatian dan pengukuran. 3.soal jawab secara lisan saiz dan kedudukan fom. |
| BBM | baldi,kain,botol pencuci,buku rujukan lukisan. |
| Refleksi | pelajar mengukur objek seperti yang diajar dan menukar skalanya pada kertas lukisan. |
| Hari/tarikh | Selasa/28.10.2010 |
| Tingkatan | 6AK5 |
| Perkara | Peperiksaan Percubaan STPM |
| Hari/Tarikh | Selasa/28.9.2010 |
| Tingkatan | 6RK5 |
| Mata pelajaran | Seni Visual |
| Masa | 70 minit |
| Unit Pembelajaran | Bidang:Apresiasi Visual. 4.Pengukuhan Teori dan Amali 4.2. Lukisan i.alam benda: tema mencuci kain. |
| hasil Pembelajaran | - Memahami elemen seni reka dan prinsip rekaan.
Mengaplikasi media dan eknik yang telah dipelajari |
| Aktiviti Pembelajaran | 1.membuat lakaran objek seperti yang terdapat pada set yang telah disediakan. |
| BBM | baldi,kain,botol pencuci,buku rujukan lukisan. |
| Refleksi | beberapa orang pelajar diminta mengubah semula lakaran kerana skala dan bentuk objek kurang tepat dari objek yang sebenar. |
| Hari/Tarikh | Selasa/28.9.2010 |
| Tingkatan | 4K3 |
| Mata Pelajaran | Pendidikan Seni Visual |
| Masa | 70 minit |
| Unit Pembelajaran | Sejarah dan apresiasi seni |
| Hasil pembelajaran | aras 1-mengumpul maklumat berkaitan perkembangan seni visual berhubung kebudayaan, ritual, sejarah dan semangat patriotisme. aras 2-membincangkan sumbangan individu, institusi dan organisasi terhadap seni visual. |
| Aktiviti Pembelajaran | 1.penerangan tokoh pencatan negara. 2.catat nota 3.kuiz secara lisan. |
| BBM | buku rujukan seni visual SPM |
| Refleksi | aktiviti kuiz dapat menarik minat pelajar. |
| Hari/Tarikh | Rabu/29.9.2010 |
| Tingkatan | 6AK5 |
| Perkara | Peperiksaan Percubaan STPM |
| hari/tarikh | Rabu/29.9.2010 |
| Tingkatan | 6RK5 |
| Mata Pelajaran | Seni Visual |
| Masa | 70 minit |
| Unit Pembelajaran | Bidang:Apresiasi Visual. 4.Pengukuhan Teori dan Amali 4.2. Lukisan i.alam benda: tema mencuci kain. |
| Hasil Pembelajaran | - Memahami elemen seni reka dan prinsip rekaan.
Mengaplikasi media dan eknik yang telah dipelajari |
| Aktiviti Pembelajaran | 1.mewarna lakaran dengan menggunakan oil pastel atau pensil warna. 2.tunjuk cara oleh cikgu. |
| BBM | baldi,kain,botol pencuci,buku rujukan lukisan, oil pastel color ,pensil warna. |
| Refleksi | lakaran belum siap diwarna sepenuhnya dan aktiviti bersambung ke hari berikutnya. |
| Hari/Tarikh | Rabu/29.9.2010 |
| Tingkatan | 4K3 |
| Mata Pelajaran | Pendidikan Seni Visual |
| Masa | 70 minit |
| Unit Pembelajran | Sejarah dan apresiasi seni |
| hasil Pembelajaran | aras 1-mengumpul maklumat berkaitan perkembangan seni visual berhubung kebudayaan, ritual, sejarah dan semangat patriotisme. aras 2-membincangkan sumbangan individu, institusi dan organisasi terhadap seni visual. |
| Aktiviti Pembelajaran | 1.penjelasan peranan institusi seni di malaysia. 2.nota bertulis. |
| BBM | buku rujukan seni visual SPM |
| Refleksi | pelajar telah mengetahui nama-nama institusi seni yang terdapat di Malaysia. |
| Hari/Tarikh | Khamis/30.9.2010 |
| Tingkatan | 6AK5 |
| Perkara | Peperiksaan Percubaan STPM |
| Hari/Tarikh | Khamis/30.9.2010 |
| Tingkatan | 6RK5 |
| Mata Pelajaran | Seni Visual |
| Masa | 70 minit |
| Unit Pembelajaran | Bidang:Apresiasi Visual. 4.Pengukuhan Teori dan Amali 4.2. Lukisan i.alam benda: tema mencuci kain. |
| Hasil Pembelajaran | - Memahami elemen seni reka dan prinsip rekaan.
Mengaplikasi media dan eknik yang telah dipelajari |
| Aktiviti Pembelajaran | 1.sambungan aktiviti mewarna lakaran dengan menggunakan oil pastel dan pensil warna. 2.penekanan pada cahaya, bayang, jalinan dan garisan. |
| BBM | baldi,kain,botol pencuci,buku rujukan lukisan, oil pastel color ,pensil warna. |
| Refleksi | semua pelajar telah menyiapkan lukisan masing-masing. seorang pelajar diminta memperbaiki lukisan dari aspek warna yang masih kurang kemas. |
| Hari/Tarikh | Jumaat/1.10.2010 |
| Tingkatan | 4K3 |
| Mata Pelajaran | Pendidikan Seni Visual |
| Masa | 70 unit |
| Unit Pembelajaran | Lukisan: latihan amali sabagai ulangkaji. |
| Hasil Pembelajaran | Menghasilkan lukisan secara terancang-pengolahan dan pengwujudan idea. |
| Aktiviti Pembelajaran | 1.penerangan kehendak soalan gubahan fikiran oleh guru. 2.membincangkan objek yang perlu ada dalam lakaran dan aspek gubahan iaitu komposesi objek. 3.pelajar cuba membuat lakaran. |
| BBM | kertas soalan PSV SPM 2008 |
| Refleksi | lakaran belum lengkap sambung ke hari berikutnya |
| Minggu/Tarikh | 40/4.10.2010 |
| Hari | Isnin |
| Tingkatan | 6AK5 |
| Perkara | Peperiksaan Percubaan STPM |
| Hari/tarikh | Isnin/4.10.2010 |
| Tingkatan | 6RK5 |
| Mata Pelajaran | Seni Visual |
| Masa | 70 minit |
| Unit Pembelajaran | Bidang:Apresiasi Visual. 4.Pengukuhan Teori dan Amali 4.1. teori seni soalan struktur dan esei. i) Pengertian dan peranan seni visual. |
| Hasil Pembelajaran | - Memahami dan mengingati semula pembelajaran yang lalu( tajuk-tajuk)
Memahami format dan teknik menjawab secara terancangan |
| Aktiviti Pembelajaran | 1.Latih tubi dalam bentuk soalan struktur -perbincangan format jawapan dan isi penting. |
| BBM | Contoh-contoh soalan dan jawapan yang terpilih,Soalan-soalan STPM tahun-tahun lepas. |
| Refleksi | latihan disambung pada hari Selasa. |
| Hari/Tarikh | Selasa/5.10.2010 |
| Tingkatan | 6AK5 |
| Mata Pelajaran | Seni Visual |
| Masa | 70 minit |
| Perkara | Pemulangan Kertas 2, Seni Visual. |
| Aktiviti | 1.pengumuman markah setiap pelajar. 2.perbincangan kelebihan dan kelemahan yang terdapat pada hasil lukisan setiap pelajar. |
| BBM | Hasil kerja pelajar. |
| Refleksi | guru menggalakkan pelajar untuk tampil kedepan dan memberi pandangan masing-masing. |
| Hari/Tarikh | Selasa/5.10.2010 |
| Tingkatan | 6RK5 |
| Mata pelajaran | Seni Visual |
| Masa | 70 minit |
| Unit Pembelajaran | Bidang:Apresiasi Visual. 4.Pengukuhan Teori dan Amali 4.1. teori seni soalan struktur dan esei. i) Pengertian dan peranan seni visual. |
| Hasil Pembelajaran | - Memahami dan mengingati semula pembelajaran yang lalu( tajuk-tajuk)
Memahami format dan teknik menjawab secara terancangan |
| Aktiviti Pembelajaran | 1.Latih tubi dalam bentuk soalan esei- -perbincangan format jawapan dan isi penting. |
| BBM | Contoh-contoh soalan dan jawapan yang terpilih,Soalan-soalan STPM tahun-tahun lepas. |
| Refleksi | latihan esei disambung sebagai kerja rumah. |
| Hari/Tarikh | Rabu/6.10.2010 |
| Tingkatan | 6AK5 |
| Mata pelajaran | Seni Visual |
| Masa | 70 minit |
| Unit pembelajaran | Pemulangan Kertas 1(Teori) |
| Objektif | pelajar dapat mengesan kesilapan yang telah dilakukan |
| Aktiviti Pembelajaran | 1.pemulangan kertas jawapan teori. 2.pengumuman markah setiap pelajar. 3.penerangan kelemahan dan kesilapan dalam jawapan pelajar. |
| BBM | Kertas Jawapan (Teori) |
| Refleksi | pelajar memahami akan kesilapan yan telah dilakukan. |
| hari/Tarikh | Rabu/6.10.2010 |
| Tingkatan | 6RK5 |
| Mata Pelajaran | Seni Visual |
| Masa | 70 minit |
| Unit Pembelajaran | Bidang:Apresiasi Visual. 4.Pengukuhan Teori dan Amali 4.1. teori seni soalan struktur dan esei . Kritikan Seni (karya) |
| Hasil Pembelajaran | - Memahami dan mengingati semula pembelajaran yang lalu( tajuk-tajuk)
Memahami format dan teknik menjawab secara terancangan |
| Aktiviti Pembelajaran | 1.penerangan aspek penting dalam kritik seni (karya). 2.membincangkan catan "Paper Boat" Karya Dzulkifli Buyong secara lisan. |
| BBM | buku rujukan seni visual STPM, contoh catan . |
| Refleksi | pelajar memahami aspek penting yang perlu ada dalam membuat kritikan karya seni.visual. |
| Hari/Tarikh | Khamis/7.10.2010 |
| Tingkatan | 6AK5 |
| Mata Pelajaran | Seni Visual |
| Masa | 70 minit. |
| Unit pembelajaran | Pembetulan: Soalan Bahagian A dan B |
| Objektif | Pelajar dapat memperbaiki kesilapan yang telah dilakukan dengan jawapan yang tepat. |
| Aktiviti Pembelajaran | 1.perbincangan kehendak soalan struktur A dan esei pendek Bahagian B. 2.perbincangan jawapan secara lisan-guru dan murid. 3.pelajar membuat catatan isi penting. |
| BBM | Soalan percubaan teori seni visual, skema jawapan. |
| Refleksi | pelajar memahami kehendak sebenar soalan dan cuba membaiki /mencari jawapan yang menepati kehendak soalan. |
| Hari/Tarikh | Khamis/7.10.2010 |
| Tingkatan | 6RK5 |
| Mata Pelajaran | Seni Visual |
| Masa | 70 minit |
| Unit Pembelajaran | Bidang:Apresiasi Visual. 4.Pengukuhan Teori dan Amali 4.1. teori seni soalan struktur dan esei . Kritikan Seni (karya) |
| Hasil Pembelajaran | - Memahami dan mengingati semula pembelajaran yang lalu( tajuk-tajuk)
Memahami format dan teknik menjawab secara terancangan. |
| Aktiviti Pembelajran | Latihan bertulis membuat kritikan pada karya seni visual -catan. Latihan dalam bentuk esei. |
| BBM | Buku Rujukan Seni Visual STPM, contoh catan (dicetak) |
| Refleksi | pelajar menggunakan aspek diskripsi,analisis, dan interpretasi dalam membuat kritikan karya seni visual catan. |
JUMAAT 8.10.2010 KELAS T.4K3-CUTI PMR.