RPH KARTINI SAHAMAT

Saturday, August 14, 2010

RPH MINGGU 31 DAN 32 2010

RPH MINGGU 31 DAN 32

ISNIN DAN SELASA (2.8.2010 DAN 3.8.2010)
CUTI SAKIT.

minggu/tarikh 31(4.8.2010)
Hari Rabu
Tingkatan 6RK 5
Mata Pelajaran Seni Visual 2
Masa 70 minit
Unit Pembelajaran Ujian Amali: Lukisan Alam Benda
Aktiviti Pembelajaran 1.guru menyediakan set -buahan dan sayuran.
2.pelajar membuat pemerhatian ke atas objek.
3.membuat lakaran dengan menggunakan pensil
BBM buah-buahan dan sayur, bakul, pensil 2B
Refleksi lakaran tidak lengkap sepenuhnya disambung ke hari Khamis.

Hari/Tarikh Rabu(4.8.2010)
Tingkatan 6AK5
Mata Pelajaran Seni Visual
Masa 70 minit
Unit Pembelajaran ujian amali: lukisan alam benda:botol gelas minuman
Aktiviti Pembelajaran 1.penyediaan set oleh cikgu di dalam kelas.
2.pelajar membuat pemerhatian dan membuat lakaran
BBM botol plastik,gelas kaca dan kotak makanan segera
Refleksi lakaran siap namun aktiviti mewarna disambung ke hari berikutnya.

hari/tarikh rabu/4.8.2010
Tingkatan 4K3
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Masa 70 minit
Unit Pembelajaran projek membuat sudut seni kelas
Hasil Pembelajaran -pelajar dapat menghasilkan idea yang kreatif dan berfaedah untuk kelas sendiri.
-pelajar dapat bekerja secara berpasukan dan melahirkan perasaan tanggungjawab terhadap tugas masing-masing
Aktiviti Pembelajaran 1.penerangan tujuan projek kepada semua pelajar oleh guru.
2.pelajar dibahagia kepada beebrapa kumpulan dan beberapa tugasan.
3.pelajar melakukan tugas mengikut kumpulan masing-masing: kumpulan menghasilkan lukisan,kumpulan membuat frem untuk lukisan, kumpulan membuat seni origami, kumpulan menampal kertas dan kumpulan membuat font dengan menggunakan kertas.
BBM kertas warna,gunting,gam, tali,bendera kecil,buku seni origami,lukisan dan poster.
Refleksi semua pelajar memberi kerjasama yang baik.

Hari/Tarikh Khamis(5.8.2010)
Tingkatan 6RK5
Mata Pelajaran Seni Visual 2
Masa 70 minit
Unit Pembelajaran Ujian Amali: Lukisan Alam benda.
Aktiviti Pembelajaran 1.menyambung melengkapkan lakaran.
2.mewarna objek yang telah dilukis.
BBM buah-buahan,sayur dan bakul, warna media kering.
Refleksi semua pelajar telah menyiapkan lukisan masing-masing seperti yang diarahkan dalam ujian.

hari/tarikh khamis(5.8.2010)
tingkatan 6AK5
mata pelajaran seni visual
masa 70 minit
unit pembelajaran Ujian amali: Lukisan alam benda
aktiviti pembelajaran sambungan mewarna lakaran yang telah dibuat pada hari rabu.
BBM botol plastik, gelas minuman kaca dan kotak makanan segera.
refleksi semua pelajar telah menlengkaplan lukisan masing-masing dengan menggunakan warna media kering.

Hari/Tarikh Jumaat (6.8.2010)
Tingkatan 4K3
Mata Pelajaran Pendidikan seni visual
Masa 70 minit
Unit Pembelajaran Sejarah dan apresiasi seni visual: rumah tradisional di Malaysia.
Hasil Pembelajaran 1.mengumpulkan maklumat berkaitan perkembangan seni visual berhubung kebudayaan,ritual,sejarah dan semangat patriotsme.
Aktiviti Pembelajaran 1.penerangan jenis-jenis rumah melayu tradisional di malaysia.
2.menunjuk contoh rumah melayu tradisional.
3.mencatat nota .
BBM gambar rumah melayu tradisional di Malaysia.
Refleksi P&P berjalan seperti yang dirancangkan.

Minggu/Tarikh 32(9.8.2010)
Hari Isnin
Tingkatan 6AK5
Mata Pelajaran Seni Visual
Masa 70 minit
Unit Pembelajaran Disiplin penghasilan portfolio dan penghasilan karya seni visual: perekaan penghasilan karya.
Hasil Pembelajaran -merealisasikan rekabentuk visual dengan menggunakan kefahaman dan penghasilan.
Aktiviti Pembelajaran 1.penagihan bahan untuk membuat kerja kursus seni visual kepada setiap calon.
2.calon soalan 1-pemberian kanvas dan pemidang kayu.(calon menggunting kanvas dan dipantau oleh guru)
calon soalan 3-agihan kertas surih dan kertas A4
calon soalan 4-agihan papan lapis jenis nipis dan tebal.(calon memotong dengan pisau yang disdiakan dan dipantau oleh guru)
BBM kanvas,pemidang kayu,papan lapis,pisau , gunting,kertas surih,kertas a4, staplergun.
Refleksi kerja agihan berjalan lancar namun ada beebrapa calon yang tidak hadir untuk mendapatkan alat dan bahan mereka.

Hari/Tarikh Isnin(9.8.2010)
Tingkatan 6RK5
Mata Pelajaran Seni Visual
Masa 70 minit
Unit Pembelajaran Makna,Konteks,Fungsi Seni Visual
Hasil Pembelajaran pelajar memahami maksud makna,fungsi dan kontek dalam seni visual.
Aktiviti Pembelajaran 1.Pembentangan oleh kumpulan pelajar.
2.ulasan dari guru.
3.mencatat maklumat penting hasil dari pembentangan.
BBM buku rujukan seni visual stpm,gamabr rajah grafik.
Refleksi isi pembentangan masih kurang lengkap, kumpulan pembentang diminta mencari lagi maklumat tambahan.

hari/tarikh Selasa (10.8.2010)
Tingkatan 6RK5
Mata Pelajaran Seni Visual
Masa 70 minit
Unit Pembelajaran Aliran Dalam Seni: Seni Tradisional dan Nilai Kraf Tradisional.
Hasil Pembelajaran -memahami makna dan fungsi aliran dalam penghasilan karya seni visual.
-mengenal pasti nilai-nilai yang wujud dalam aliran tradisional.
Aktiviti Pembelajaran 1.Pembentangan oleh kumpulan pelajar.
2.ulasan dari guru.
3.mencatat maklumat penting hasil dari pembentangan.
BBM buku rujukan seni visual STPM, artikel bercetak dari majalah dewa budaya dan internet.
Refleksi Pembentangan berjalan lancar dan isi pembentangan lengkap.

Hari/tarikh Selasa(10.8.2010)
Tingkatan 6AK5
Mata Pelajaran Seni Visual
Masa 70 minit
Unit pembelajaran Penghasilan karya seni visual kertas 970/3
hasil pembelajaran merealisasikan rekabentuk visual dengan menggunakan kefahaman dan penghasilan.
Aktiviti Pembelajaran 1.calon soalan 1-memasang kanvas pada pemidang dan mengecat kanvas dengan cat elmusi.sesi pengambilan gambar proses kerja dilakukan.
2.calon soalan 3-meneruskan kerja perekaan kad bisnes dengan menggunakan program Adobe Ilustrasi.
3.calon soalan 4-melicinkan papan lapis dengan kertas pasir dan menggamkan 2 keping papan lapis dengan menggunakan gam PVA
BBM Komputer,kanvas dan cat elmusi,kertas pasir,gam PVA.
Refleksi setiap langkah proses kerja calon diambil gambar sebagai bukit .

Hari/tarikh Selasa(10.8.2010)
Tingkatan 4K3
Mata Pelajaran Seni Visual
Masa 70 minit
Unit pembelajaran Sejarah dan apresiasi seni visual: rumah tradisional di Malaysia.
Hasil Pembelajaran 1.mengumpulkan maklumat berkaitan perkembangan seni visual berhubung kebudayaan,ritual,sejarah dan semangat patriotsme.
Aktiviti Pembelajaran 1.membuat lakaran rumah melayu tradisional yang terdapat di Malaysia.
BBM buku rujukan seni visual SPM,pensil dan warna media kering.
Refleksi ramai pelajar belum sempat menyiapkan lakaran rumah tradisional. mereka perlu menyiapkannya sebagai kerja rumah.

hari/tarikh Rabu(11.8.2010)
Tingkatan 6RK5
mata pelajaran seni visual
masa 70 minit
Unit Pembelajaran Seni Tradisional Dalam kraf Tradisional Melayu.
Hasil Pembelajaran -mengenal pasti nilai-nilai yang wujud atau diberi penekanan dalam aliran tradisional.
Aktiviti Pembelajaran 1.pembentangan oleh kumpulan pelajar.
2.ulasan dari guru.
3.pelajar mencatat nota.
BBM buku rujukan seni visual stpm,contoh gambar jenis-jenis kraf tempatan.
Refleksi pembentangan berjalan dengan lancar dan lengkap isinya.

Hari /tarikh rabu (11.8.2010)
Tingkatan 6AK5
Mata Pelajaran seni visual
Masa 70 minit
Unit Pembelajaran Penghasilan karya seni visual kertas 970/3
Hasil Pembelajaran merealisasikan rekabentuk visual dengan menggunakan kefahaman dan penghasilan.
Aktiviti pembelajaran calon soalan 1-membuat lakaran pada pemukaan kanvas yang telah kering dengan menggunakan pensil.
2.calon soalan 3-sambungan membuat kad bisnes menggunakan adobe ilustrasi.
3.calon soalan 4-menyapu syelek pada permukaan papan lapis(sesi pengambilan gambar dilakukan)
BBM syelek papan,komputer,kanvas.
Refleksi masih ada seorang calon yang belum melakukan tugas melicinkan dan menggamkan papan lapis.

hari/tarikh Rabu(11.8.2010)
Tingkatan 4K3
mata pelajaran seni visual
masa 70 minit
Unit Pembelajaran Sejarah dan apresiasi seni visual: seni tekad
Hasil Pembelajaran 1.mengumpulkan maklumat berkaitan perkembangan seni visual berhubung kebudayaan,ritual,sejarah dan semangat patriotsme.
Aktiviti Pembelajaran 1.penerangan tajuk pembelajaran.
2.menunjukkan contoh gambar seni tekad,
3.penjelasan sejarah,alat dan bahan dalam pembuatan seni tekad.
BBM buku rujukan seni visual spm dan gambar contoh kraf tekad.
Refleksi penerangan berjalan dengan lancar.

hari/tarikh Khamis(12.8.2010)
Tingkatan 6RK5
Mata Pelajaran seni Visual
Masa 70 minit
Unit Pembelajaran Aliran Moden dan Aliran Moden Dalam Karya Seni Visual di Malaysia.
Hasil Pembelajaran -mengenal pasti nilai-nilai yang wujud atau diberi penekanan dalam aliran moden.
Aktiviti Pembelajaran 1.pembentangan oleh kumpulan pelajar.
2.ulasan dari guru berkaitan dengan tajuk pembentangan.
3.pelajar mencatat nota
BBM buku rujukan seni visual stpm,buku sejarah seni di malaysia.
Refleksi ahli kumpulan pembentang diminta menambahkan lagi isi pemebntangan iaitu dengan memasukkan 2 tokoh penting dalam sejarah seni catan moden di malaysia.

Hari/tarikh Khamis(12.8.2010)
Tingkatan 6AK5
Mata Pelajaran Seni Visual
Masa/Perkara 70 minit (P & P) tidak dapat dijalankan kerana ada perhimpunan untuk pelajar tingkatan 6 atas dan 6 bawah.

Hari/Tarikh Jumaat(13.8.2010)
Tingkatan 4K3
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Masa 70 minit
Unit Pembelajaran Sejarah dan apresiasi seni: Seni tekad.
hasil pembelajaran 1.mengumpulkan maklumat berkaitan perkembangan seni visual berhubung kebudayaan,ritual,sejarah dan semangat patriotsme.
Aktiviti Pembelajaran 1.sambungan mencatat nota.
2.penyemakan hasil kerja pelajar.
BBM buku rujukan seni visual spm
Refleksi semua pelajar telah melengkapkan nota masing -masing

Sunday, August 1, 2010

RPH MINGGU 29 DAN 30

RPH MINGGU 29 DAN 30

Minggu/tarikh 29(19.7.2010)
Hari Isnin
Tingkatan 6AK5
Mata pelajaran seni visual
Masa 70 minit
Unit Pembelajaran Penghasilan Portfolio: Merakam gambar proses membuat folio.
Hasil Pembelajaran -pelajar seharusnya mengetahui karya perlu dihasilkan berdasarkan disiplin perekaan.
-pelajar diharapkan dapat memahami dalam proses perekaan, kemahiran fotografi diberikan penekanan.
Aktiviti pembelajaran 1.calon soalan 1-aktiviti kajian warna dengan menggunakan media basah iaitu poster color.Teknik basah atas basah,basah atas kering,kering atas kering.
2.calon soalan 3- menyambung aktiviti mewarna hasil akhir logo.
2.guru merakam gambar dari awal proses hingga habis ketiga-tiga teknik.
BBM media basah warna poster,warna air,kamera digital. pensil warna.
Refleksi bagi calon soalan 4 iaitu membuat model restoran sesi merakam gambar akan dibuat pada hari selasa.

hari/tarikh isnin(19.7.2010)
Tingkatan 6RK5
Mata Pelajaran Seni Visual
Masa 70 minit
Unit Pembelajaran elemen asas lukisan:garisan, jalinan dan gesture
Hasil Pembelajaran memahami elemen -elemen lukisan yang digunakan dalam lukisan
Aktiviti pembelajaran 1.penerangan isi pembelajaran
2.tunjuk cara menghasilkan fom menggunakan garisan, jalinan dan gesture.
3.pelajar membuat latihan amali.
BBM contoh lukisan menggunakan garisan,jalinan dan gesture. Buku rujukan seni visual STPM
Refleksi aktiviti amali tidak sempat disiapkan dan disambung pada hari berikutnya.

Hari/Tarikh Selasa(20.7.2010)
Tingkatan 6AK5
Mata Pelajaran Seni Visual
Masa 70 minit
Unit Pembelajaran Penghasilan Portfolio: Merakam gambar proses membuat folio.
Hasil Pembelajaran -pelajar seharusnya mengetahui karya perlu dihasilkan berdasarkan disiplin perekaan.
-pelajar diharapkan dapat memahami dalam proses perekaan, kemahiran fotografi diberikan penekanan
Aktiviti Pembelajaran 1.pelajar calon soalan 4-sesi merakam gambar proses membuat folio iaitu aktiviti melakar dan mewarna perabot, lampu untuk hiasan dalaman.
BBM hasil lakaran, warna pensil,kamera digital.
Refleksi sesi fotografi berjalan seperti yang dirancangkan

Hari/Tarikh Selasa(20.7.2010)
Tingkatan 6RK5
Mata Pelajaran Seni Visual
Masa 70 minit
Unit Pembelajaran elemen asas lukisan:garisan, jalinan dan gesture
hasil Pembelajaran memahami elemen -elemen lukisan yang digunakan dalam lukisan
Aktiviti Pemeblajaran 1.menyambung aktiviti mewujudkan fom dengan menggunakan garisan,jalinan dan gesture .media oil pastel.
BBM oil pastel,contoh lukisan garisan,jalian dalam menimbulkan fom.
Refleksi kurang mahir dala memilih tona warna untuk menimbulkan fom

Hari/tarikh Selasa(20.7.2010)
Tingkatan 4K3
Mata pelajaran Pendidikan seni Visual
Masa 70 minit
Unit Pembelajaran Kraf Tradisional: Ukiran kayu
Hasil Pemeblajaran aras 1-dapat mengenalpasti, memilih dan menghasilkan motif dan mereka corak hiasan untuk ukiran kayu.
-mengetahui dan dapat menggunakan alat, bahan dan menguasai teknik serta proses penghasilan ukiran kayu.
Aktiviti Pembelajaran 1.penerangan tajuk kepada pelajar
2.pemberian nota bertulis kepada pelajar
BBM buku rujukan seni visual spm.
Refleksi P&P berjalan seperti yang dirancangkan.

hari/tarikh rabu(21.7.2010)
Tingkatan 6RK5
Mata pelajaran seni visual
masa 70 minit
Unit Pembelajaran elemen asas lukisan:garisan, jalinan dan gesture
hasil Pembelajaran memahami elemen -elemen lukisan yang digunakan dalam lukisan
Aktiviti Pembelajaran 1.sambungan aktiviti melukis menggunakan garisan,jalinan dan gesture untuk menimbulkan fom.
BBM contoh lukisan,buku rujukan seni visual stpm.
Refleksi pelajar dapat menibulkan fom tetapi masih kurang kemas.

Tarikh/hari 21.7.2010(rabu)
Tingkatan 4K3
Mata pelajaran Pendidikan Seni visual
Masa 70 minit
Unit Pembelajaran Kraf Tradisional: Ukiran kayu
Hasil Pembelajaran aras 1-dapat mengenalpasti, memilih dan menghasilkan motif dan mereka corak hiasan untuk ukiran kayu.
-mengetahui dan dapat menggunakan alat, bahan dan menguasai teknik serta proses penghasilan ukiran kayu.
Aktiviti Pembelajaran 1.sambungan aktiviti melengkapkan nota dan melakar alat bahan dalam pembuatan kraf ukiran kayu.
BBM buku rujukan pendidikan seni visual spm.
Refleksi pelajar telah mengenali alat-alat dalam pembuatan kraf ukiran.

Tarikh/hari 21.7.20109(rabu)
Tingkatan 6AK5
Masa 70 minit
Mata Pelajaran Seni visual
Unit pembelajaran multimedia: Adobe Ilustrator.
Hasil pembelajaran -menerangkan maksud multimedia dengan lebih terperinci.
-menjelaskan pelbagai jenis media yang digunakan untuk menghasilkan satu program multimedia.
Aktiviti pembelajaran 1.penerangan tajuk
2.penerangan fungsi program dalam bidang grafik secara teori
BBM buku rujukan seni visual stpm dan buku pandunan penggunaan Adobe Ilustrator
Refleksi pelajar memahami program AI tetapi dari segi amali belum diketahui.

Tarikh/hari 22.7.2010(Khamis)
Tingkatan 6RK5
Masa 70 minit
Mata Pelajaran Seni Visual
Unit Pembelajaran Komunikasi Visual: Pengertian/makna.
hasil Pembelajaran -mengetahui pengertian komunikasi visual sebagai alat komunikasi yang berkesan masa kini.
-membandingkan komunikasi verbal dan komunikasi visual.
Aktiviti Pembelajaran 1.aktiviti pembentangan oleh pelajar.
2.sesi soal jawab bersama rakan
3.ulasan dari guru.
BBM buku rujukan seni visual STPM
Refleksi pembentang dapat menghuraikan definisi komunikasi visual dengan lengkap.

tarikh/hari 22.7.2010(Khamis)
Tingkatan 6AK5
Masa 70 minit
Mata Pelajaran Seni Visual
Unit Pembelajaran Multimedia: Adobe ilustration
hasil Pembelajaran -menerangkan maksud multimedia dengan lebih terperinci.
-menjelaskan pelbagai jenis media yang digunakan untuk menghasilkan satu program multimedia.
Aktiviti Pembelajaran 1.penerangan penggunaan Adobe Ilustration oleh Cikgu Chai
2.pelajar mengaplikasi beberapa tool yang ada(amali)
BBM PC sekolah, nota Adobe ilustrasi
Refleksi pelajar masih belum menguasai kemahiran melukis mnggunakan tool yg ada di dalam Adobe Ilustrator

Tarikh/Hari 23.7.2010(Jumaat)
Tingkatan 4K3
Masa 70 minit
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Unit pembelajaran Ujian Topikal: Kraf Tradisional.
Aktiviti Pembelajaran 1.Guru mengedarkan soalan objektif kepada pelajar.
2.pelajar menjawab soalan
BBM kertas soalan PSV (objektif)
Refleksi ujian berjalan lancar.

Minggu/Tarikh 30(26.7.2010)
Hari Isnin
Tingkatan 6AK5
Masa 70 minit
Mata pelajaran Seni Visual
Unit pembelajaran Grafik Komputer: Adobe ilustrasi
Hasil Pembelajaran -menerangkan maksud multimedia dengan lebih terperinci.
-menjelaskan pelbagai jenis media yang digunakan untuk menghasilkan satu program multimedia.
Aktiviti Pembelajaran 1.pelajar menyambung aktiviti melukis menggunakan tool di dalam AI
2.bimbingan dari seorang pelajar ke seorang pelajar .
BBM Latop yg tlh ada program AI,contoh logo.
Refleksi kemahiran melukis belum dikuasai sepenuhnya dan kerja disambung pada hari berikutnya.

Hari/Tarikh Isnin (26.7.2010)
Tingkatan 6RK 5
Masa 70 minit
Mata Pelajaran Seni Visual
Unit Pembelajaran Media Komunikasi Visual: media cetak dan media elektronik.
Hasil Pembelajaran -mengetahui jenis-jenis media dalam komunikasi visual.
Aktiviti Pembelajaran 1.pembentangan oleh kumpulan pembentang.
2.sesi soal jawab.
3. pandangan dari guru matapelajaran.
BBM buku rujukan seni visual stpm, maklumat yang dicetak dari internet.
Refleksi contoh tidak banyak diberikan.

Hari/tarikh Selasa(27.7.2010)
Tingkatan 4K3
Mata pelajaran Pendidikan Seni visual
Masa 70 minit
Unit Pembelajaran pemulangan kertas ujian dan pemberian markah
Aktiviti pembelajaran 1.pemulangan kertas ujian dan markah pelajar.
2.perbincangan soalan dan jawapan ujian.
3.membuat pembetulan di dalam buku
BBM kertas ujian dan buku rujukan seni visual SPM
refleksi hanya 2 orang pelajar yang gagal dalam ujian ini.

Hari/tarikh selasa(27.7.2010)
Tingkatan 6RK5
Mata Pelajaran Seni visual
Masa 70 minit
Unit Pembelajaran Grafik Komunikasi; imej dan representasi
hasil pembelajaran -mengetahui jenis-jenis media dalam komunikasi visual.
aktiviti pembelajaran 1.kumpulan pembentangan
2.sesi soal jawab bersama rakan.
3.ulasan dari guru
BBM buku rujukan seni visual STPM
Refleksi isi pembentangan masih kurang. ahli kumpulan pembentang diminta menambahkan lagi isi. hasil pembentangan yang telah ditaip mesti dihantar kepada guru.

Hari/Tarikh Selasa(27.7.2010)
Tingkatan 6AK5
mata pelajaran seni visual
masa 70 minit
unit pembelajaran grafik komunikasi: adobel ilustrasi
hasil pembelajaran -menerangkan maksud multimedia dengan lebih terperinci.
-menjelaskan pelbagai jenis media yang digunakan untuk menghasilkan satu program multimedia.
aktiviti pembelajaran 1.pelajar menyambung aktiviti melukis menggunakan tool di dalam AI
2.bimbingan dari seorang pelajar ke seorang pelajar .
3.pelajar yang telah berjaya melukis bentuk dengan menggunakan tool mencuba untuk memasukkan warna yang sesuai untuk logo dan fond.
BBM lattop beserta program AI
refleksi 4 orang pelajar telah berjaya menghasilkan logo dan memasukkan warna. pelajar yang lain masih dalam proses untuk menguasai kemahiran melukis.

Hari/tarikh Rabu(28.7.2010)
Tingkatan 6RK5
Mata Pelajaran seni visual
Masa 70 minit
unit pembelajaran bidang-bidang dalam grafik komunikasi
hasil pembelajaran -mengetahui jenis-jenis media dalam komunikasi visual.
aktiviti pembelajaran 1.pembentangan oleh kumpulan pelajar.
2.sesi soal jawab bersama dengan rakan.
3.sesi kritikan/ulasan dari guru.
bbm buku rujukan seni visual stpm, nota bercetak
refleksi pembentangan berjalan dengan lancar, isi yang diperbentangkan memuaskan.

hari/tarikh rabu (28.7.2010)
tingkatan 6AK5
mata pelajaran seni viual
masa 70 minit
unit pembelajaran grafik komunikasi: adobel ilustrasi
hasil pembelajaran -menerangkan maksud multimedia dengan lebih terperinci.
-menjelaskan pelbagai jenis media yang digunakan untuk menghasilkan satu program multimedia.
aktiviti pembelajaran 1.pelajar yang telah berjaya melukis dan mewarna logo menggunakan tool adobe ilustrasi akan membantu kawan-kawan yang masih lemah dari segi pengaplikasi tool AI
2.guru membimbing pelajar menggunakan tool di dalam AI
3.pelajar yang telah berjaya menyiapkan kerja merakam hasil kerja menggunakan kamera digital.
BBM kamera digital, lattop
ferleksi aktiviti disambung pada hari khamis kerana masih ada pelajar yang belum menyiapkan logo dengan menggunakan AI.

hari/tarikh rabu(2.7.2010)
tingkatan 4K3
mata pelajaran pendidikan seni visual
masa 70 minit
unit pembelajaran gubahan fikiran: nelaya pulang dengan hasil tangkapan.
hasil pembelajaran Aras 2-menghasilkan lukisan secara terancang-idea,proses penghasilan,olahan karya.
Aras 3-menyatakan keindahan ,keharmonian alam dan masyarakat melalui lukisan yang dihasilkan dan berusaha memeliharanya.
aktiviti pembelajaran 1.penerangan kehendak soalan dari guru.
2.menjelaskan aspek ruang dan komposisi objek.
3.elemen yang perlu ada dalam gubahan fikiran.
BBM buku rujukan seni visual SPM, contoh lukisan gubahan fikiran
refleksi pelajar memberi perhatian kepada penerangan guru.

hari/tarikh Khamis (29.7.2010)
tingkatan 6AK5
mata pelajaran seni visual
masa 70 minit
unit pembelajaran grafik komunikasi: adobel ilustrasi
hasil pembelajaran -menerangkan maksud multimedia dengan lebih terperinci.
-menjelaskan pelbagai jenis media yang digunakan untuk menghasilkan satu program multimedia.
aktiviti pembelajarn 1.sambungan aktiviti hari rabu.
bbm lattop,buku rujukan seni visual stpm
refleksi p&p berjalan seperti yang dirancangkan.

hari/tarikh khamis(29.7.2010)
tingkatan 6RK 5
mata pelajaran seni visual
masa 70 minit
unit pembelajaran garfik komunikasi: latihan teori
hasil pembelajaran -mengetahui jenis-jenis media dalam komunikasi visual.
aktiviti pembelajaran 1.guru memberi latihan esei: peranan yang dimainkan oleh grafik komunikasi yang terdapat di sepanjang jalan raya.
2.perbincangan kehendak soalan
3.pelajar menjawab soalan esei secara bertulis.
BBM buku rujukan seni visual.
refleksi esei tidak sempat disiapkan ,pelajar diminta menyiapkan dirumah sebagai kerja rumah.

hari/tarikh Jumaat(30.7.2010)
mata pelajaran seni visual
tingkatan 4K3
masa 70 minit
unit pembelajaran gubahan fikiran: nelayan pulang dengan hasil tangkapan.
hasil pembelajaran Aras 2-menghasilkan lukisan secara terancang-idea,proses penghasilan,olahan karya.
Aras 3-menyatakan keindahan ,keharmonian alam dan masyarakat melalui lukisan yang dihasilkan dan berusaha memeliharanya.
aktiviti pembelajaran 1.sambungan aktiviti membuat lakaran dengan menggunakan pensil.
2.tunjuk cara dari guru cara melukis bentuk perahu dari arah yang pelbagai.
3.pelajar cuba membuat lakaran seperti yang ditujukkan.
bbm contoh lukisan,pensil pelbagai saiz.
refleksi pelajar belum dapat melukis bentuk perahu dengan betul,kemahiran memerhati dan melukis objek masih lemah. aktiviti di sambung pada minggu hadapan.