RPH KARTINI SAHAMAT

Monday, May 31, 2010

RPH 20 dan 21

RPH MINGGU KE 20 DAN 21

Minggu/Tarikh 20 (17.5.2010)
Hari Isnin
Tingkatan 6AK5
Perkara Peperiksaan Penggal 1

Hari/Tarikh Isnin 17.5.2010
Tingkatan 6RK5
Mata Pelajaran Seni Visual 1
Masa 70 minit
Perkara Format Kertas Seni Visual 970/1: Apresiasi Seni(Teori)
Objektif 1.pelajar memahami format kertas peperiksaan seni visual peringkat STPM.
Aktiviti Pembelajaran 1.penerangan jumlah kertas peperiksaan seni visual STPM-kertas 1,kertas 2 dan kertas 3
2.Menunjuk contoh kertas 1 STPM 2009.Penerangan kehendak soalan di bahagian A,B dan C.
3.penerangan teknik menjawab soalan teori.
BBM kertas STPM 970/1,buku rujukan seni visual STPM.
Refleksi pelajar memahami format dan kehendak soalan yang dibincangkan.

Hari/Tarikh Selasa(18.5.2010)
Tingkatan 6AK5
Mata Pelajaran Seni visual 1
Perkara Peperiksaan Penggal 1

Hari/Tarikh Selasa(18.5.2010)
Tingkatan 6RK5
Mata Pelajaran Seni visual 1
Masa 70 minit
Perkara Pendedahan Format Kertas 2 dan 3 Seni Visual STPM
Objektif pelajar memahami format kertas peperiksaan seni visual peringkat STPM bagi Kertas 2 dan Kertas 3.
Aktiviti Pembelajaran 1.penerangan kertas 2 seni visual STPM
2.penerangan kertas 3 seni visual-menunjuk contoh kertas tahun 2009 dan 2010.
BBM contoh kertas 2 dan kertas 3
Refleksi penerangan berjalan seperti yang dirancang.

HARI RABU 19.5.2010 SAMBUTAN HARI GURU PERINGKAT SEKOLAH.

Hari/Tarikh Khamis (20.5.2010)
Tingkatan 6AK5
Perkara Peperiksaan Penggal 1

Hari/Tarikh Khamis (20.5.2010)
Tingkatan 6RK5
Mata Pelajaran Seni Visual 1
Masa 70 minit
Unit Pembelajaran Apresiasi Seni: bahasa seni visual-aspek formal,unsur seni garisan.
Hasil pembelajaran mengenal pasti unsur seni yang diolah dengan menggunakan media dan teknik tertentu dapat membentuk kesatuan dalam sesebuah hasil seni visual.
Aktiviti Pembelajaran 1.pembentangan oleh pelajar dihdapan kelas.
2.sesi perbincangan sesama rakan pelajar.
3.ulasan dari guru.
4.latihan menganalisis karya Vincent Van Gogh dengan menggunakan unsur garisan.
BBM contoh catan,buku rujukan seni visual STPM
Refleksi isi pemebntangan masih ada sedikit kekurangannya.Pelajar diminta menambahkan lagi maklumat .

Hari/Tarikh Selasa(18.5.2010)
Tingkatan 4K3
Mata pelajaran Pendidikan Seni Visual
Perkara Peperiksaan Penggal 1

Hari/Tarikh Jumaat(21.5.2010)
Tingkatan 4K3
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Perkara Peperiksaan Penggal 1

Minggu/tarikh 21 (24.5.2010)
Hari Isnin
Tingkatan 6AK5
Perkara Peperiksaan Penggal 1

Hari/Tarikh Isnin 24.5.2010
Tingkatan 6RK5
Mata Pelajaran Seni Visual
Masa 70 minit
Unit Pembelajaran Apresiasi Seni: bahasa seni visual-aspek formal,unsur seni jalinan
Hasil Pembelajaran mengenal pasti unsur seni yang diolah dengan menggunakan media dan teknik tertentu dapat membentuk kesatuan dalam sesebuah hasil seni visual.
Aktiviti Pembalajaran 1.pembentangan oleh pelajar dihdapan kelas.
2.sesi perbincangan sesama rakan pelajar.
3.ulasan karya/catan abstrak Jackson Pollock.
4.ulasan dari guru.
BBM Buku Rujukan Seni Visual STPM dan SPM
Refleksi hasil pembentangan kurang dari isi,pembentang diminta menambah lagi isi berkaitan dengan jalinan.

Hari/Tarikh Selasa (25.5.2010)
Tingkatan 6AK5
Perkara Peperiksaan Penggal 1

Hari/Tarikh Selasa (25.5.2010)
Tingkatan 6RK5
Mata Pelajaran Seni Visual
Masa 70 minit
Unit Pembelajaran Apresiasi Seni: bahasa seni visual-aspek formal,unsur seni rupa dan bentuk.
Hasil Pembelajaran mengenal pasti unsur seni yang diolah dengan menggunakan media dan teknik tertentu dapat membentuk kesatuan dalam sesebuah hasil seni visual.
Aktiviti Pembelajaran 1.pembentangan oleh 2 pelajar dihdapan kelas.
2.sesi perbincangan sesama rakan pelajar.
3.ulasan dari guru.
BBM Buku rujukan seni visual STPM dan SPM
Refleksi pembentang tajuk rupa perlu menambahkan lagi isi -contoh fungsi rupa dalam hasil seni visual.

Hari/Tarikh Rabu (26.5.2010)
Tingkatan 6AK5
Perkara Peperiksaan Penggal 1

Hari/Tarikh Rabu(26.5.2010)
Tingkatan 6RK5
Mata Pelajaran Seni Visual
Masa 70 minit
Unit pembelajaran Apresiasi Seni: bahasa seni visual-aspek formal,unsur seni warna.
Hasil Pembelajaran mengenal pasti unsur seni yang diolah dengan menggunakan media dan teknik tertentu dapat membentuk kesatuan dalam sesebuah hasil seni visual.
Aktiviti Pembelajaran 1.pembentangan oleh pelajar dihdapan kelas.
2.sesi perbincangan sesama rakan pelajar.
3.ulasan dari guru.
BBM Buku rujukan Seni Visual STPM dan gambar beberapa contoh karya seni visual dari internet.
Refleksi pembentangan sangat memuaskan dari segi isi yang padat dan lengkap.

Hari/Tarikh Khamis (27.5.2010)
Tingkatan 6AK5
Perkara Peperiksaan Penggal 1

Hari/Tarikh Khamis (27.5.2010)
Tingkatan 6RK5
Mata Pelajaran Seni visual
Masa 70 minit
Unit pembelajaran Apresiasi Seni: bahasa seni visual-prinsip rekaan harmoni.
hasil pembelajaran mengenal pasti unsur seni yang diolah dengan menggunakan media dan teknik tertentu dapat membentuk kesatuan dalam sesebuah hasil seni visual.
Aktiviti Pembelajaran 1.pembentangan oleh pelajar dihdapan kelas.
2.sesi perbincangan sesama rakan pelajar.
3.kajian karya/hasil seni visual dari aspek harmoni.
BBM buku rujukan STPM dan contoh karya catan.
refleksi perbincangan berjalan lancar.

hari/tarikh selasa (25.5.2010)
Tingkatan 4K3
Perkara Peperiksaan penggal 1

Hari/Tarikh Rabu(26.5.2010)
Tingkatan 4K3
Perkara peperiksaan penggal 1

RPH 20 dan 21

RPH MINGGU KE 20 DAN 21

Minggu/Tarikh 20 (17.5.2010)
Hari Isnin
Tingkatan 6AK5
Perkara Peperiksaan Penggal 1

Hari/Tarikh Isnin 17.5.2010
Tingkatan 6RK5
Mata Pelajaran Seni Visual 1
Masa 70 minit
Perkara Format Kertas Seni Visual 970/1: Apresiasi Seni(Teori)
Objektif 1.pelajar memahami format kertas peperiksaan seni visual peringkat STPM.
Aktiviti Pembelajaran 1.penerangan jumlah kertas peperiksaan seni visual STPM-kertas 1,kertas 2 dan kertas 3
2.Menunjuk contoh kertas 1 STPM 2009.Penerangan kehendak soalan di bahagian A,B dan C.
3.penerangan teknik menjawab soalan teori.
BBM kertas STPM 970/1,buku rujukan seni visual STPM.
Refleksi pelajar memahami format dan kehendak soalan yang dibincangkan.

Hari/Tarikh Selasa(18.5.2010)
Tingkatan 6AK5
Mata Pelajaran Seni visual 1
Perkara Peperiksaan Penggal 1

Hari/Tarikh Selasa(18.5.2010)
Tingkatan 6RK5
Mata Pelajaran Seni visual 1
Masa 70 minit
Perkara Pendedahan Format Kertas 2 dan 3 Seni Visual STPM
Objektif pelajar memahami format kertas peperiksaan seni visual peringkat STPM bagi Kertas 2 dan Kertas 3.
Aktiviti Pembelajaran 1.penerangan kertas 2 seni visual STPM
2.penerangan kertas 3 seni visual-menunjuk contoh kertas tahun 2009 dan 2010.
BBM contoh kertas 2 dan kertas 3
Refleksi penerangan berjalan seperti yang dirancang.

HARI RABU 19.5.2010 SAMBUTAN HARI GURU PERINGKAT SEKOLAH.

Hari/Tarikh Khamis (20.5.2010)
Tingkatan 6AK5
Perkara Peperiksaan Penggal 1

Hari/Tarikh Khamis (20.5.2010)
Tingkatan 6RK5
Mata Pelajaran Seni Visual 1
Masa 70 minit
Unit Pembelajaran Apresiasi Seni: bahasa seni visual-aspek formal,unsur seni garisan.
Hasil pembelajaran mengenal pasti unsur seni yang diolah dengan menggunakan media dan teknik tertentu dapat membentuk kesatuan dalam sesebuah hasil seni visual.
Aktiviti Pembelajaran 1.pembentangan oleh pelajar dihdapan kelas.
2.sesi perbincangan sesama rakan pelajar.
3.ulasan dari guru.
4.latihan menganalisis karya Vincent Van Gogh dengan menggunakan unsur garisan.
BBM contoh catan,buku rujukan seni visual STPM
Refleksi isi pemebntangan masih ada sedikit kekurangannya.Pelajar diminta menambahkan lagi maklumat .

Hari/Tarikh Selasa(18.5.2010)
Tingkatan 4K3
Mata pelajaran Pendidikan Seni Visual
Perkara Peperiksaan Penggal 1

Hari/Tarikh Jumaat(21.5.2010)
Tingkatan 4K3
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Perkara Peperiksaan Penggal 1

Minggu/tarikh 21 (24.5.2010)
Hari Isnin
Tingkatan 6AK5
Perkara Peperiksaan Penggal 1

Hari/Tarikh Isnin 24.5.2010
Tingkatan 6RK5
Mata Pelajaran Seni Visual
Masa 70 minit
Unit Pembelajaran Apresiasi Seni: bahasa seni visual-aspek formal,unsur seni jalinan
Hasil Pembelajaran mengenal pasti unsur seni yang diolah dengan menggunakan media dan teknik tertentu dapat membentuk kesatuan dalam sesebuah hasil seni visual.
Aktiviti Pembalajaran 1.pembentangan oleh pelajar dihdapan kelas.
2.sesi perbincangan sesama rakan pelajar.
3.ulasan karya/catan abstrak Jackson Pollock.
4.ulasan dari guru.
BBM Buku Rujukan Seni Visual STPM dan SPM
Refleksi hasil pembentangan kurang dari isi,pembentang diminta menambah lagi isi berkaitan dengan jalinan.

Hari/Tarikh Selasa (25.5.2010)
Tingkatan 6AK5
Perkara Peperiksaan Penggal 1

Hari/Tarikh Selasa (25.5.2010)
Tingkatan 6RK5
Mata Pelajaran Seni Visual
Masa 70 minit
Unit Pembelajaran Apresiasi Seni: bahasa seni visual-aspek formal,unsur seni rupa dan bentuk.
Hasil Pembelajaran mengenal pasti unsur seni yang diolah dengan menggunakan media dan teknik tertentu dapat membentuk kesatuan dalam sesebuah hasil seni visual.
Aktiviti Pembelajaran 1.pembentangan oleh 2 pelajar dihdapan kelas.
2.sesi perbincangan sesama rakan pelajar.
3.ulasan dari guru.
BBM Buku rujukan seni visual STPM dan SPM
Refleksi pembentang tajuk rupa perlu menambahkan lagi isi -contoh fungsi rupa dalam hasil seni visual.

Hari/Tarikh Rabu (26.5.2010)
Tingkatan 6AK5
Perkara Peperiksaan Penggal 1

Hari/Tarikh Rabu(26.5.2010)
Tingkatan 6RK5
Mata Pelajaran Seni Visual
Masa 70 minit
Unit pembelajaran Apresiasi Seni: bahasa seni visual-aspek formal,unsur seni warna.
Hasil Pembelajaran mengenal pasti unsur seni yang diolah dengan menggunakan media dan teknik tertentu dapat membentuk kesatuan dalam sesebuah hasil seni visual.
Aktiviti Pembelajaran 1.pembentangan oleh pelajar dihdapan kelas.
2.sesi perbincangan sesama rakan pelajar.
3.ulasan dari guru.
BBM Buku rujukan Seni Visual STPM dan gambar beberapa contoh karya seni visual dari internet.
Refleksi pembentangan sangat memuaskan dari segi isi yang padat dan lengkap.

Hari/Tarikh Khamis (27.5.2010)
Tingkatan 6AK5
Perkara Peperiksaan Penggal 1

Hari/Tarikh Khamis (27.5.2010)
Tingkatan 6RK5
Mata Pelajaran Seni visual
Masa 70 minit
Unit pembelajaran Apresiasi Seni: bahasa seni visual-prinsip rekaan harmoni.
hasil pembelajaran mengenal pasti unsur seni yang diolah dengan menggunakan media dan teknik tertentu dapat membentuk kesatuan dalam sesebuah hasil seni visual.
Aktiviti Pembelajaran 1.pembentangan oleh pelajar dihdapan kelas.
2.sesi perbincangan sesama rakan pelajar.
3.kajian karya/hasil seni visual dari aspek harmoni.
BBM buku rujukan STPM dan contoh karya catan.
refleksi perbincangan berjalan lancar.

hari/tarikh selasa (25.5.2010)
Tingkatan 4K3
Perkara Peperiksaan penggal 1

Hari/Tarikh Rabu(26.5.2010)
Tingkatan 4K3
Perkara peperiksaan penggal 1

Thursday, May 13, 2010

RPH minggu 18 &19

RPH MINGGU 18 DAN 19

Minggu/Tarikh 18 (3.5.2010)
Hari Isnin
Tingkatan 6AK5
Mata Pelajaran Seni Visual 1
Masa 70 minit
Bidang Apresiasi Seni Visual.
Unit Pembelajaran latihan ulangkaji (teori)
Aktiviti Pembelajaran 1.perbincangan tajuk seni dari segi konsep,makna,maksud.
2..perbincangan tajuk penjanaan idea.
BBM buku rujukan seni visual STPM dan nota bercetak.
Refleksi perbincangan berjalan seperti yang dirancang.

Selasa 4.5.2010-MENGHADIRI BENGKEL KERJA KURSUS SENI VISUAL

Hari/Tarikh Rabu (5.5.2010)
Tingkatan 6AK5
Mata Pelajaran Seni Visual 2
Masa 70 minit
Bidang Apresiasi Seni (Teori)
Unit Pembelajaran Latihan Ulangkaji
Aktiviti Pembelajaran
1.perbincangan karya-karya pelukis terkenal dari segi formalistik.
2.perbincangan jenis-jenis aliran catan.
BBM buku rujukan seni visual STPM.
Refleksi perbincangan berjalan seperti yang dirancang.

Hari /Tarikh Khamis(6.5.2010)
Tingkatan 6AK5
Mata Pelajaran Seni Visual 1
Bidang Apresiasi Seni (Teori Seni)
Unit Pembelajaran Peperiksaan Penggal 1: Kertas Teori
Masa 3 jam
Aktiviti Pembelajaran 1.Pengedaran kertas soalan
2.pelajar menjawab soalan peperiksaan.

Hari/Tarikh Rabu (5.5.2010)
Tingkatan 4K3
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Masa 70 minit
Bidang Penghasilan Seni Halus
Unit Pembelajaran Lukisan:Potret
Hasil Pembelajaran Aras 1-menghasilkan lukisan dengan media pensil dan pelbagai teknik.
Aras 2-Menghasilkan lukisan secara terancang.
Aktiviti Pembelajaran 1.sambungan aktiviti melukis potret.
2.guru memberi bimbingan dari meja ke meja dan membaiki semula beberapa lukisan yang kurang tepat.
BBM contoh lukisan potret, pensil pelbagai saiz, buku rujukan SPM seni visual.
Refleksi semua pelajar menghantar tugasan seperti yang diminta.

Hari/Tarikh Jumaat(6.5.2010)
Tingkatan 4K3
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Masa 70 minit
Bidang Teori Seni (Apresiasi Seni)
Unit Pembelajaran latihan ulangkaji:kertas 1
Aktiviti Pembelajaran 1.guru mengedarkan kertas soalan objektif(50 soalan) kepada pelajar.
2.pelajar menjawab soalan yang diberi.
BBM kertas seni visual (teori)
Refleksi tidak sempat membincangkan jawapan bagi setiap soalan.perbincangan akan disambung ke hari berikutnya.

Minggu/Tarikh 19(10.5.2010)
Hari Isnin
Tingkatan 6AK5
Mata Pelajaran Seni Visual 2
Masa 70 minit
Bidang Penghasilan karya seni
Unit Pembelajaran Kerja Kursus Seni Visual 970-lakaran dan kajian warna.
Hasil Pembelajaran -pelajar seharusnya mengetahui karya perlu dihasilkan berdasarkan disiplin pengkaryaan.
-pendedahan kepada pelajar tentang pengertian, keperluan dan pendekatan penyelidikan yang sesuai supaya pelajar dapat mencungkil penemuan-penemuan yang bermutu dalam bidang seni visual.
Aktiviti Pembelajaran 1.pelajar menyambung aktiviti membuat lakaran bagi kajian warna dalam portfolio masing-masing
BBM majalah hiasan dalaman, artikel dari internet.
Refleksi sebahagian pelajar terlibat dalam ujian MUET

Tarikh/Hari Selasa(11.5.2010)
Tingkatan 6AK5
Mata Pelajaran Seni Visual 1
Masa 70 minit
Bidang Penghasilan karya seni
Unit Pembelajaran Kerja Kursus Seni Visual 970-lakaran dan kajian warna.
Aktiviti Pembelajaran sambungan aktiviti membuat kajian warna bagi logo,dan perabot untuk hiasan dalaman restoran.
BBM majalah hiasan dalaman,gambar logo dan jenis-jenis perabot dari internet.
Refleksi sebahagian pelajar terlibat dalam ujian MUET

Tarikh/Hari Rabu(12.5.2010)
Tingkatan 6AK5
Mata Pelajaran Seni Visual 2
Masa 70 minit
Bidang Apresiasi Seni Visual
Unit Pembelajaran Penghasilan Portfolio: Penyemakan proses kerja kursus pelajar.
Hasil Pembelajaran -pelajar seharusnya mengetahui karya perlu dihasilkan berdasarkan disiplin pengkaryaan.
-pendedahan kepada pelajar tentang pengertian, keperluan dan pendekatan penyelidikan yang sesuai supaya pelajar dapat mencungkil penemuan-penemuan yang bermutu dalam bidang seni visual.
Aktiviti Pembelajaran 1.guru menyemak portfolio pelajar -kajian berdasarkan tema dan penyemakan lakaran awal.
2.bimbingan dan teguran kepada kerja yang kurang memuaskan.
BBM portfolio pelajar, contoh kajian dari ketua pemeriksa peringkat kebangsaan(CD)
Refleksi beberapa orang pelajar terlibat dalam minggu suaikenal dengan pelajar 6R.ada juga pelajar yang diarahkan untuk membaiki serta membuat penambahan dalam folio mereka.

Tarikh/Hari 13.5.2010(Khamis)
Tingkatan 6AK5
Perkara Peperiksaan Penggal 1: Bahasa Melayu Kertas 2.
Masa 3 jam

Tarikh/Hari 11.5.2010(selasa)
Tingkatan 4K3
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual.
Masa 70 minit
Bidang Apresiasi seni (teori)
Unit pembelajaran Teori seni(latihan ulangkaji) soalan objektif
Aktiviti pembelajaran 1.perbincangan setiap 50 soalan objektif dengan memberi jawapan yang tepat dengan merujuk buku rujukan seni SPM
2.membincangkan format soalan kertas 2.
BBM kertas soalan (teori) ,buku rujukan SPM seni Visual
Refleksi pelajar memberi tumpuan secara serius ketika sesi perbincangan.

Tarikh/Hari 12.5.2010(Rabu)
Tingkatan 4K3
Perkara Peperiksaan penggal 1:Bahasa Melayu
Kertas 1 dan Kertas 2

Tarikh/Hari 13.5.2010(Khamis)
Tingkatan 4K3
Perkara Peperiksaan Penggal 1: Bahasa Inggeris Kertas 1 dan 2

Tarikh/hari 14.5.2010(Jumaat)
Tingkatan 4K3
Perkara peperiksaan Penggal 1:Pendidikan Moral
Pendidikan Islam

Sunday, May 2, 2010

RPH 16 dan 17,2010

RPH MINGGU KE 16 DAN 17

Minggu/Tarikh 16 (19.4.2010)
Hari Isnin
Tingkatan 6AK5
Mata Pelajaran Seni Visual 1
Masa 70 minit
Bidang Apresiasi Seni
Unit Pembelajaran Penyediaan portfolio dan hasil karya::-Pengkaryaan-lakaran olahan (Logo dan Jenis Perabot, imej figura)
Hasil Pembelajaran -pelajar seharusnya mengetahui karya perlu dihasilkan berdasarkan disiplin pengkaryaan.
-pendedahan kepada pelajar tentang pengertian, keperluan dan pendekatan penyelidikan yang sesuai supaya pelajar dapat mencungkil penemuan-penemuan yang bermutu dalam bidang seni visual.
Aktiviti Pembelajaran -sambungan aktiviti lakaran olahan.
-penyemakan dan bimbingan teknik melukis logo dengan betul bagi calon soalan nombor 3.
-tunjuk cara melakar imej dari motif kraf.
-melakar fond dan membuat kajian rekaletak bersama motif kraf.
BBM buku rujukan seni visual SPM dan STPM, contoh kertas soalan
Refleksi calon soalan 1-teknik melukis logo kurang kemas. Motif yang dipilih perlu dipermudahkan/diringkaskan lagi. Font yang dipilih perlu diperbaiki dan pelbagaikan olahan saiz dan reka letak.

Tarikh/Hari 20.4.2010 (Selasa)
Tingkatan 6AK5
Masa 70 minit
Mata pelajaran Seni Visual 1
Bidang Apresiasi Seni
Unit Pembelajaran Penyediaan portfolio dan hasil karya::-Pengkaryaan-lakaran olahan (Logo dan Jenis Perabot,figura)
Hasil pembelajaran -pelajar seharusnya mengetahui karya perlu dihasilkan berdasarkan disiplin pengkaryaan.
-pendedahan kepada pelajar tentang pengertian, keperluan dan pendekatan penyelidikan yang sesuai supaya pelajar dapat mencungkil penemuan-penemuan yang bermutu dalam bidang seni visual.
Aktiviti Pembelajaran penyemakan kerja kursus dan bimbingan lukisan kepada calon soalan nombor 4-lakaran perabot,hiasan dinding,lampu dan lantai. mengikut budaya tempatan yang telah dipilih dan digabungkan dengan konsep moden.
BBM contoh buku rujukan SPM dan STPM,contoh jenis-jenis perabot dari majalah.
Refleksi lukisan perabot tidak menampakkan bentuk 3 dimensi dan kelemahan lukisan perspektif amat ketara.pelajar diminta membaiki lukisan ini.

Tarikh/Hari 21.4.2010 (Rabu)
Tingkatan 6AK5
Mata Pelajaran Seni Visual 2
Masa 70 minit
Bidang Apresiasi Seni
Unit Pembelajaran Penyediaan portfolio dan hasil karya::-Pengkaryaan-lakaran olahan (Logo dan Jenis Perabot,figura)
Hasil Pembelajaran -pelajar seharusnya mengetahui karya perlu dihasilkan berdasarkan disiplin pengkaryaan.
-pendedahan kepada pelajar tentang pengertian, keperluan dan pendekatan penyelidikan yang sesuai supaya pelajar dapat mencungkil penemuan-penemuan yang bermutu dalam bidang seni visual.
Aktiviti Pembelajaran bimbingan dan penyemakan kerja kursus calon soalan 1.
-menggabungkkan imej dari lakaran awal (imej teknologi moden dan figura)-lakaran ini perlu dibuat sebanyak minimum 5 buah lakaran.
-menunjuk contoh komposisi imej dari catan-catan lain.
BBM Contoh catan artis tempatan dan luar negara, gambar alat telekomunikasi dan aksi pergerakan manusia.
Reflekasi lakaran imej figura dan alat komunikasi perlu dibuat dari pelbagai sudut.

Tarikh/Hari 22.4.2010(Khamis)
Tingkatan 6AK5
Mata Pelajaran Seni Visual 2
Masa 70 minit
Bidang Apresiasi Seni
Unit Pembelajaran Lukisan : Ciri-ciri objek lut sinar-teknik mewarna.
Hasil Pembelajaran -memahami bahasa seni visual dalam penghasilan lukisan.
-menggunakan dan mengolah bahan serta teknik dalam penghasilan lukisan.
Aktiviti Pembelajaran 1.tunjuk cara mewarna objek yang bersifat lut sinar.
2.pelajar menyambung aktiviti mewarna dengan bimbangan guru.
BBM contoh lukisan gelas kaca, pensil pelbagai saiz,buku rujukan seni visual STPM,balang plastik,botol minuman mineral.
Refleksi teknik mewarna perlu dipertingkatkan lagi. kesan sinaran cahaya kurang ditimbulkan.

Minggu/Tarikh 16(19.4.2010)
Hari Selasa
Tingkatan 4K3
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Masa 70 minit
Bidang Penghasilan Seni Visual
Unit Pembelajaran Lukisan :Figura
Hasil Pembelajaran Aras 1-Membuat karya seni secara kritis dan kreatif.
Aras 2-Menjalankan aktiviti secara terancang.
Aktiviti pembelajaran 1.pengenalan-lukisan figura
2.mengukur kadar banding badan manusia.
3.menunjuk cara membuat rangka badan manusia.
BBM contoh lukisan figura dan buku rujukan seni visual SPM.
Refleksi aktiviti mengukur kadar mengambil masa yang agak panjang dan melakar akan disambung pada hari rabu.

Tarikh/Hari 20.4.2010( Rabu)
Tingkatan 4K3
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Masa 70 minit
Bidang Penghasilan Seni Visual
Unit Pembelajaran Lukisan Figura
Hasil Pembelajaran Aras 1-Membuat karya seni secara kritis dan kreatif.
Aras 2-Menjalankan aktiviti secara terancang.
Aktiviti Pembelajaran 1.menunjuk cara membuat lukisan dari lakaran rangka manusia.
2.pelajar membuat lakaran figura masing-masing
BBM contoh lukisan figura dan buku rujukan seni visual SPM.
Refleksi masih ada pelajar yang salah dalam membuat rangka figura

Tarikh/Hari 22.4.2010(Jumaat)
Tingkatan 4K3
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Masa 70 minit
bidang Penghasilan Seni Visual.
Unit Pembelajaran Lukisan Figura
Hasil Pembelajaran Aras 1-Membuat karya seni secara kritis dan kreatif.
Aras 2-Menjalankan aktiviti secara terancang.
Aktiviti Pembelajaran 1.sambungan aktiviti melukis figura.
2.guru menunjuk cara menimbulkan bentuk 3 dimensi kepada pelajar dengan menggunakan garisan.
3.pelajar meneruskan aktiviti melukis
BBM contoh lukisan figura dan buku rujukan seni visual SPM.
Refleksi beberapa orang pelajar masih lemah dalam menghasilkan bentuk 3D figura dan diberi bimbingan oleh guru.

Minggu/Tarikh 17(25.4.2010)
Hari Isnin
Tingkatan 6AK 5
Mata Pelajaran Seni Visual 1
Bidang Apresiasi Seni
Masa 70 minit
Unit pembelajaran Penyediaan portfolio dan hasil karya::-Pengkaryaan-lakaran perkembangan idea.
hasil Pembelajaran -pelajar seharusnya mengetahui karya perlu dihasilkan berdasarkan disiplin pengkaryaan.
-pendedahan kepada pelajar tentang pengertian, keperluan dan pendekatan penyelidikan yang sesuai supaya pelajar dapat mencungkil penemuan-penemuan yang bermutu dalam bidang seni visual.
Aktiviti pembelajaran 1.calon soalan 3-lakaran perkembangan idea identiti korporat. rekabentuk logo dimasukkan ke dalam set identiti korporat.
2.calon soalan 4-melakar perabot dan kraf mengikut perspektif.
3.calon soalan 1- lakaran dari segi komposisi.
BBM kertas soalan kerja kursus, pensil warna,buku rujukan seni visual STPM,majalah dan gambar dari internet(ikut tajuk soalan)
Refleksi kesemua lakaran masih belum mencapai tahap yang diminta.

Tarikh/Hari 26.4.2010 Selasa
Tingkatan 6AK 5
Mata Pelajaran Seni Visual 1
Masa 70 minit
Bidang Apresiasi Seni
Unit Pembelajaran Penyediaan portfolio dan hasil karya::-Pengkaryaan-lakaran perkembangan idea.
Hasil Pembelajaran -pelajar seharusnya mengetahui karya perlu dihasilkan berdasarkan disiplin pengkaryaan.
-pendedahan kepada pelajar tentang pengertian, keperluan dan pendekatan penyelidikan yang sesuai supaya pelajar dapat mencungkil penemuan-penemuan yang bermutu dalam bidang seni visual.
Aktiviti Pembelajaran 1.guru menyemak dan merekodkan lakaran setiap pelajar.
2.Bimbingan dan teguran kepada calon yang lemah atau kurang memuaskan dari segi lakaran dan penulisan tema.
BBM folio pelajar, borang penyemakan kerja calon.
Refleksi penyemakan dan rekod tidak dapat dilakukan kepada semua calon kerana masa tidak mencukupi.

Tarikh/Hari 27.4.2010 Rabu
Tingkatan 6AK5
Mata Pelajaran Seni Visual 2
Masa 70 minit
Bidang Teori Seni
Unit Pembelajaran Perbincangan Tajuk Ulangkaji Kertas 1 (Teori)
Aktiviti Pembelajaran 1.membincangkan tajuk-tajuk yang perlu diberi perhatian dan diulangkaji untuk peperiksaan Penggal 1.
2. membuat latihan -ulasan atau kritikan terhadap karya seni halus iaitu catan.
BBM contoh catan vincent van gogh"strrry night"
Refleksi P & P berjalan seperti yang dirancang.

Tarikh/Hari 28.4.2010(Khamis)
Tingkatan 6AK5
Mata Pelajaran Seni Visual 2
Masa 70 minit
Bidang Teori Seni
Unit Pembelajaran Perbincangan Tajuk Ulangkaji Kertas 1 (Teori)
Aktiviti Pembelajaran 1.latihan ulangkaji -perkembangan fesyen pakaian masyarakat Malaysia.
2.perbincangan secara berkumpulan dan pembentangan .
BBM petikan akhbar ,majalah fesyen.
Refleksi perbincangan berjalan seperti yang dirancang.

Tarikh/Hari 26.4.2010(Selasa)
Tingkatan 4K3
Masa 70 minit
Bidang Penghasilan Seni Halus
Unit Pembelajaran Lukisan Figura: Mewarna
Hasil Pembelajaran Aras 1-Membuat karya seni secara kritis dan kreatif.
Aras 21.-Menjalankan aktiviti secara terancang.
Aktiviti Pembelajaran 1.tunjuk cara oelh guru teknik mewarna manusia, pakaian manusia yang berkedut atau berlipat.
2.pelajar mencuba sendiri pada lakaran masing-masing.
BBM contoh lukisan figura, buku rujukan SPM,warna pensil,warna oil pastel.
Refleksi pelajar boleh mewarna figura namun masih lemah dari aspek mewarna imeh yang lembut seperti pakaian.

Tarikh/Hari 27.4.2010(Rabu)
Tingkatan 4K3
Masa 70 minit
Bidang Penghasilan seni halus.
Unit Pembelajaran Lukisan potret.
Hasil Pembelajaran Aras 1-Membuat karya seni secara kritis dan kreatif.
Aras 21.-Menjalankan aktiviti secara terancang.
Aktiviti Pembelajaran 1.pengenalan tajuk kepada pelajar-maksud potret,contoh luksian potret.
2.menjelaskan proses membuat potret dan menunjukkan langkah-langkahnya.
BBM buku rujukan lukisan potret.pensil pelbagai saiz.
Refleksi tunjuk cara dapat menarik minat pelajar.

Tarikh/Hari 29.4.2010(Jumaat)
Tingkatan 4K3
Masa 70 minit
Bidang Penghasilan Seni Halus.
Unit Pembelajaran Lukisan potret
Hasil Pembelajaran Aras 1-Membuat karya seni secara kritis dan kreatif.
Aras 21.-Menjalankan aktiviti secara terancang.
Aktiviti Pembelajaran 1.pelajar menyambung aktiviti melakar potret-mula bahagian mata, hidung, mulut, telinga dan rambut.
2.tunjuk cara dihadapan kelas oleh guru dan membimbing dari meja ke meja.
BBM contoh lukisan potret, buku rujukan lukisan potret, pensil pelbagai saiz mata 2B, 3B, 5B dan 6B
Refleksi semua pelajar tidak sempat menyiapkan lukisan potret dan dijadikan kerja rumah. rata pelajar menghadapi masalah melakar bahagian hidung.